Nowy OPEL w Abonamencie. Pytania i odpowiedzi

 

Nowy Opel w abonamencie

Nowa Astra w abonamencie. Kwota miesięcznego abonamentu przykładowa. Zależy od preferencji klienta, jaką (i czy w ogóle) chce wpłatę własną, i jaki wykup. Zamiast wykupu klient może zwrócić samochód nam - dealerowi - po okresie na który się umówimy.

Cena jest informacyjna i nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Zdjęcie jest poglądowe. Przedstawione na zdjęciu elementy wyposażenia mogą być za dopłatą. Powyższa kwota abonamentu pochodzi z przykładowej umowy; warunki umowy mogą być inne w zależności od oceny sytuacji finansowej abonamentobiorcy i długości okresu, w którym klient będzie opłacał abonament, wysokości opłaty wstępnej i wysokości wykupu, itp.

Nowy Opel na abonament. Czyli płacisz co miesiąc np. XXX zł za użytkowanie, a po trzech latach zwracasz do salonu i bierzesz nowe auto. Poza tym "nic Cię nie obchodzi". Płacisz co miesiąc abonament i jeździsz. Jak działa abonament, ile kosztuje i czy warto?

 

 

"Core" abonamentu...

Abonament na nowy samochód staje się modnym pojęciem i bywa nadużywany. Nasza konkurencja reklamuje pod wielkimi literami "ABONAMENT" coś, co nie spełnia łącznie niżej wymienionych czterech warunków. Więc:

  • Brak wpłaty własnej - uznajemy za element pożądany abonamentu (aczkolwiek nie zawsze w praktyce występujący), czyli klient odbiera nowego Opla bez wpłaty własnej i...
  • płaci co miesiąc umówioną kwotę - abonament za użytkowanie. Czy to będzie 599 zł? Jest to realna kwota za podstawową Astrę, ale już z wpłatą własną. Bez wpłaty własnej abonament będzie droższy. Przez jak długo? 3 lata to dominujący okres, stosuje go wielu dealerów, a po drodze...
  • możemy mieć serwis wliczony w cenę. Czyli przeglądy po 15 tys. km są wliczone w abonament, po czym następuje...
  • możliwy zwrot samochodu do dealera po zakończeniu okresu umowy (jeśli w umowie zawarta była opcja na zwrot). Ew. zamiast zwrotu klient może sobie samochód odkupić, spłacić go do końca. Za ile - to jest ustalane już w chwili podpisywania umowy, więc zaskoczenia nie ma. Dopiero pod koniec umowy klient sam decyduje, czy chce zwrócić samochód dealerowi, czy płaci "ratę balonową" i dalej użytkuje samochód już bez abonamentu.

Powyższe cztery elementy to naszym zdaniem podstawowe cechy abonamentu na nowy samochód. Czyli abonament tym różni się od typowego kredytu, że nie powinno być wpłaty własnej, a serwis jest wliczony w opłatę abonamentową. No i jest wykup. Albo zwrot samochodu do salonu.

 

Kredyt czy leasing?

I Kredyt, i leasing są u Opla dostępne w formie abonamentowej (bez wpłaty własnej). Tak naprawdę, o ile klient nie prowadzi działalności gospodarczej, bez większego znaczenia, czy wybierze abonament w formie kredytu (Drive New Opel), czy leasingu (Opel Drive Plan). Koszt z grubsza taki sam. Oczywiście warto poprosić o wycenę obydwu.

Przy kredycie stajemy się właścicielami; przy leasingu - tylko użytkujemy. Z naszej praktyki: jest to bez znaczenia, jedynie bariera w głowie klienta. Liczy się, że klient podpisał umowę na dany okres (najczęściej na 3 lata) i ma zagwarantowany stały comiesięczny abonament za użytkowanie samochodu. Przy leasingu warto ew. zwrócić uwagę, czy drobnym maczkiem nie jest wpisany limit przebiegu rocznego, czego najczęściej nie ma przy "abonamentowym" kredycie...

 

Dla kogo abonament za użytkowanie samochodu?

Dla każdego - od przysłowiowej "sprzątaczki", do dyrektora. Bardziej liczy się, jakie kto ma schematy myślowe:

a. Jeśli planujesz po amerykańsku, czyli mam np. pensję 4000 zł i tak bilansuję wydatki, żeby się zmieścić co miesiąc w "czwórce", to abonament jest dla ciebie, bo daje ci pewność, że samochód co miesiąc kosztuje X zł i ani grosza więcej.

b. Jeśli natomiast chcesz, żeby sumarycznie wyszło jak najtaniej, to rozważ zakup za gotówkę, albo kredyt 50/50. Więcej w artykule Opel na raty.

 

Które modele Opla można mieć w abonamencie?

Wszystkie, a więc nowe małe ADAM i KARL, miejska Corsa, minivan Meriva, kompakt Astra, SUV Mokka, crossovery Crossland XGrandland X, duży van Zafira, flagowa Insignia. Dostawcze również, choć "abonamentowe" reklamy kierowane są do osób indywidualnych (nie firm).

 

Z życia...

Przykład 1

Nasz klient ma 26 lat i jest pilotem lotniczym. Ale dopiero zaczyna karierę (w roli drugiego oficera) i oszczędności jeszcze nie ma. Zaproponowaliśmy mu Opla Astrę V (zdobyła tytuł samochodu roku) w abonamencie, bez wpłaty własnej. Pewność zarobków, kariery klienta, a abonament za użytkowanie auta stanowi niewielki ułamek jego miesięcznych zarobków.

Przykład 2

Pan P. jest na emeryturze i ma niską zdolność kredytową. Czytaj: bank nie chciał dać mu kredytu z niską raty comiesięcznej na 8 lat. Przy abonamencie niska rata na Merivę jest dostępna dla pana P., bo po 3 latach może zwrócić samochód dealerowi i pozbyć się zobowiązań.

 

Jaka cena abonamentu?

Wybierz samochód, zadzwoń do naszego działu kredytów i leasingów. A najlepiej pojaw się osobiście w jednym z naszych salonów, porozmawiamy, ponegocjujemy, wycenimy.

KalkulatorKalkulator abonamentu

 

Co na koniec?

Po zakończeniu umowy:

  • zwracasz samochód do salonu
  • albo spłacasz go jedną dużą ratą balonową
  • rozkładasz spłatę na dalsze raty miesięczne

Ważne, że jedną z trzech w/w decyzji podejmujesz dopiero na końcu, tuż przed zakończeniem płacenia abonamentu, w zależności od swojej aktualnej sytuacji finansowej.

 

A jeśli mam firmę?

Wtedy kup nowego Opla w leasingu, czyli de facto również formie abonamentu. Tu nasi konsultanci ds. obsługi małego biznesu.

 

Podróbki abonamentu

Można się spotkać z ofertami pod szumnym hasłem abonament, ale z gwiazdką i niżej jest adnotacja, że wpłata własna (przed odebraniem nowego samochodu) wynosi np. 30 000 zł. Cóż, trudno taką konstrukcję nazwać abonamentem. Nazwijmy to po imieniu: kredyt (ew. leasing) z dużą wpłatą własną.

 

Używany a abonament

Abonamentowa forma użytkowania samochodu staje się popularna przy zakupie samochodu nowego. Przy używanych, zwłaszcza starszych, 5-10 latkach, abonament pewnie nie zdobędzie popularności. Wytłumaczyć to łatwo: abonament ma sens, gdy usterkowść samochodu niewielka. Przy z definicji usterkowym 10-letnim samochodzie, trudno byłoby ustalić opłatę abonamentową na akceptowalnym dla nabywcy, niskim poziomie. Zatem przy samochodach używanych pozostają tradycyjne kredyty i gotówka.

 

Zobacz też:

KalkulatorKalkulator Opel Drive Plan

 

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

 

 

Dixi-Car Gepardem Biznesu

Ich wartość szybko rośnie. Jak biegnący 100 km/h gepard. Jednym z Gepardów Biznesu został Dixi-Car. Co to oznacza dla klienta kupującego samochód? 11.2017

Biegnący gepard

Że masz do czynienia ze sprawdzoną firmą, której zaufało tysiące klientów. W innym przypadku wartość firmy Dixi-Car nie byłaby liczona w diesiątkach milionów złotych i nie osiągnęlibyśmy 32-procentowego wzrostu wartości rok do roku....

Bo o 32% wzrosła wycena firmy Dixi-Car między marcem 2015 a marcem 2016 - ogłosił Instytut Europejskiego Biznesu, który prowadzi Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Przez jedenaście lat Instytut przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

 

 

Promocyjne finansowanie

Kredyt 50/50

Kredyt 50/50

Samochody osobowe, np. Corsa, Astra, Meriva, Mokka, Insignia, Zafira.

Leasing mobilny. Serwis, ubezpieczenie w racie

Leasing Mobilny

Serwis, ubezpieczenie w racie leasingowej. Na Insignię.

Opel Drive Plan

Opel Drive Plan

Niski abonament, wszystkie modele Opla.

  

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry      Poleć tę stronę znajomemu Poleć tę stronę znajomemu

 

 

Wyprzedaż rocznika 2017. Opel Corsa od 37 300 zł