Masz rodzinę? Które modele Opla

 

Czy Opel jest marką dla rodzin z dziećmi - 2+2, 2+1, 2+3? Rodziny nie lubią przepłacać, bo mają inne, ważniejsze wydatki. Ale chcą bezpiecznie dowieźć potomstwo. Obydwa te warunki spełniają auta Opel, wszak mamy tu połączenie jakości i dobrej ceny.

Mocowania Isofix pod foteliki dzecięce na tylnej kanapie ma od lat każdy nowy model Opla. Więc od małego KARLa do full-size Insigni - każdy z nich jest teoretycznie samochodem rodzinnym. Przyjrzyjmy się, które modele szczególnie dobrze sprawdzą się w roli samochodu dla rodziny...

 

 

Minivany

Opel Zafira C 7-miejscowa rzut z góry

Trzeci rząd siedzeń w Zafirze chowa się w podłodze.

 

Samochód dla młodej rodziny Opel Meriva B, matka z niemowlęciem

O Merivie B mogą myśleć młode rodziny z niemowlętami. Dopiero 10 lat później może być potrzebna zmiana na większy. Merivy szukaj wśród używanych. Następcą wśród nowych jest Crossland X.

Tradycyjnie pojazdami dla rodzin były minivany. Mają bowiem pojemne kabiny, wysokie wnętrza, co ułatwia zapinanie dziecka w foteliku, jak i towarzyszenie dzieciom na tylnej kanapie, choćby w czasie postoju.

Oplowski minivan-bestseller Zafira ma jeszcze jeden wielki plus - w standardzie (w generacji A i B - prod. do 2014 r.) jest 7 miejsc siedzących, co przydać się może przy zabieraniu kolegów naszych dzieci na mecz piłki nożnej. Trzeci rząd siedzeń jest w Zafirze chowany w podłodze bagażnika. Od generacji C (prod. 2011-) 7-miejscowe są tylko niektóre wersje Zafiry.

Drugim minivanem Opla jest/była mniejsza 5-miejscowa Meriva. W generacji B (prod. 2010-2017) ma super praktyczne drzwi FlexDoors, predestynujące ten model do roli pojazdu rodzinnego. Merivy B szukaj wśród używanych.

Minivany Opla mają ruchome, przesuwane siedzenia (system FlexSpace) - pozwala to sterować wielkością przedziału pasażerskiego vs wielkość bagażnika, a nawet przekonfigurować pojazd na wygodny samochód 4-miejscowy z podłokietnikiem (biznesowy) zamiast 5-miejscowego rodzinnego.

Minivan Meriva został zastąpiony przez uterenowionego Crosslanda X. Zafira C utrzymuje się w sprzedaży, ale typowe minivany budowane wg dawnej szkoły są dziś (2017 r.) w odwrocie - wypierane przez suv-y.

 

Plusy Plusy dla rodziny

+ przepastna kabina
+ wysoka kabina (łatwość kontaktu i "obsługi" dziecka)
+ systemy FlexSpace organizacji przestrzeni (powiększanie kabiny kosztem bagażnika lub odwrotnie)
+ wysoko się siedzi - subiektywne poczucie bezpieczeństwa
+ drzwi FlexDoors w Merivie
+ 7 miejsc w Zafirze

Minusy dla rodziny

- wyższa cena zakupu (dot. tylko Zafiry C; ale nie Merivy)
- nie są w modzie

 

 

SUVy w roli pojazdów rodzinnych

SUV, crossover dla rodziny

MOKKA X suv-em dla rodziny. Starszemu małżeństwu przygląda się po zakupach młoda para z dzieckiem w nosidle.

 

Rodzina 2+2 i Opel Crossland X

Uterenowiony Crossland X - następca Opla Merivy. Ludzie chcą crossoverów. Dobry dla rodziny 2+2 lub nawet 2+3.

 

Duży samochód dla rodziny - suv Opel Grandland X

Duży SUV Opel Grandland X. Ostateczne rozwiązanie dylematu "minivan czy crossover dla dojrzałej familii".

SUVy przeżywają teraz swoje 5 minut. Ich sprzedaż przyrastała lawinowo w ostatnich latach - przynajmniej patrząc na wyniki podstawowego oplowskiego suv-a - MOKKI X. Oczywiście chodzi o wygląd. Wielu chce jeździć suv-em, bo w czasach kilkudniowych zarostów ludziom się to nadwozie kojarzy z terenówką i wolnością.

Czy suv nadaje się dla rodziny? MOKKA X, Crossland X mają wysokie nadwozie, więc w miarę sprawdzają się w roli auta rodzinnego. Crossland ma dodatkowo przesuwane przód-tył oparcie tylnej kanapy (patrz wielkość bagażnika), więc można mówić o namiastce typowego dla van-ów systemu FlexSpace, pozwalającego powiększyć bagażnik kosztem kabiny (przy krótkich dzecięcych kończynach). Niemniej są to w zasadzie pojazdy klasy Opla Corsa+ - tylko wyższe.

Lepszą propozycją dla rodzin i ostatecznym rozwiązaniem dylematu "suv czy minivan dla rodziny" jest Opel Grandland X, który na dniach wchodzi do sprzedaży i połączy przepastną kabinę (klasy kompakt+) z modnym wyglądem crossovera/suv-a.

 

Plusy Plusy dla rodziny

+ wysoka kabina (łatwość kontaktu i "obsługi" dziecka)
+ wysoko się siedzi - subiektywne poczucie bezpieczeństwa
+ przesuwane przód-tył oparcie kanapy w Crosslandzie X
+ modny wygląd

Minusy dla rodziny

- wyższa cena zakupu (niż kompaktu)
- stosunkowo mała kabina (w porównaniu z minivanem) - nie dotyczy Grandlanda

 

 

Kompakt jako pojazd rodzinny

Samochód kombi. Rodzina z psem

Astra SportsTourer - optimum kosztowe dla rodziny. Tańszy, ale mniej pojemny, jest hatchback.

Gadu, gadu o suv-ach i minivanach, a nadal najpopularniejszymi nowymi samochodami Opla są kompakty. Czytaj: Astra. Dostępna jako 5-drzwiowa, kombi lub 4-drzwiowy sedan. Dla rodziny najlepsze będzie kombi, chyba, że mówimy o niepraktycznym, w czasach programu 500+, modelu 2+1. Kombi jest minimalnie droższe od hatchbacka, a przy wyjeździe nad morze, w góry, czy na działkę sprawdzi się o wiele lepiej, dzięki ogromnemu bagażnikowi.

Dla rodziny liczącej gotówkę kompakt będzie najlepszym wyborem, bo ceny samochodu są atrakcyjne zestawieniu z tym, co człowiek otrzymuje. W porównaniu z suv-em/minivanem serwis i części będą tańsze. Spalanie - niższe.

 

Plusy Plusy dla rodziny

+ pojemna kabina
+ duży bagażnik kombi
+ niskie spalanie (bo niższe nadwozie)
+ niższy koszt części i serwisu
+ niski koszt zakupu (w porównaniu z minivanem/suvem)

Minusy dla rodziny

- niskie nadwozie (schylamy się obsługując dziecko z zewnątrz)

 

 

Insignia dla rodziny

Tylna kanapa Opel Insignia B, młoda kobieta z tabletem

Tylna kanapa Insigni B - ogromna ilość miejsca na nogi. Samochód dla rodziny z nastolatkami. Tylko cena - dlatego na końcu.

Dlaczego na koniec zostawiliśmy Insignię? Nowe Insignie (ceny liftbacka, kombi) sprzedają się z reguły jako pojazdy "na firmę". Co z tego, że lekarz czy menedżer kupujący Insignię też ma żonę i dzieci, jeśli jego mikroświat kręci się wokół pracy, korzyści podatkowych i osobistego PR-u.

Pojemna Insignia doskonale sprawdzi się w roli pojazdu rodzinnego. Generacja A Insigni - której najstarsze egzemplarze dobijają 10 lat żywota - a ich ceny na rynku używanych bywają już przystępne - masowo są kupowane przez młode głowy rodzin...

 

Zobacz też:

Jaki pojazd dla rodziny 2+2

Jaki pojazd dla rodziny 2+3

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

 

 

Dixi-Car Gepardem Biznesu

Ich wartość szybko rośnie. Jak biegnący 100 km/h gepard. Jednym z Gepardów Biznesu został Dixi-Car. Co to oznacza dla klienta kupującego samochód? 11.2017

Biegnący gepard

Że masz do czynienia z lekką, elastyczną jak gepard firmą, czytaj: przyjazną dla klienta. Ale i firmą sprawdzoną, której zaufało tysiące klientów. W innym przypadku wartość Dixi-Car nie byłaby liczona w diesiątkach milionów złotych i nie osiągnęlibyśmy 32-procentowego wzrostu wartości rok do roku....

Bo o 32% wzrosła wycena firmy Dixi-Car między marcem 2015 a marcem 2016 - ogłosił Instytut Europejskiego Biznesu, który prowadzi Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Przez jedenaście lat Instytut przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

  

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry      Poleć tę stronę znajomemu Poleć tę stronę znajomemu

 

 

Wyprzedaż rocznika 2017. Opel Corsa z upustem do 8000 zł. Astra V w cenie od 54 400 zł