Wykup w Opel Drive Plan

 

Wykup Opel Drive Plan

Wykupić na własność, czy zwrócić samochód po leasingu dealerowi? W Polsce tradycyjnie się wykupywało, ale nastawienie się zmienia...

Wykup Opla na własność po zakończeniu umowy Drive Planu jest możliwy, ale Drive Plan robi się naprawdę tani, gdy nie planujemy wykupywać.

Wtedy ma dla nas znaczenie, czy wykup jest gwarantowany.

Część klientów przywykło jednak do przejmowania samochodu poleasingowego na własność. Zadajmy więc kilka pytań o "wartość końcową", inaczej wykup. Warto go ustawić na 1%, czy może 40%?

 

Dlaczego ludzie szukają informacji o wykupie, skoro ideą programu Opel Drive Plan jest, żeby nie wykupywać, tylko po leasingu wymienić samochód na nowy?

Klienci zwracają uwagę na wykup, ponieważ chcą wiedzieć, czy jest gwarantowany. Ile dokładnie wynosi i czy ze względu na zniszczenia/uszkodzenia/ślady użytkowania może się zmienić w końcowym etapie trwania umowy leasingowej.

- Ja nie dziwię się, że o to pytają, bo od tego zależy, czy jeżeli zwracam pojazd, to będę musiała "coś dopłacić" (gdyby w związku ze śladami użytkowania mogła spaść wartość końcowa z wartości X do Y, to okazałoby się, że klient zostawiając pojazd musiałby zdać pojazd i dopłacić X minus Y - mówi handlowiec B2B z naszego salonu - Natomiast na szczęście w umowie kwota odkupu jest gwarantowana i nie może się zmienić. Z drugiej strony, to też nie oznacza, że klient zawsze jest "chroniony". Mamy OWU umowy i "książeczkę", która określa, za co klient ponosi odpowiedzialność - takimi elementami jest np. tapicerka (przepalenia papierosem, pogryzienia/podrapania przez zwierzęta), bądź nie usunięte na bieżąco szkody z AC - choćby drobne zarysowania parkingowe, na które kiedyś użytkownicy nie zwracali uwagi, stąd proponujemy pakiet ubezpieczenia wieloletniego aby nie wpuścić klientów "na minę". Klientowi wieloletni pakiet też się opłaca, bo nawet likwidacja najmniejszej szkody z AC może gwałtownie podnieść składkę ubezpieczenia w kolejnym roku.

Niektórzy życzą sobie mieć zagwarantowaną na później opcję, że "jednak wykupuję". Np. ojciec chce przekazać synowi 3-letni samochód w doskonałym stanie. Klienci przyzwyczaili się bowiem, że leasing służy do optymalizacji podatkowej i jest drogą do posiadania czy chociaż pozostawienia samochodu w rodzinie. A tu zonk - Opel Drive Plan też obniża podatki, ale może głównie jest elementem miejskiego, nowoczesnego stylu życia: wynajmuję, po trzech latach zwracam i cieszę się nowym - a nowinek przybywa w Oplach - ostatnie lata przyniosły OnStar, OpelEye, SBSA, nie mówiąc o wysypie nowych modeli, jak Insignia B, Astra piątej generacji, Crossland X, Grandland X.

 

Jaką wartość procentową wykupu ustawić, jeśli nie planujesz przejmować samochodu na własność?

Najwyższą, na jaką zgodzi się dealer. W praktyce waha się nasz gwarantowany wykup w przedziale 30-70% wartości początkowej samochodu. Od przebiegu deklarowanego zależy to przede wszystkim. Przy 10 tys. km/rok wykup zbliży się do 60-70%.

Jeśli nie planujesz przejmować samochodu na własność po 2-4 letnim Drive Planie, wykup 1% zupełnie nie miałby sensu.

 

Jeśli planuję wykupić samochód, to bardziej opłaca się "zwykły leasing", czy Opel Drive Plan?

Jeśli wiemy na pewno, że będziemy chcieli wykupić samochód po dwóch, trzech lub czterech latach leasingowania, to przede wszystkim wybieramy wykup 1% (a nie np. 40%).

Czy to będzie leasing "zwykły", czy Opel Drive Plan, ma mniejsze znaczenie - raty leasingowe będą podobne; przy czym warto mieć świadomość poniższego:

 

Dlaczego, jeśli planujesz wykupić samochód, powinieneś zażyczyć sobie wykupu 1%?

Wynika to z ilości pożyczonych od banku środków. Dzięki obniżeniu wartości końcowej (czyli wykupu) do 1%, pożyczamy od banku "na krócej" - i obniżamy koszty bankowe związane z brakiem raty balonowej na końcu, dokładnie tak samo jak w przypadku leasingu operacyjnego z 1% wykupem w porównaniu do 40% wykupu.

 

O ile droższy będzie wykup samochodu po leasingu, gdybym sobie jednak ustawił/-a wartość końcową na 40% zamiast na 1%?

O ok. 1-2% ceny nowego samochodu. Przy Insigni za 100 000 zł, oznacza to dopłacenie "na koniec dnia" 1000-2000 zł.

 

 

Pytania? Służymy osobom prowadzącym działalność...

Piotr Damaziak

Specjalista ds. samochodów nowych (dostawczych i osobowych). Koszty, VAT

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 605 910 883

Joanna Dusza

Doradca ds. samochodów nowych (osobowych i dostawczych). Doradzam firmom jednoosobowym. Koszty, VAT

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 609 822 122

Radosław Sarnowski

Doradca ds. samochodów nowych osobowych i dostawczych.

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 605 910 945

Krzysztof Chołuj

Doradca ds. samochodów nowych (osobowych i dostawczych). PIT, VAT. Szef salonu

Salon Radom

tel. 603 750 325

Łukasz Kozioł

Doradca ds. samochodów dostawczych. PIT, VAT

Salon Raszyn

tel. 605 900 089

 

 

 

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

 

 

Dixi-Car Gepardem Biznesu

Ich wartość szybko rośnie. Jak biegnący 100 km/h gepard. Jednym z Gepardów Biznesu został Dixi-Car. Co to oznacza dla klienta kupującego samochód? 11.2017

Biegnący gepard

Że masz do czynienia ze sprawdzoną firmą, której zaufało tysiące klientów. W innym przypadku wartość firmy Dixi-Car nie byłaby liczona w diesiątkach milionów złotych i nie osiągnęlibyśmy 32-procentowego wzrostu wartości rok do roku....

Bo o 32% wzrosła wycena firmy Dixi-Car między marcem 2015 a marcem 2016 - ogłosił Instytut Europejskiego Biznesu, który prowadzi Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Przez jedenaście lat Instytut przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

  

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry      Poleć tę stronę znajomemu Poleć tę stronę znajomemu

 

 

Wyprzedaż rocznika 2017. Opel Corsa od 37 300 zł