Opel Zafira II

opel zafira II

 

 

opel zafira cennik
opel zafira kolory i tapicerki
opel zafira dane techniczne


foto opel zafira zdjęcia

 

odnowiony opel zafira z tyłu - face lifting 2008/09

odnowiona zafira w Dixi na przełomie 2008 i 2009 roku - widok z przodu

Odnowiony Opel Zafira w Dixi od 2008 roku!

Zmiany w Zafirze obejmują przednie i tylne oświetlenie, nowy wlot powietrza, nowe wykończenia wnętrza i trzy nowe silniki. Dochodzą dwa diesle 1.7 o mocach 110 KM i 125 KM, a nowy silnik benzynowy 1.6 115 KM zastępuje montowaną dotychczas jednostkę 1/6 105 KM.

Zaglądaj tu po najświeższe informacje nt. odnowionego Opla Zafira!

 


Siedem miejsc siedzących, z których pięć można złożyć do poziomu podłogi - taki był głowny atut pierwszego Opla Zafiry. Ale nowa wersja daje więcej: silniki o ponadprzeciętnych osiągach, panoramiczny przeszklony dach z wbudowanymi schowkami, zawieszenie, które samoczynnie twardnieje na nierównościach. Nowy Opel Zafira to nie tylko pojemny minibus, ale i wyścigówka dająca radość z jazdy.

Pod względem rozmiarów i przestrzeni w kabinie nowa Zafira zrobiła krok naprzód w stosunku do poprzedniczki z 1999 roku. Zafira II jest o 15 cm dłuższa, o 3,4 cm szersza i o 0,3 cm wyższa od starszej siostry. Rozstaw osi zwiększył się o centymetr. Również bagażnik pomieści teraz o 45 l więcej bagażu (645 litrów przy złożonym trzecim rzędzie siedzeń)!

Czy zdarzyło Ci się wychylać z samochodu, żeby zobaczyć przelatujący samolot? W Oplu Zafirze wyposażonym w panoramiczny dach panuje nie tylko przyjemna jasność, ale i łatwiej o obserwację obiektów latających. Panoramiczny dach, dostępny za dopłatą, składa się z czterech szyb i panelu z pięcioma schowkami zaczynającego się nad głową kierowcy, a kończącego blisko bagażnika.
Jeśli na pierwszym miejscu stawiasz własne bezpieczeństwo, nie zawiedziesz się na nowej Zafirze. Mało który samochód ma zawieszenie o zmiennej twardości w zależności od nawierzchni, po której akurat jedziesz. Rozwiązanie to będzie za pewien czas standardem, ale Ty możesz je mieć już teraz w nowym Oplu Zafira. Bezpieczeństwo podróżujących nową Zafirą zostało potwierdzone testami NCAP - Zafira otrzymała pięć gwiazdek, w skali od jednej do pięciu.

Nabywcom nowego Opla Zafiry nie poskąpiono mocnych i ekonomicznych silników. Już podstawowy silnik benzynowy 1.6 85kW/115KM jest wykonany w zapewniającej ponadprzeciętnie niskie spalanie technologii Twinport ECOTEC. Przy oszczędnej jeździe do 30% spalin jest kierowane do ponownego spalenia - stąd biorą się oszczędności. Dalej jest już coraz mocniej: benzynowe jednostki 1.8 103kW/140KM ze zmiennymi fazami rozrządu, 2.2 110kW/150KM z wtryskiem bezpośrednim, 2.0 Turbo 147kW/200KM (prędkość maks. 225 km/h). Każdy z tych silników ma to "coś" nowoczesną konstrukcję pozwalającą "szybko przyspieszać i spalać mało". Jest i wersja OPC z silnikiem 2.0 Turbo 176kW/240KM (0-100 km/h w ciągu 7,8 sek., prędkość maks. 231 km/h, podwójny układ wydechowy, fotele Recaro).

Miłośnicy diesli będą zadowoleni. Można wybrać spośród silników 100KM, 110 KM, 120 KM, 125 KM i 150 KM. Pojemności wahają się od 1.7 do 1.9 l, co nie znaczy, że 1.7 są najsłabsze! Wszystkie diesle mają wtrysk bezpośredni ze wspólnej szyny i turbosprężarkę, co daje przywilej wożenia znaczka CDTI na tylnej klapie.

Pierwsza edycja Zafiry, ta z 1999 roku znalazła ok. 1.4 miliona nabywców. Czy fakt, że nowa wersja jest produkowana w Gliwicach, przesądzi o szczególnie dużej liczbie polskich nabywców?

 

opel zafira II euro ncap 5 gwiazdek

5 gwiazdek w teście EuroNCAP

Zafira II uzyskała maksymalną notę w teście przeprowadzonym przez niezależny Europejski Program Oceny Nowych Samochodów (Euro NCAP). Oznacza to znaczną redukcję ryzyka utraty zdrowia lub życia przez kierowcę Zafiry II w razie wypadku.

opel zafira opc

Opel Zafira OPC


Sportowa odmiana Opla Zafiry już w Dixi. Obejrzyj naszą prezentację modeli Opel OPC, a potem sprawdź cenę Opla Zafira OPC!

 
Warszawa

Radom 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Czarno na białym. Atrakcyjne ceny na Ople z rocznika 2018. Corsa od 38 300 zł