Najem Konsumencki (Opel Drive Plan dla osób fizycznych)

Opel Drive Plan dostępny jest też dla osób prywatnych. Na czym polega ten tzw. najem konsumencki? Czym się różni od kredytu? Jaka wysokość raty na popularne modele Opla?

Dotychczas Opel Drive Plan był kojarzony z "posiadaniem NIP-u", ale zwiększa się grono osób nie prowadzących działalności gospodarczej, za to chcących wynajmować samochód, a po kilku latach się go bez kłopotu pozbyć (zmienić na nowszy model). Przyjrzyjmy się "za i przeciw" najmu konsumenckiego z punktu widzenia osoby "na etacie". Dlaczego miesięczny abonament Drive Planu dla osoby prywatnej jest na pierwszy rzut oka nawet niższy niż na firmę?

 

Wysokość miesięcznej raty dla osoby prywatnej

Kwoty brutto dla osób prywatnych, zawierają VAT. Porównaj ze stawkami Opel Drive Plan na firmę.

Opel Corsa E
od 517 zł /miesiąc

Ceny Corsy

Opel Astra V
od 612 zł /miesiąc

Ceny Astry | Astra w ODP

Opel Insignia B Grand Sport
od 847 zł /miesiąc

Ceny Insignia Grand Sport

Opel Insignia B Sports Tourer
od 871 zł /miesiąc

Ceny Insignia Sports Tourer

Opel Astra V SportsTourer
od 652 zł /miesiąc

Ceny Astry Kombi  |  Astra w ODP

Opel Mokka X
od 711 zł /miesiąc

Ceny MOKKA X  |  MOKKA X w ODP

Opel Combo Van
od 780 zł /miesiąc

Ceny Combo Life  |  Combo Life w ODP

Opel Grandland X
od 885 zł /miesiąc

Ceny Grandlanda X

Opel Crossland X
od 699 zł /mc

Ceny Crosslanda X

Opel Zafira C
od 845 zł /miesiąc

Ceny Opla Zafira

 

 

Gotowy? Poproś o ofertę

Łukasz Sosiński

Specjalista ds. samochodów nowych

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 601 340 336

Krzysztof Chołuj

Doradca ds. samochodów nowych

Salon Radom

tel. 603 750 325

 

Rata Opel Drive Plan na firmę vs. na Osobę Prywatną

Mężczyzna w średnim wieku z laptopem. Osoba fizyczna

Opel Drive Plan dla osób fizycznych, często pracujących na etacie, ceniących wygodę (ciągle nowy samochód), brak zobowiązań, przewidywalność wydatków.

(luźne rozważania)

Porównując powyższe raty Opel Drive Plan dla konsumenta z wersją na firmę, można dojść do wniosku, że najem dla konsumenta jest tańszy. Skoro tu i tu np. za Grandlanda X mamy napisane "od 885 zł", a przecież dla firmy jest to kwota bez VAT, a dla konsumenta jest to kwota brutto, to czy konsument nie płaci mniej? Niestety, konsument nie płaci mniej. Opel tak ustalił raty, żeby uprościć sobie marketing tzn. wspólny przekaz do osób fizycznych i firm, przy wielkim fontem wypisanej cenie "od XXX zł" gwiazdka i wyjaśnienie. Opel Drive Plan na firmę w 99,9% przypadków będzie tańszy, bo firma odlicza VAT i koszty, których to korzyści podatkowych nie ma konsument. Pozornie taka sama rata okupiona jest niższym limitem przebiegu dla konsumenta (co akurat rzadko jest problemem, bo firmy jeżdżą więcej, a prywatne osoby mniej) i wyższą wpłatą wstępną. Zapewne również dłuższym okresem umowy, choć ten czynnik jest dyskusyjny, bo w Opel Drive Plan nie działa prosta zasada, jaka obowiązuje w kredycie, że im dłużej trwa umowa, tym "więcej mam do spłacenia". Przeciwnie - w Opel Drive Plan dłuższa umowa może być nawet sumarycznie tańsza, bo rzadziej mamy do zapłacenia "balonową" opłatę wstępną, np. tylko raz na pięć lat, a nie raz na trzy lata. Ale znowu jeździmy średnio nieco starszym samochodem.

 

Drive Plan dla konsumenta w pigułce

Jak to możliwe?

Konsument z firmą wynajmującą zawierają swoisty "deal": konsument wstępnie deklaruje się, że po okresie wynajmu zwróci samochód Getin Rent. Dzięki temu Getin może jednocześnie (a) ustalić konsumentowi bardzo niską miesięczną ratę i (b) po okresie umowy sprzedać samochód, z czego pokrywana jest rata "balonowa", którą konsument musiałby zapłacić, gdyby chciał przejąć samochód na własność (oczywiście konsument może to zrobić, nawet odłożyć decyzję do ostatniej chwili - jego wybór).

 

Porównanie pakietów najmu konsumenckiego Opel

Do wyboru są trzy rodzaje pakietów serwisowych.

 
Pierwszy przegląd
Pakiet Mini
Pakiet Maxi
Miesięczny czynsz za użytkowanie samochodu tak tak tak
Pierwszy przegląd tak tak tak
Wszystkie przeglądy okresowe w okresie trwania umowy najmu   tak tak
Pełna obsługa serwisowa pojazdu (przeglądy okresowe, naprawy pogwarancyjne, materiały eksploatacyjne itp.)     tak

Opony
Komplet opon, ich składowanie i wymiana

opcja opcja opcja
Ubezpieczenie opcja opcja opcja
Okres najmu 24, 36, 48 lub 60 miesięcy
Opłata wstępna od 0% do 40% wartości netto finansowanego samochodu
Oprocentowanie dla osób prywatnych oprocentowanie jest takie samo, jak przy Opel Drive Plan dla firm
Wartość końowa/wykup Po zakończeniu umowy, klient otrzyma ofertę wykupu samochodu po cenie rynkowej. Informacja o proponowanej cenie będzie znajdowała się w umowie.
Czy procedura uproszczona? do 100 tys. zł wystarczy oświadczenie klienta o osiąganych dochodach; powyżej 100 tys. zł - procedura standardowa

 

 

Czy Drive Plan jest dla mnie? Odpowiedz na te 4 pytania

Czy najem samochodu jest dla ciebie - osoby prywatnej? Czy utożsamiasz się z tymi stwierdzeniami?

Z materiałów firmy obsługującej oplowski Drive Plan: (...) Szacuje się, że ok. 50% pojazdów [nowych, kupowanych przez klientów detalicznych w Polsce] jest finansowana ze środków zewnętrznych [nie z oszczędności]. (...) Szacujemy, że rynek sprzedaży samochodów (w szczególności nowych) dążyć będzie w kierunku rynku niemieckiego, na którym podstawowym sposobem finansowania nowych samochodów jest leasing operacyjny lub najem długoterminowy.

Zapytaj

Kto obsługuje oplowski Drive Plan?

Getin Rent Sp. z o.o.

Umowę będziesz podpisywał w salonie i z pracownikiem salonu.

 

Nasza opinia

 

Opel Drive Plan vs Kredyt

W kredycie kupujesz samochód na siebie. W Drive Plan w dowodzie rejestracyjnym właścicielem będzie Getin. W kredycie rata będzie wyższa, a czasem nawet znacznie wyższa, pomimo że kredyt nie obejmuje serwisu, za który to serwis w kredycie musisz sam płacić na bieżąco. Natomiast po spłaceniu kredytu zachowujesz samochód bez dodatkowych warunków, podczas gdy w Opel Drive Planie albo oddajesz samochód dealerowi, albo masz do spłacenia ratę balonową (z reguły kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych).

Opel Drive Plan vs Leasing

Zwykły leasing operacyjny nie jest praktykowany przy klientach prywatnych, więc tego typu porównywanie jest teoretyczne. W leasingu operacyjnym często nie jest zawarty serwis, podczas gdy w Opel Drive Plan jest zawarty. W leasingu operacyjnym na koniec umowy pozostaje najczęściej do zapłaty 1% wartości i samochód przechodzi na Twoją własność, podczas gdy w Opel Drive Plan pozostaje do zapłaty znacznie więcej (dzięki czemu wcześniej miałeś niskie miesięczne raty). Dlatego w Drive Planie klient z reguły będzie wolał oddać samochód dealerowi po 2-5 latach, na jakie została zawarta umowa.

Natomiast, jak wspomnieliśmy, leasing operacyjny to jest rzecz dla firm, chodzi w nim o korzyści podatkowe, których osoba fizyczna bez działalności gospodarczej nie może odnieść.

Opel Drive Plan vs Gotówka

Dwie różne filozofie kupowania samochodu. Kupujesz tak naprawdę tylko przy gotówce; w Opel Drive Plan długoterminowo wynajmujesz. Przy gotówce masz pełną odpowiedzialność za losy samochodu - serwisowanie go, ubezpieczanie, pilnowanie, kiedy zestarzeje się na tyle, że triada koszty napraw - utrata wartości - oczekiwany prestiż i wygoda mogą już wskazywać na sprzedaż samochodu. W Opel Drive Plan dla odmiany z góry mówisz sobie: nie chcę jeździć samochodem starszym niż 4 lata - za 4 lata zwracam więc go dealerowi i biorę nowy. W oparciu o taką deklarację dealer wylicza miesięczny abonament w kwocie X.

 

Jak obniżyć sobie wysokość raty?

Masz wpływ na wysokość raty w Opel Drive Planie, oto jak mieć najniższą ratę:

Niepełny miesiąc

Ponieważ faktury (oddzielnie za najem i za serwis) są wystawiane z datą "do piętnastego", może się zdarzyć niepełny miesiąc, np. data wydania samochodu 1 września, a faktura do 15 września. Podobnie - niepełny miesiąc może być na zakończenie umowy. Wtedy obydwie faktury (za czynsz najmu i za serwis) zostaną wyliczone proporcjonalnie do liczby dni. Np. tylko za 15 dni.

Czy w Opel Drive Plan jest opłata "za kilometr"?

Nie ma - dopóki nie przekroczysz rocznego limitu.

Takie pytanie jest na miejscu, bo jest na rynku firma, która nazywa najmem coś, co składa się z abonamentu + opłaty za kilometr. We wzmiankowanej firmie, żeby nie było opłaty za kilometr, trzeba wybrać w ich kalkulatorze opcję "leasing". Są to tylko nazwy. W każdym razie w Opel Drive Plan, który jest najmem długoterminowym, ale wywodzi się z leasingu, nie ma opłaty za kilometr do limitu rocznego, czyli np. do 10 tys., 15 tys., 20 tys. km, itd., w zależności, co zostanie zapisane w umowie.

Zapytaj

 

Zobacz także

 

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

Dixi-Car - dealerem Opla numer dwa w Polsce!

Dixi-Car stoi na pudle! Blisko 2000 nowych samochodów Opel, osobowychdostawczych, wyjechało z naszych salonów w 2017 r. - drugi najlepszy wynik wśród ok. 60 polskich salonów Opla. W regionie mazowieckim, w sprzedaży detalicznej, jesteśmy pierwsi!

02.2018

Flagi Opel

Czy rok 2018 przyniesie salonom Dixi-Car pierwsze miejsce w Polsce? W 2016 r. byliśmy trzecim dealerem Opla w Polsce. W 2017 - drugim.

Odnotujmy też pozycję Dixi w podziale detal, b2b, flotę. Sprzedaż nowych Opli klientom detalicznym - Dixi na pierwszym miejscu w dystrykcie (Mazowsze i fragmenty województw ościennych). B2b (mały i średni biznes) - Dixi-Car na drugim miejscu w dystrykcie. Duże floty - Dixi-Car na drugim miejscu w dystrykcie, ale i w całej Polsce!

Więcej - jak sprzedają się Ople 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Wyjątkowa wyprzedaż Opla. Rabat i 4 lata ochrony gwarancyjnej