Wymiana oleju silnikowego

Proponujemy wysokiej jakości oryginalne oleje GM: syntetyk LongLife, półsyntetyk albo olej mineralny. Ceny obejmują: olej silnikowy ● oryginalny filtr oleju Opel / Chevrolet ● wymianę przez wykwalifikowanego mechanika.

SYNTETYK POLECANY

Olej GM 5W30

Olej syntetyczny GM Dexos2 5W30 Fuel Economy, LongLife

od 199 zł

Olej GM Dexos1 / Dexos2 + filtr oleju + robocizna

Wszystkie marki

Olej znany również jako LongLife, Fuel Economy. Podana cena dotyczy dowolnego osobowego modelu Opla, Chevroleta lub innej marki z silnikiem benzynowym. Osobowe Diesle i dostawcze Vivaro i Movano - cena 249 zł.

Przy Oplu, Chevrolecie brak ograniczenia ilościowego oleju. Przy innej marce niż Opel / Chevrolet oferta dotyczy do 4 l oleju. Dodatkowy olej: 30 zł/l.

Nuty Reklama: wymiana oleju Dexos2

PÓŁSYNTETYK

Olej GM 10W40

Olej silnikowy

129 zł

Olej + filtr oleju + robocizna

wszystkie marki i modele

MINERALNY

Olej GM 15W40

Olej silnikowy mineralny

99 zł

Olej + filtr oleju + robocizna

wszystkie marki i modele

 

Na życzenie klienta zamiast olejów GM używamy oleju logo Mobil1 - o ceny pytaj w serwisie.

W przypadku wymiany oleju w samochodach Opel, Chevrolet, stosujemy oryginalne filtry oleju Opel, Chevrolet. W samochodzie innej marki niż Opel/Chevrolet zapewniamy wysokiej jakości filtr renomowanego producenta.

 

 

Dexos1 a Dexos2

Najczęściej używany w naszych stacjach olej syntetyczny GM występuje w dwóch odmianach:

 • Dexos1, klasa jakościowa SN wg API - klasa wyższa, olej nowszej generacji, rzadszy
 • Dexos2, klasa jakościowa SM/CF wg API

Obydwa oleje mają oznaczenie LongLife (wydłużona żywotność) i Fuel Economy - oszczędzające paliwo.

Od roku modelowego 2018 (produkcja od poł. 2017 r. kalendarzowego) wszystkie silniki benzynowe w osobowych Oplach wymagają już stosowania oleju Dexos1.

Natomiast w roczniku modelowym 2017 (produkcja między poł. 2016 r. a poł. 2017 r.) tylko niektóre silniki benzynowe wymagają oleju Dexos1, są to jednostki 1.4 NET (1.4 Turbo 140KM) i 1.4 NEL (1.4 Turbo 120KM) występujące m.in. w Merivie, Astrze, Mokce, Insigni, a także innych modelach. Importer dopuszcza jednak w polskich ASO, dla porządku, stosowanie oleju Dexos1 we wszystkich silnikach benzynowych z roku modelowego 2017. W Oplach benzynowych z roku modelowego 2016 i starszych użytkownik również na własną rękę może stosować olej Dexos1, oczywiście w granicach rozsądku, tzn. nie do bardzo starych, zużytych, np. 15-20-letnich silników, gdzie stosuje się olej mineralny lub półsyntetyk. Natomiast ASO stosuje w Oplach wyprodukowanych do roku modelowego 2016 olej GM Dexos2, zgodnie z wytycznymi producenta, znów z wyjątkiem starych, zużytych silników, gdzie wypada wlać olej mineralny/półsyntetyk.

Do Diesli, bez względu na rok modelowy, producent nadal zaleca olej syntetyczny Dexos2.

 

Jak się zapisać na wymianę oleju?

 

 

Samodzielna wymiana oleju

Zamów olej i filtr w naszym sklepie internetowym:

SKLEP INTERNETOWY

 

 

Filmy o syntetykach

 

5 mitów na temat olejów syntetycznych

Że nie nadają się do starych samochodów o dużym przebiegu, że rozszczelniają silnik, że nie można wrócić do oleju syntetycznego po użyciu oleju mineralnego. To wszystko mity - mówią o tym pracownicy Mobila w filmie. Zobacz teraz!

 

 

Olej syntetyczny a turbosprężarka - czy turbo lubi syntetyki?

To prawda. Syntetyk chroni łożysko turbiny przed osadem. Osad spowodowałby awarię łożyska. Dlaczego? Spaliny mają do 900 st. C, turbina może się rozgrzać do czerwoności, takich warunków nie wytrzymują oleje mineralne. Zobacz film!

 

 

Syntetyk a niskie temperatury

Uruchomienie samochodu zalanego dobrym syntetykiem przy -26 st. C to pestka. Zobacz film!

 

 

 

 

Olej syntetyczny GM Dexos

 

Olej GM Dexos2

Olej ma aprobatę BMW, VW i Mercedes-Benz, może być stosowany i do innych marek. Klasa jakościowa API SM dla samochodów osobowych - bardzo wysoka.

W "trzech słowach": Dexos1/Dexos2 - brand General Motors - syntetyk z wyższej półki. "Long life" - czyli o przedłużonej żywotności. "Fuel Economy", czyli oszczędzający paliwo.

Dexos2 może być stosowany do samochodów innych marek - np.: BMW, Mercedes, VW, co widać na zdjęciu obok.

 

 

pdf Ulotka oleju GM Dexos2

 

Olej syntetyczny Dexos jest wynikiem globalnego programu rozwoju oleju silnikowego, którego celem było zapewnienie wspólnej specyfikacji olejów, wspólnych standardów badań i atestacji (laboratoria, testy porównawcze silników, atestacja pojazdów) na całym świecie, zapewniając kompatybilność z paliwami alternatywnymi (gaz płynny LPG, gaz sprężony CNG, bioetanol E85, biodiesel), zgodności z różnorodnymi konstrukcjami silników, umożliwienie konsekwentnego stosowania systemu monitorowania żywotności olejów silnikowych, poprawienie ekonomii zużycia paliwa, zmniejszenie emisji spalin i ostatecznie wspieranie strategii przerw międzyobsługowych w regionach.

 

Dexos1 poprawia osiągi w zastosowaniach benzynowych i w Europie stał się olejem obowiązującym dla silników benzynowych Opla od roku modelowego 2018. Dla nowych Opli z silnikami benzynowymi z rocznika modelowego 2017 w polskich ASO jest również w praktyce stosowany, więcej.

Dexos2 łączy potrzebę zastosowań benzynowych i dieslowskich w jednej specyfikacji i jest dostosowany do potrzeb Europy. Nowy olej syntetyczny Dexos2 musi być stosowany w Oplu Astra IV i wszystkich kolejnych modelach z silnikami spełniającymi normę czystości spalin EURO5.

Nowy produkt: olej silnikowy General Motors Dexos2 – Fuel Economy Longlife – klasa lepkości SAE 5W-30

5W-30 Dexos2 przeznaczony jest do zapewnienia wyjątkowych zdolności oczyszczania, zmniejszania zużycia części oraz ogólnej ochrony silnika w połączeniu z dodatkowo poprawioną ekonomią zużycia paliwa. Należący do tzw. smarów Mid SAPS (obniżona zawartość popiołów siarczanowych, fosforu oraz siarki), olej silnikowy 5W-30 Dexos2 wyprodukowany został jako opatentowana mieszanka wysokiej klasy olejów bazowych oraz najwyższej jakości dodatków o recepturze w pełni kompatybilnej z najnowszymi dieslowskimi filtrami cząstek stałych (DPF) oraz katalizatorami silników benzynowych (CAT).

Produkt oraz korzyści klienta ze stosowania oleju 5W-30 Dexos2 

 • Zapewnia wyjątkową ochronę przeciw zużyciu przez cały okres między jego wymianami,
 • Ulepszona zdolność oczyszczania silnika oraz ochrona przeciwko powstawaniu szlamów i szkodliwych osadów dzięki zastosowaniu najwyższej jakości dodatków myjąco-płuczących,
 • Przedłuża żywotność oraz utrzymuje skuteczność systemów redukcji emisji spalin (DPF oraz CAT) w samochodach napędzanych silnikami diesla oraz benzynowymi dzięki niskiej zawartości popiołów siarczanowych, fosforu oraz siarki (SAPS),
 • Zapewnia korzyści wynikające z zaawansowanej ekonomii zużycia paliwa,
 • Doskonałe osiągi w wysokich i niskich temperaturach.

Charakterystyka olejów GM Dexos

Dexos2

 • Zatwierdzony jako spełniający wymagania nowych olejów silnikowych GM Dexos2,
 • Przewyższa i zastępuje poprzednie specyfikacje General Motors:
  • GM-LL-A-025
  • GM-LL-B-025
 • Spełnia lub przekracza wymagania następujących specyfikacji i norm przemysłowych
  • ACEA A3/B3, A3/B4; ACEA C3
  • API SM/SL / CF

Dexos1

 • API SN/RC
 • SN - o klasę wyżej niż Dexos2, w praktyce olej o mniejszej lepkości, rzadszy, a więc zapewniający jeszcze niższe spalanie, szczególnie w przy częstym uruchamianiu i wychładzaniu silnika benzynowego zimą
 • RC (Resource Conserving) - olej "dba" o trwałość turbosprężarki i systemów kontroli emisji w samochodzie, a także jest kompatybilny z benzyną z domieszką etanolu, aż do E-85.
 • brak klasy jakościowej zaczynającej się od litery "C" wg API - oznacza to, że Dexos1 nie nadaje się do silników Diesla

Inne samochody, w których można stosować olej Dexos2 5W-30:

5W-30 Dexos2 ma aprobatę producentów następujących marek:

 • BMW Longlife-04
 • Mercedes-Benz MB229.51
 • Volkswagen 502.00 / 505.00 / 505.01

 

Informacja olej Dexos2

 

 

 

 

Koła zimowe
Koła zimowe od 1709 zł /kpl. 4 szt.

Zobacz
Wymiana oleju syntetycznego z filtrem 199 zł, dezynfekcja klimatyzacji 79 zł
Promocja sezonowa serwisu.

Zobacz
Umów się na serwis mechaniczny/elektroniczny
Umów się na serwis mechaniczny

Wypełnij formularz
Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz
Ceny przeglądów okresowych
Ceny przeglądów (OT-15, OT-30, itd.)

zobacz cenę przeglądu
Wyceń usługę serwis Opel Raszyn (Warszawa), Radom
Usługa Door-to-door, czyli nasz kierowca odbiera Twój samochód do naprawy w serwisie
Odbiór auta do naprawy od klienta, po naprawie również odstawimy samochód do klienta

Warunki usługi


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry      Poleć tę stronę znajomemu Poleć tę stronę znajomemu

 

 

Sezonowy serwis Opla. Wymiana oleju syntetyk z filtrem 199 zł. Dezynfekcja klimatyzacji 79 zł.