Onstar2

Czy wiecie już co kryje się pod nazwą OnStar? W jaki sposób jest pomocny kierowcy? Czy warto zamówić ten system w Karl-u? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Już niebawem wielka premiera nowego modelu Opla a wraz z nią rusza innowacyjny system na naszym rynku pod tajemniczą nazwą OnStar (pod gwiazdami). System OnStar jest to usługa osobistego doradcy kierowcy, która dotychczas dostępna była tylko w autach luksusowych klasy premium. Jest to absolutna nowość na rynku europejskim a w szczególności w tym segmencie aut do których zalicza się Opel Karl.

Zamów już dziś Karl-a i ciesz się z niespotykanych funkcji w twoim aucie 🙂
Zapisz się na jazdę testową i wypróbuj OnStar w praktyce 🙂

Co tak naprawdę oferuje rewolucyjny system OnStar?
Przyjrzyjmy się najciekawszym funkcją.

SOS Całodobowa pomoc przez siedem dni w tygodniu.
W przypadku zagrożenia system może uratować kierowcy życie. Wystrzelenie poduszek powietrznych powoduje automatyczne wysłanie powiadomienia poprzez system Onstar bezpośrednio do doradcy, który będzie próbował się skontaktować z autem w celu ustalenia czy kierowca potrzebuje pomocy. Po nieudanej próbie kontaktu z kierowcą doradca OnStar wysyła służby ratunkowe do lokalizacji pojazdu.


SOS Pomoc drogowa
Jeśli zdarzy ci się awaria na odosobnionym terenie gdzie nie ma zasięgu tradycyjna sieć komórkowa wystarczy, że wciśniesz przycisk SOS a doradca ustali twoją pozycję za pomocą GPS i wyśle w to miejsce profesjonalną pomoc drogową. Z OnStar już nigdy nie będziesz się już denerwował na auto, które popsuło się na odludziu 🙂


SOS Całodobowe połączenie alarmowe

Użycie przycisku SOS w przypadku nagłej pomocy zapewni wam szybkie wysłanie służb ratunkowych w miejsce przebywania pojazdu. Zapewni tobie i bliskim szybki kontakt z pomocą medyczną. Zaledwie po naciśnięciu przycisku.

OnStar pomoc

 


Pomoc w przypadku kradzieży auta

Jeśli Twoje auto zniknie z miejsca gdzie je zostawiłeś OnStar pomoże ci ustalić czy nie został przypadkiem skradziony. Doradca OnStar posiada możliwość zablokowania zdalnie zapłonu w twoim aucie unieruchamiając w ten sposób samochód co niewątpliwie może wpłynąć na ustalenie pozycji auta i odzyskanie go. OnStar ściśle współpracuje z Policją co ułatwia całą procedurę. Ty musisz zgłosić tylko kradzież auta a OnStar zajmie się resztą.

 

Aplikacja mobilna OnStar
Połączenie aplikacji z samochodem jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Wystarczy że zarejestrujesz w aplikacji swój samochód abyś mógł korzystać z takich opcji jak: lokalizacja miejsca zaparkowania auta, włączenie klaksonu lub świateł aby łatwiej odnaleźć auto na dużym parkingu, diagnostyka auta pozwoli zobaczyć poziom oleju, ilość paliwa lub poziom ciśnienia w oponach. Jeśli zapomniałeś zamknąć drzwi w swoim samochodzie pomoże ci w tym aplikacja OnStar. Po sekundzie od aktywacji twoje drzwi zostaną zablokowane zdalnie.

 

Zdalny przegląd auta
Posiadając OnStar możesz wykonać zdalnie przegląd twojego auta włącznie z diagnostyką poduszek, silnika, skrzyni biegów oraz żywotności oleju. Wyniki takiego badania auta dostaniesz wprost na swoją skrzynkę mailową. W ciągu roku możesz wykonać aż 12 takich przeglądów swojego auta. Zapalenie się kontrolki ostrzegawczej awarii auta też nie stanowi już problemu. Doradca OnStar może zdalnie zlokalizować źródło awarii w samochodzie i skierować cię do najbliższego serwisu w celu usunięcia usterki.

Na koniec przedstawiamy Wam test systemu w praktyce. Zobaczcie jak OnStar będzie spisywał się w codziennym użytkowaniu

Zapraszamy Państwa serdecznie do salonu Dixi-Car Raszyn oraz Radom
w dniach 26-28 Czerwca 2015 na premierę Karl-a.
Zobaczcie na żywo najnowszy i zarazem najmniejszy model Opla w historii.