OPEL DRIVE PLAN. Pytania i odpowiedzi

 

Opel Drive Plan. Nowa Insignia od 866 zł netto/m-c. Marcin Dorociński

Nowa Insignia w Opel Drive Plan.

 

Stała miesięczna opłata za używanie nowego Opla. Bierzesz nówkę np. na trzy lata. Modele objęte Opel Drive Plan? Większość, m.in. Astra, Corsa, MOKKA X, Insignia, Crossland X, Meriva, Zafira.

 

Ile wynosi abonament?

Rata miesięczna może być niższa niż podane. Podane abonamenty są za wersje ze średniej półki, z pokaźnym wyposażeniem. Jakie to wersje? Patrz cenniki pdf pod obrazkami.

Opel Corsa E
od 543 zł +vat/mc

pdf Corsa 5-drzw., model 2017

Opel Astra V
od 606 zł +vat/mc

pdf Astra 5-drzw.

Opel Insignia B Grand Sport
od 866 zł +vat/mc

pdf Insignia B Grand Sport 5-drzw.

Opel Insignia B Sports Tourer
od 891 zł +vat/mc

pdf Insignia B Kombi

Opel Astra V SportsTourer
od 652 zł +vat/mc

pdf Astra Kombi

Opel Mokka X
od 687 zł +vat/mc

pdf MOKKA X

Opel Zafira C
od 830 zł +vat/mc

pdf Zafira, model 2017

Opel Grandland X
od 889 zł +vat/mc

pdf Grandland X, model 2018

Opel Combo Van
od 772 zł +vat/mc

pdf Combo Van

Opel Combo Tour
od 858 zł +vat/mc

Combo Tour Van (pdf wkrótce)

Opel Movano
od 1263 zł +vat/mc

pdf Movano

Opel Vivaro Van
od 1260 zł +vat/mc

pdf Vivaro Van

więcej o cennikach

 

Na czym polega Opel Drive Plan?

Stała i niska opłata miesięczna (abonament) za używanie samochodu. Prawie wszystko wliczone w opłatę (cena samochodu, ubezpieczenie, przeglądy, naprawy, opony). Paliwo nie wliczone. Samochód klient bierze nowy i zwraca go po trzech latach (albo dwóch, czterech). I bierze kolejny nowy samochód. Albo i nie.

Dlaczego rata miesięczna w Opel Drive Plan jest niska? Tu wyjaśniamy.

 

Na jaki okres?

Najczęściej na 24 lub 36 miesięcy. Opcjonalnie na 48 miesięcy.

Okres można zmienić w trakcie umowy. Rata zostanie przeliczona, jeśli np. zmienisz z 36 na 48 m-cy, możesz być nawet lekki spadek miesięcznego abonamentu.

 

 

Zwykły leasing a Opel Drive Plan...

czyli dlaczego rata miesięczna może być niska

W zwykłym leasingu rata jest wyższa, bo zazwyczaj klient na koniec przejmuje samochód za symboliczne 1% ceny. Dlaczego w Opel Drive Plan rata miesięczna może być niższa?

  1. Pojazd w programie Opel Drive Plan musi być serwisowany w autoryzowanym serwisie (i ten serwis jest wliczony w ratę), więc jeśli klient odda po kontrakcie samochód dealerowi, ten nie ryzykuje, bo brakuje dobrych używanych samochodów na rynku (dealer łatwo odsprzeda samochód po programie Opel Drive Plan)
  2. Jeśli klient zdecyduje zatrzymać samochód, cena wykupu będzie wyższa niż przy zwykłym leasingu. Z drugiej strony klient nie musi wykupywać samochodu - zawsze może go oddać dealerowi.

 

Zwykły leasing

Zwykły leasing: opłata wstępna, raty, wykup

Opel Drive Plan

Zwykły leasing: opłata wstępna, raty, wykup

 

 

Dla kogo Opel Drive Plan?

Dla tzw. MŚP - Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W praktyce dla każdego kto prowadzi działalność gospodarczą, samozatrudnionego, prawnika, lekarza, aptekarza, ogrodnika, piekarza, itd. Dla spółek cywilnych, z o.o., i akcyjnych również. Dla osób, które potrzebują kosztów i odliczeń VATu, a nie potrzebują zobowiązań, czyli po trzech latach wolą znów nowy, sprawny samochód, zamiast starego na własność.

 

Ciekawostka

Samochody jakich marek opłaca się kupować w full leasingu z serwisem i niską ratą, takim jak Opel Drive Plan?

Takie, które trzymają wartość. Twoja niska rata jest bowiem możliwa tylko przy tych markach, których samochody po 3 latach eksploatacji są nadal stosunkowo dużo warte. Czyli popularne i stosunkowo niedrogie, jak Opel.

Natomiast mniej opłacalne są w full leasingu marki drogie, ekskluzywne (duża utrata wartości w pierwszych latach, więc niemożliwa niska rata miesięczna, bo dealer nie może zagwarantować wysokiej tzw. wartości rezydualnej - nie może zagwarantować, że po trzech latach "odkupi od klienta" samochód po wysokiej cenie), albo nawet marki tanie, ale niepopularne (nieznane na rynku), które po trzech latach są warte połowę ceny nowego samochodu. Takie samochody warto ew. kupić w zwykłym leasingu, tzn. spłacamy w całości samochód w trzy lata i przejmujemy go na własność za symboliczne 1%.

Czy wiesz, że?

Opel ma dwa modele - Astrę i Movano - dla których Eurotax prognozuje jedne z najniższych w Polsce utraty wartości i jedne z najniższych miesięcznych kosztów użytkowania (np. tu pokazane dla Movano).

 

 

Opel Drive Plan, Astra od 606 zł netto/m-c, MOKKA X od 687 zł netto /m-c, Corsa od 543 zł netto/mc, Zafira od 830 zł netto/mc

 

 

Opel Drive Plan a inne leasingi Opla

W porównaniu z Leasingiem Mobilnym, leasingiem Opel Business Services, a zwłaszcza w porównaniu ze "zwykłym" leasingiem operacyjnym, Opel Drive Plan:

Opel Drive Plan to więc program dla przedsiębiorców, którzy zawsze chcą jeździć samochodem max 3-letnim, nie chcą wykupywać (przejmować na własność) samochodu po zakończeniu kontraktu albo biorą tylko pod uwagę taką ewentualność, chcą mieć stałą, gwarantowaną, niską miesięczną opłatę i pełne korzyści podatkowe, typowe dla leasingu.

 

 

Które modele w Opel Drive Planie?

Wszystkie. Suv Mokka, poręczna Corsa, crossovery Crossland X i Grandland X, mały van Meriva, kompaktowa Astra, van Zafira, flagowa Insignia. Samochód do Drive Planu klient może wybrać spośród dostępnych u nas w salonie od ręki, jak i zamówić "do produkcji".

 

 

Opel Drive Plan w praktyce

Klient - przedsiębiorca zainteresowany nowym samochodem marki Opel otrzymuje ofertę samochodu w programie Opel Drive Plan. W propozycji klient dostaje informację o wysokości opłaty wstępnej (OW), standardowo w wysokości 10% ceny (ew. w przedziale 0 do 45%) oraz ATRAKCYJNĄ RATĘ MIESIĘCZNĄ w skład której wchodzą:

 

Dlaczego warto wybrać polisę wieloletnią wliczoną w ratę serwisową?

 

Limity przebiegu

20, 30, 40 tys. km rocznie, czyli od 40 do 160 tys. km / kontrakt. Istnieje możliwość zwiększenia limitu przebiegu w kontrakcie do 200 tys. km w trakcie trwania umowy.

 

Czy jest 0% opłaty wstępnej?

Może być opłata wstępna 0%, może być też do 45% - wtedy abonament miesięczny będzie niższy.

 

Czy któryś okres/limit przebiegu jest tańszy niż inne?

Chociaż Opel w swoich reklamach z reguły podaje stawki dla 3 lat i 60 tys. km przebiegu, nie jest ta kombinacja jakoś bardziej korzystna niż inne. Tyle, że takie przebiegi robi statystyczny przedsiębiorca. Równie dobrze możesz wybrać 2 lata i 80 tys. km przebiegu, albo 4 lata i 80 tys. km i też pewnie rata wypadnie porównywalnie korzystnie...

 

Opony

Klient może poprosić o doliczenie do abonamentu kompletu opon zimowych z wymianą i przechowywaniem. Może wybrać spośród dwóch klas opon:

 

Assistance różni się na plus

Assistance w Opel Drive Plan jest na cały okres umowy, czyli jeśli umowa jest na 48 miesięcy, to na tyle dostajesz Assistance. Leasingi "tradycyjne" z reguły dają Assistance tylko w okresie gwarancji samochodu, która wynosi np. 2 lata.

Ponadto przy ew. naprawie blacharskiej w Opel Drive Plan dostajesz samochód zastępczy na cały okres naprawy, czego też "zwykły" leasing mógłby nie zapewniać.

 

Ubezpieczenie

W Opel Drive Plan "by default" dostajesz ubezpieczenie na cały okres umowy driveplanowej, co ma te zalety, że:

 

Co po zakończeniu umowy?

Po zakończeniu umowy Opel Drive Plan klient może:

 

Wykupiłem na własność samochód po Opel Drive Plan...

I chcę go sprzedać z zyskiem na rynku wtórnym. Co z podatkami?

Przy odsprzedaży samochodu wykupionego z leasingu (czyli również z Opel Drive Plan, który jest formą leasingu), należy zapłacić podatek dochodowy od różnicy pomiędzy wartością sprzedaży na rynku wtórnym a ceną wykupu. Do takiej transakcji należy też doliczyć VAT.

 

Jakie dokumenty do umowy Drive Planu?

Do zawarcia umowy leasingowej Drive Planu potrzebujesz: wypis z ewidencji działalności gospodarczej albo KRS. Dowód osobisty + prawo jazdy. Tu pełna lista dokumentów.

 

Korzyści

 

 

 

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

 

 

Dixi-Car Gepardem Biznesu

Ich wartość szybko rośnie. Jak biegnący 100 km/h gepard. Jednym z Gepardów Biznesu został Dixi-Car. Co to oznacza dla klienta kupującego samochód? 11.2017

Biegnący gepard

Że masz do czynienia z lekką, elastyczną jak gepard firmą, czytaj: przyjazną dla klienta. Ale i firmą sprawdzoną, której zaufało tysiące klientów. W innym przypadku wartość Dixi-Car nie byłaby liczona w diesiątkach milionów złotych i nie osiągnęlibyśmy 32-procentowego wzrostu wartości rok do roku....

Bo o 32% wzrosła wycena firmy Dixi-Car między marcem 2015 a marcem 2016 - ogłosił Instytut Europejskiego Biznesu, który prowadzi Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Przez jedenaście lat Instytut przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

  

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry      Poleć tę stronę znajomemu Poleć tę stronę znajomemu

 

 

Wyprzedaż rocznika 2017. Opel Astra V od 54 400 zł, Corsa z upustem do 8 000 zł