OPEL DRIVE PLAN. Pytania i odpowiedzi

 

Opel Drive Plan. Astra od 612 zł netto/m-c

Nowa Astra w Opel Drive Plan.

 

Stała miesięczna opłata za używanie nowego Opla. Bierzesz nówkę np. na trzy lata. Modele objęte Opel Drive Plan? Większość, m.in. Astra, Corsa, MOKKA X, Insignia, Crossland X, Meriva, Zafira.

 

Na czym polega Opel Drive Plan?

Stała i niska opłata miesięczna (abonament) za używanie samochodu. Prawie wszystko wliczone w opłatę (cena samochodu, ubezpieczenie, przeglądy, naprawy, opony). Paliwo nie wliczone. Samochód klient bierze nowy i zwraca go po trzech latach (albo dwóch, czterech). I bierze kolejny nowy samochód. Albo i nie.

Dlaczego rata miesięczna w Opel Drive Plan jest niska? Tu wyjaśniamy.

 

Na jaki okres?

Najczęściej na 24 lub 36 miesięcy. Opcjonalnie na 48 miesięcy.

 

 

Zwykły leasing a Opel Drive Plan...

czyli dlaczego rata miesięczna może być niska

W zwykłym leasingu rata jest wyższa, bo zazwyczaj klient na koniec przejmuje samochód za symboliczne 1% ceny. Dlaczego w Opel Drive Plan rata miesięczna może być niższa?

  1. Pojazd w programie Opel Drive Plan musi być serwisowany w autoryzowanym serwisie (i ten serwis jest wliczony w ratę), więc jeśli klient odda po kontrakcie samochód dealerowi, ten nie ryzykuje, bo brakuje dobrych używanych samochodów na rynku (dealer łatwo odsprzeda samochód po programie Opel Drive Plan)
  2. Jeśli klient zdecyduje zatrzymać samochód, cena wykupu będzie wyższa niż przy zwykłym leasingu. Z drugiej strony klient nie musi wykupywać samochodu - zawsze może go oddać dealerowi.

 

Zwykły leasing

Zwykły leasing: opłata wstępna, raty, wykup

Opel Drive Plan

Zwykły leasing: opłata wstępna, raty, wykup

 

 

Dla kogo Opel Drive Plan?

Dla tzw. MŚP - Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W praktyce dla każdego kto prowadzi działalność gospodarczą, samozatrudnionego, prawnika, lekarza, aptekarza, ogrodnika, piekarza, itd. Dla osób, które potrzebują kosztów i odliczeń VATu, a nie potrzebują zobowiązań, czyli po trzech latach wolą znów nowy, sprawny samochód, zamiast starego na własność.

 

Ciekawostka

Samochody jakich marek opłaca się kupować w full leasingu z serwisem i niską ratą, takim jak Opel Drive Plan?

Takie, które trzymają wartość. Twoja niska rata jest bowiem możliwa tylko przy tych markach, których samochody po 3 latach eksploatacji są nadal stosunkowo dużo warte. Czyli popularne i stosunkowo niedrogie, jak Opel.

Natomiast mniej opłacalne są w full leasingu marki drogie, ekskluzywne (duża utrata wartości w pierwszych latach, więc niemożliwa niska rata miesięczna, bo dealer nie może zagwarantować wysokiej tzw. wartości rezydualnej - nie może zagwarantować, że po trzech latach "odkupi od klienta" samochód po wysokiej cenie), albo nawet marki tanie, ale niepopularne (nieznane na rynku), które po trzech latach są warte połowę ceny nowego samochodu. Takie samochody warto ew. kupić w zwykłym leasingu, tzn. spłacamy w całości samochód w trzy lata i przejmujemy go na własność za symboliczne 1%.

Czy wiesz, że?

Opel ma dwa modele - Astrę i Movano - dla których Eurotax prognozuje jedne z najniższych w Polsce utraty wartości i jedne z najniższych miesięcznych kosztów użytkowania (np. tu pokazane dla Movano).

 

 

Opel Drive Plan, Astra od 612 zł netto/m-c, MOKKA X od 699 zł netto /m-c, Corsa od 562 zł netto/mc, Zafira od 830 zł netto/mc

 

 

Opel Drive Plan a inne leasingi Opla

W porównaniu z Leasingiem Mobilnym, leasingiem Opel Business Services, a zwłaszcza w porównaniu ze "zwykłym" leasingiem operacyjnym, Opel Drive Plan:

Opel Drive Plan to więc program dla przedsiębiorców, którzy zawsze chcą jeździć samochodem max 3-letnim, nie chcą wykupywać (przejmować na własność) samochodu po zakończeniu kontraktu, chcą mieć stałą, gwarantowaną, niską miesięczną opłatę i pełne korzyści podatkowe, typowe dla leasingu.

 

 

Które modele w Opel Drive Planie?

Wszystkie. Crossover Mokka, poręczna Corsa, crossover Crossland X, mały van Meriva, kompaktowa Astra, van Zafira, flagowa Insignia.

 

 

Opel Drive Plan w praktyce

Klient - przedsiębiorca zainteresowany nowym samochodem marki Opel otrzymuje ofertę samochodu w programie Opel Drive Plan. W propozycji klient dostaje informację o wysokości opłaty wstępnej (OW), standardowo w wysokości 10% ceny (ew. w przedziale 0 do 40%) oraz ATRAKCYJNĄ RATĘ MIESIĘCZNĄ w skład której wchodzą:

 

Dlaczego warto wybrać polisę wieloletnią wliczoną w ratę serwisową?

 

Limity przebiegu

20, 30, 40 tys. km rocznie, czyli od 40 do 160 tys. km / kontrakt (opcjonalnie istnieje możliwość zwiększenia limitu przebiegu w kontrakcie do 200 tys. km).

 

Opony

Klient może poprosić o doliczenie do abonamentu kompletu opon zimowych z wymianą i przechowywaniem. Może wybrać spośród dwóch klas opon:

 

Co po zakończeniu umowy?

Po zakończeniu umowy Opel Drive Plan klient może:

 

Korzyści

 

 

 

Zobacz też:

Poradnik "Opel w abonamencie"

 

 

Promocyjne finansowanie

Kredyt 50/50

Kredyt 50/50

Samochody osobowe, np. Corsa, Astra, Meriva, Mokka, Insignia, Zafira.

Leasing mobilny. Serwis, ubezpieczenie w racie

Leasing Mobilny

Serwis, ubezpieczenie w racie leasingowej. Na Insignię.

Opel Drive Plan

Opel Drive Plan

Niski abonament, wszystkie modele Opla.

 

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

  

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry      Poleć tę stronę znajomemu Poleć tę stronę znajomemu

 

 

Gorące, przedwakacyjne ceny nowych Opli Corsa, Astra, Zafira, MOKKA X.