Opel Dixi-Car Euro6Od dnia dzisiejszego 01.09.2015 na terenie całej Unii Europejskiej zaczęła obowiązywać nowa norma czystości spalin zwana EURO6.

Czym jest norma EURO6?
Nowa norma emisji spalin jest dyrektywą Unii Europejskiej odnośnie ilości emisji spalin wydzielanych zarówno przez silniki benzynowe jak i Diesla. Nowe przepisy, które weszły w życie w dniu dzisiejszym (1.09.2015) określają niższe niż dotychczas wartości maksymalne emisji do atmosfery cząstek stałych oraz tlenku azotu. Od dnia dzisiejszego silniki benzynowe mogą wydzielać 60mg tlenku azotu na kilometr a silniki Diesla 80mg na kilometr. Dotychczasowa norma pozwalała na emisję aż 180mg/km.

Czy nowe Ople posiadają normę EURO6?
Tak, wszystkie nowe modele Opla obecnie sprzedawane przystosowane są do nowej normy EURO6.

Po co wprowadzono nową normę?
Nowa norma wprowadzona przez Unię Europejską ma za zadanie znaczne obniżenie emisji szkodliwych cząstek do atmosfery. Dzięki nowej normie nowe auta dużo mniej będą emitować zanieczyszczeń do atmosfery co w rezultacie powinno na przestrzeni kilku lat zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza z trujących cząstek jakie wydzielają pojazdy?

Czy silniki Opla wcześniej były przygotowane do spełnienia normy EURO6?
Tak, jednostki napędowe, które produkuje Opel od dawna były przygotowane na spełnienie nowej normy, która w dniu dzisiejszym zaczęła obowiązywać. Silniki takie jak 1.6 CDTI montowane w Mokka lub 2.0 CDTI który jest montowany m.in. w Insignii przystosowane były do nowej normy już w styczniu bieżącego roku.

Z modelami spełniającymi nowe restrykcyjne normy możecie się zapoznać na naszej podstronie z ofertą aut nowych -> http://dixi-car.pl/samochody.htm

Opel 2.0CDTI

Opel-ECOTEC-1.6-CDTI-283104-medium