W dniu dzisiejszym Opel zaprezentował nowy model w swojej kolekcji. Jest nim OPEL CROSSLAND X, który odzwierciedlać ma idealne połączenie miejskiego stylu z atrakcyjnością SUVa.

Nowy Crossland X wyróżniać będzie się wyrazistą stylistyką zewnętrzną z modnym dwukolorowym nadwoziem oraz bardzo przestronnym wnętrzem o dużej funkcjonalności gdzie nie zabraknie najnowszych technologii takich jak Opel OnStar, znakomity system multimedialny, wyświetlacz projekcyjny head-up oraz liczne systemy wspomagające kierowcę. Opel Crossland X będzie już drugim przedstawicielem rodziny X w gamie modeli Opla (pierwszym jest bestsellerowa MOKKA X).

Opel Crossland X będzie modelem typowo miejskim o zwartych wymiarach, który sprawdzi się zarówno podczas zakupów jak i wakacyjnych eskapad. Crossland X mierzyć będzie 4,21 metra długości. W porównaniu do nowej Astry będzie od niej wyższy o 10 cm i krótszy o 16 cm. Zarówno kierowca jak i pasażer będą mieli bardzo dobrą widoczność dzięki zwiększeniu wysokości auta. Klienci, którzy poszukują nowych wrażeń będą mogli znacznie zwiększyć poczucie przestrzenności zamawiając opcjonalny panoramiczny szklany dach. We wnętrzu samochodu nie zabraknie nowinek technologicznych takich jak: adaptacyjne w pełni diodowe reflektory AFL, wyświetlacz projekcyjny head-up, panoramiczna kamera cofania rejestrująca obraz w promieniu 180 stopni, zaawansowany asystent parkowania, alarm przed kolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i automatycznego hamowania awaryjnego, system wykrywania senności kierowcy, asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości i system ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu oraz znane już z poprzednich modeli znakomite opcje łączności takie Opel OnStar, system multimedialny IntelliLink z interfejsem Apple CarPlay i Android Auto z dużym, 8‑calowym ekranem dotykowym.

Pojemność bagażnika nowego Crosslanda bez składania tylnych siedzeń wynosić będzie 410 litrów a po złożeniu aż 1255 litrów. We wnętrzu znajdziemy nowe atestowane przez AGR (akcja na rzecz Zdrowych Pleców) ergonomiczne fotele a pasażerowie z drugiego rzędu siedzeń będą mogli przesuwać tylną kanapę wzdłuż osi pojazdu w zakresie 150 milimetrów zwiększając tym samym pojemność bagażnika lub miejsca na nogi. Szeroka gama silników silników benzynowych, wysokoprężnych lub przystosowanych do LPG połączonych z manualną lub automatyczną skrzynią oraz bez kluczykowym systemem Open & Start z pewnością zadowoli nie jednego przyszłego nabywcę.

„Popyt na małe SUV‑y i crossovery dostosowane do jazdy w mieście znacząco rośnie. Crossland X, łączący atrakcyjne, inspirowane pojazdami sportowo-użytkowymi wzornictwo, znakomite wyposażenie z zakresu łączności oraz wysokie walory praktyczne, jest już drugim mocnym przedstawicielem naszej marki w tej klasie pojazdów, obok sportowej Mokki X” — powiedział dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann. „Zwinny Crossland X zapewnia przyjemność z jazdy, emanując miejskim stylem. Dzięki temu doskonale sprawdza się zarówno na wielkomiejskich ulicach, jak i w czasie wypadów za miasto”.

Segment CUV/SUV B rozwija się bardzo błyskawicznie, zwiększając się pięciokrotnie od 2010 roku. Dobrym przykładem będzie tu bestseller Opla jakim jest MOKKA X. Idealnym dopełnieniem segmentu kompaktowego będzie tu Opel Crossland X zapewniając dalszy wzrost marce Opla, która już w zeszłym roku zanotowała najwyższe w historii Opla w Polsce wzrosty sprzedaży nowych samochodów.

Szukasz innych bestsellerów Opla? Zajrzyj na naszą stronę już dziś http://dixi-car.pl/samochody.htm

Nowy Opel Crossland X: Wyraźny i kompaktowy na zewnątrz, bardzo przestronny i wszechstronny w środku z modnym dwukolorowym nadwoziem.

Nowy Opel Crossland X: wyraźny i kompaktowy na zewnątrz, bardzo przestronny i wszechstronny w środku z modnym dwukolorowym nadwoziem.

eXtra kompaktowy: nowy Opel Crossland X będzie o 16 cm krótszy i 10 cm wyższy od Astry K. Jego łączna długość to 4,21 m.

eXtra komfortowy: Wysokie miejsce siedzące, przestronne wnętrze i wysoka wszechstronność.

eXtra komfortowy: wysokie miejsca siedzące, przestronne wnętrze i duża wszechstronność.

eXkluzywny wygląd: Nawiązujący swoim lśniącym grilem nawiązującym do Opla Blitz

eXkluzywny wygląd: nawiązujący swoim lśniącym grillem do zabytkowego modelu Opla Blitz.

eXtra styl: Szklany panoramiczny dach dodaje atrakcyjnego wyglądu.

eXtra styl: szklany panoramiczny dach dodaje atrakcyjnego wyglądu.

eXtra technologie: Opel OnStar, znakomity system multimedialny i liczne systemy wspomagające kierowcę

eXtra technologie: Opel OnStar, znakomity system multimedialny i liczne systemy wspomagające kierowcę.

eXtremalnie wygodny: Pasażerowie w tylny siedzeń maja możliwość ich regulacji aż o 150 mm.

eXtremalnie wygodny: pasażerowie w tylny siedzeń będą mieli możliwość ich regulacji aż o 150 mm.

eXtra doznania: Przestronne wnętrze połączone z panoramicznym szklanym dachem.

eXtra doznania: przestronne wnętrze połączone z panoramicznym szklanym dachem.

eXtra widoczność: wyświetlacz projekcyjny head-up, szerokokątna (180 stopni) kamera cofania i reflektory AFL LED

eXtra widoczność: nowy wyświetlacz projekcyjny head-up, szerokokątna (180 stopni) kamera cofania i reflektory AFL LED wyróżnią go z tłumu.

eXtremalnie atrakcyjny: zupełnie nowy model w błyskawicznie rozwijającym się segmencie CUV/SUV

eXtremalnie atrakcyjny: zupełnie nowy model w błyskawicznie rozwijającym się segmencie CUV/SUV.