Kiedy nowa Astra L będzie dostępna w polskich salonach? Google podpowiada zarówno „nowa astra 2021” jak i „nowa astra 2022”. Co z „wersją dla ludu”? Szybki update dla polskiego klienta.

Oto kluczowe informacje:

Astra dla ludu – klienci pewnie mają na myśli tradycyjny napęd. Nowa Astra VI ma silniki benzynowe 1.2 110KM i 130KM lub diesla 1.5 130KM. Pytanie wzięło się stąd, że na polskiej premierze – pokazano egzemplarz z nakładką „Astra Hybrid” w miejscu tablicy rejestracyjnej. Nowa Astra od początku produkcji może mieć wspomniane trzy silniki spalinowe, oraz są dwie odmiany hybrydy plug-in. Astra-e w pełni elektryczna, bez silnika spalinowego, pojawi się w 2023 r.

Terminy. Astrę będzie można zobaczyć w salonie w Polsce w lutym-marcu 2022. Odebrać – też wtedy. Prezentacja nowej Astry dla polskich salonów odbyła się 13.10.2021 w Julianowie k. Warszawy – video poniżej. Po tym spotkaniu pojawiły się w prasie informacje, o „pierwszych tygodniach 2022”, co można rozumieć jako styczeń  2022. Podtrzymujemy, że będzie to bardziej marzec. Co prawda produkcja nowej Astry rusza już jesienią 2021, ale ostatni czas pokazał, że rynek zachodnioeuropejski jest dla Opla kluczowy. Astra jest niemiecka, produkcja w Rüsselsheim, itd. W połowie października na niemieckiej stronie opel.de Astra VI hatchback zastąpiła już Astrę V hatchback, jeśli chodzi o samochody nowe. Może więc w Polsce będzie szybciej?

Ceny. W Niemczech od 22 465 Euro przed rabatem za wersję benzynową. Przy 1 Euro = 4,57 zł, oznaczałoby to ok. 102 tys. zł. Tymczasem Opel sprzedaje nowe samochody w Polsce taniej niż w Niemczech. Astrę V można kupić w Polsce za ok. 78 tys. zł po rabacie, podczas gdy w Niemczech trzeba było wydać w przeliczeniu ok. 20 tys. zł więcej.

Kupić teraz Astrę V czy czekać na Astrę VI? Ktoś kto szuka niższej ceny, powinien decydować się na Astrę V. Nie będzie taniej. W Dixi-Car mamy egzemplarze Astry V od ręki. Astra V ma swoje mocne strony, jest to już model z „nowego rozdania” – lżejszy, sztywniejszy, z nowoczesnymi multimediami, asystentami bezpieczeństwa.

Nasze kompendium nowej Astry VI