ISOFIX OPEL

ISOFIX OPEL

Wszystkie modele Opel standardowo wyposażone są w dwa mocowania ISOFIX na tylnej kanapie, w Opel INSIGNIA tylna kanapa wyposażona jest w 3 mocowania, co daje możliwość montowania fotelika także po środku tylnej kanapy. Opel CORSA posiada płatną opcję (300 zł) mocowania fotelika ISOFIX na przednim fotelu pasażera.

Czym różni się mocowanie ISOFIX od standardowego mocowania fotelika za pomocą pasa? ISOFIX to kwestia większego bezpieczeństwa, bo dopiero dobrze umocowany fotelik zabezpiecza dziecko. Opatentowany system ISOFIX nie jest powiązany z pasami samochodu, trzyma stabilnie fotelik i ogranicza ryzyko ruchów bocznych i obracania się fotelika w razie zdarzenia. System Isofix zapewnia przeniesienie energii uderzenia z fotelika twojego dziecka na siedzenie samochodu, co znacznie ogranicza ryzyko potencjalnych urazów głowy i odcinka szyjnego. Hamowanie fotelika mocowanego tradycyjnie za pomocą pasów samochodowych następuje nieco później, tj. dopiero po napięciu pasa, te ułamki sekund oznaczają wzrost siły działającej na dziecko.

System Isofix w Opel Adam

System Isofix w Opel Adam

Jakie wybrać foteliki do systemu ISOFIX? Isofix to system bezpiecznego mocowania fotelików opracowany w 1990 r. przez International Standard Organization (ISO). Polecane przez naszych pracowników z małymi dziećmi foteliki ISOFIX to te z firm Recaro, Cybex czy Romer.

Jakie są zalety systemu ISOFIX? Fotelik w tym systemie jest niemal na sztywno przymocowany do kanapy samochodu, a jednocześnie bardzo łatwo go odpiąć specjalnym przyciskiem. „Klik” i fotelik odpięty; drugie „klik” i fotelik wpięty! To takie proste i bezpieczne, bo fotelik ISOFIX pozostanie na swoim miejscu w razie kolizji. Również Twoje dziecko nie wypadnie z fotelika, bo fotelik ISOFIX ma własne, „dziecięce” pasy bezpieczeństwa.
Jakie są wady systemu ISOFIX? Wada dla portfela to cena – foteliki te są droższe od standardowych, są także troszkę cięższe, bo technologia ciut waży i wymagają samochodu z mocowaniami Isofix, więc w starszych modelach samochodów nie zamontujesz takich fotelików.

ZOBACZ też co dzieje się w salonie OPEL Dixi-Car:

Opel promocje    Opel kredyt Opel Leasing   Opel ubezpieczenia    TUTAJ Nowy Opel natychmiastowy odbiór 

Każdy Opel posiada 2 (Insignia 3) mocowania ISOFIX na tylnej kanapie

Każdy Opel posiada 2 (Insignia 3) mocowania ISOFIX na tylnej kanapie