Skrzynia automatyczna Opel

Jak się okazuje niewielka ilość osób zdaje sobie sprawę jak szeroką gamę modeli z automatyczną skrzynią biegów posiada w swojej ofercie firma Opel.

Postanowiliśmy przybliżyć wam trochę temat i zebrać w tym wpisie modele Opla w automacie. Na początek zadajmy sobie pytanie po co właściwie klienci wybierają skrzynię automatyczną? Czy warto? Jakie ma ona zalety?

Klienci, którzy decydują się na zakup modelu w automacie zazwyczaj kierują się kwestią wygody aczkolwiek nie tylko z wygody słynie skrzynia automatyczna. Automat ma więcej zalet niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Automatyczna skrzynia to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo. Wrzucamy bieg do przodu „D” i zapominamy o uciążliwym machaniu drążkiem zmiany biegów w czasie porannego korka lub jazdy po mieście nie wspominając już o pokonywaniu długiej uciążliwej trasy.

Druga kwestia to bezpieczeństwo. Ile razy zdarzyło się wam zrobić „skoczka” manualną skrzynią. Przyczyn szarpnięcia pojazdem może być kilka gapiostwo, nieuwaga, rozproszenie. Po takim skoku może okazać się że zatrzymaliśmy się już na tyle innego pojazdu i czeka nas kosztowna naprawa. Jeśli samochód wyposażony byłby w skrzynie automatyczną wówczas po puszczeniu pedału hamulca bardzo powoli ruszyłby do przodu co dałoby nam dodatkowy czas na reakcję i zatrzymanie auta. Kolejną kwestią przemawiającą za jest ruszanie na różnego rodzaju wzniesieniach (wiadukt, parking w centrum handlowych itp.) automat reaguje spokojnie i gładko pokonuje wzniesienie gdyż nie potrzebuje wciskania sprzęgła, które czasem jak wiadomo potrafi się ześlizgnąć z nogi powodując zgaszenie silnika. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie postawione w pierwszej części artykułu czy warto kupić Opla z automatem. Według nas tak, zyskacie dzięki niemu spokój i wygodę w pokonywaniu codziennych kilometrów waszym wymarzonym Oplem! Już nieraz spotkaliśmy się z klientami początkowo sceptycznie nastawionymi na skrzynię automatyczną. Po kilkudniowym okresie eksploatacji samochodu z automatem mieli diametralnie odmienny pogląd na skrzynie automatyczną.

Poniżej prezentujemy wam gamę modeli w, których może występować automatyczna skrzynia biegów lub zautomatyzowana (prostsza budowa). Znajdziecie tu prawie wszystkie odmiany kompakt, limuzyna, SUV lub rodzinny Van. Dla każdego coś dobrego 😉

OPEL ADAM
Zakręcony samochód miejski
Adam_automat

OPEL ANTARA
Miejski szyk i wytrzymałość terenówki
Antara automat

OPEL ASTRA J (IV)
Kompaktowy klasykAstra J automat

OPEL ASTRA K (V)
Elegancki i muskularny kompakt (Car Of The Year 2016)
Opel Astra K z automatyczną skrzynią biegów

OPEL CASCADA
Styl, szyk i elegancja
Cascada automatOPEL CORSA
Artystyczny kunszt i niemiecka precyzja
Opel Corsa automat
OPEL INSIGNIA
Komfortowa limuzyna klasy premium
Insignia automat
OPEL KARL
Miejski zwinny maluch
Karl automat
OPEL MOKKA
Kompaktowy, elegancki SUV
Mokka automat
OPEL ZAFIRA
Dynamiczny, przestronny rodzinny Van
Zafira automat
Jeśli macie dodatkowe pytania związane z modelami Opla wyposażonymi w automatyczne skrzynie biegów zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym konsultantem sprzedaży -> Zadaj pytanie