Najbliższe lata pod względem wypuszczenia przez Opla nowych modeli samochodów obfitować będą w różnorodność modeli. Zapewne każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od małych sportowych aut a kończąc na SUV-ach i rodzinnych dużych pojazdach.

W kilku odcinkach zaprezentujemy wam nowości Opla, które pojawią się na przestrzeni najbliższych czterech lat. Dziś przyszła pora na czwarty odcinek naszej mini serii. W dzisiejszym odcinku zaprezentujemy wam bardzo popularny model małego dostawczego Opla 🙂

OPEL COMBO 2016/2017

Jak zapewne wiecie Opel Combo jest w naszym kraju bardzo popularnym modelem. Produkowane są dwie wersje tego świetnego samochodu (mały dostawczy pojazd oraz rodzinny Van). Model ten produkowany jest przez Opla od 1994 roku. Obecnie na rynku dostępna jest trzecia generacja Combo D. Zawarta w zeszłym roku umowa sojuszu pomiędzy koncernami PSA Peugeot Citroën oraz General Motors przewidywała powstanie następnej generacji małych lekkich samochodów dostawczych (BLCV) obu firm. Jak widać na powyższym zdjęciu umowa współpracy przynosi już pierwsze owoce. Opel Combo E zbudowany będzie na nowej platformie opracowanej wspólnie przez obydwa koncerny zaprojektowanej specjalnie dla tego modelu przez inżynierów francuskich oraz niemieckich. Nowe Combo będzie miało swoją premierę prawdopodobnie pod koniec 2016 lub na początku 2017 roku. Niestety na obecną chwilę nie jest nam znana cena startowa tego samochodu. 

Jeśli jesteś zainteresowany trzecią generacją tego popularnego auta zajrzyj na naszą stronę -> Combo D