Nowa Corsa F już w 2019/2020 roku! Po prezentacji wersji elektrycznej przyszła pora na model z klasycznymi silnikami spalinowymi. Sportowy, elegancki, oszczędny – tak w kilku słowach można określić nadchodzący model.

Nowe silniki montowane w Corsie F charakteryzować będą się większą sprawnością, wyższym poziomem zaawansowania i jeszcze lepszą dynamiką. Sprzedaż rozpocznie się od wersji wyposażonych w ekonomiczne silniki o mocy 75KM do 130KM. Cechować je będzie umiarkowane spalanie oraz wysoka kultura pracy. Sprzedaż pięciodrzwiowego samochodu o długości 4,06 m niemieckiego producenta rozpocznie się od wersji ze szczególnie ekonomicznymi silnikami benzynowymi i silnikami wysokoprężnymi o mocy od 55 kW (75 KM) do 96 kW (130 KM). (zużycie paliwa według NEDC[1]: cykl miejski 5,4–3,7 l/100 km; cykl pozamiejski 4,1–2,9 l/100 km; cykl mieszany 4,6–3,2 l/100km, 105–85 g/km CO2; zużycie paliwa według WLTP[2]: cykl mieszany 6,4–4,0 l/100 km, 144–104 g/km CO2; wszystkie dane mają charakter wstępny). Nowa Corsa F dostanie pazura stylistycznego. Jej sportowy charakter podkreślać będą zewnętrzna stylistyka wyznaczająca nowe światowe trendy, lekka konstrukcja i nisko osadzony fotel kierowcy. Inżynierowie opla jak zwykle postawili wysoko poprzeczkę zapewniając w tym małym aucie bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie zapomniano także o innowacjach. Co staje się już standardem w samochodach opel aby implementować nowoczesne systemy dotychczas spotykany tylko w autach klasy premium. Niespotykana w autach z tego segmentu ośmiobiegowa przekładnia automatyczna będzie dostępna w nowej Corsie F. Dostępne przy zamówieniu modele będą z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi w wersji Edition, Elegance i typowo sportowej GS Line.

Zalety nowej Corsy F
• Do wyboru: sportowa GS Line, komfortowa Corsa Elegance
• Innowacje dla każdego: ośmiobiegowa przekładnia automatyczna i zaawansowane systemy wspomagające kierowcę
• Najnowocześniejsze systemy wspomagające kierowcę
• Oszczędna: niska masa (najlżejsza wersja waży mniej niż 1000 kg), niskie zużycie paliwa, znakomita elastyczność
• Przyjemność z jazdy: zaawansowane silniki, nisko osadzone fotele, sportowe właściwości jezdne
• Typowy Opel: adaptacyjne matrycowe reflektory IntelliLux LED® i fotele z funkcją masażu

Wersje wyposażenia!
Nowa Corsa oferowana będzie w czterech wersjach wyposażenia. Nawet wersja podstawowa ma wiele rozwiązań technicznych i dodatków zwiększających komfort i bezpieczeństwo. Systemy wspomagające obejmują na przykład system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający, inteligentny tempomat, asystenta pasa ruchu i rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości. Wersje powyżej podstawowej, trzy linie wyposażenia skierowane są do różnych grup klientów o odmiennych oczekiwaniach. W wersji Corsa Edition dodano najpopularniejsze opcje wyposażenia dodatkowego, wyposażenie w Corsie Elegance ma zapewnić jak największy komfort, a Corsa GS Line oferuje dodatkowe opcje sportowe. Takie podejście do wersji wyposażenia, które po raz pierwszy zastosowane jest w modelu Corsa, wkrótce obejmie również inne modele Opla.

Corsie Elegance, fotel pasażera z przodu regulowany sześciu kierunkach, podłokietnik ze schowkiem oraz reflektory LED o wyglądzie charakterystycznym dla Opla i światła przeciwmgielne LED sprawiają, że podróż staje się jeszcze bardziej relaksująca. Chromowane wykończenia, atrakcyjnie wyglądające przeszycia i inne szczegóły sprawiają, że wersja Elegance staje się szczególnie atrakcyjna. Sportowe ambicje GS Line jako dynamicznego wariantu modelu są oczywiste – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Sportowe fotele dla kierowcy i pasażera z przodu oraz aluminiowe sportowe pedały, czarna podsufitka i czerwone elementy ozdobne na desce rozdzielczej podkreślają sportowe wrażenie. GS Line jest natychmiast rozpoznawalna dzięki chromowanej rurze wydechowej i sportowo wyglądającym zderzakom z przodu i z tyłu. W trybie Sport układ kierowniczy i przepustnica reagują jeszcze dynamiczniej. Inne najważniejsze cechy stylistyki obejmują słupek B w błyszczącym czarnym kolorze oraz różne opcje personalizacji, w tym szeroki wybór kół, całkowicie cyfrowy kokpit, skórzane fotele lub nadwozie z kontrastującym dachem w kolorze czarnym lub białym.

Zapoznaj się z naszą ofertą nowych samochodów. Poniżej niektóre propozycje.