Opel Astra doczekała się face liftingu. Astra produkowana jeszcze w Gliwickiej fabryce doczekała się zmiany wyglądu oraz konstrukcji auta. O ile zmiany wyglądu są raczej kosmetyczne tak konstrukcja pojazdu uległa znaczącym ulepszeniom. 

Astra otrzymała nowy zderzak, maskę oraz stylistyczne reflektory. Inżynierowie Opla z Rüsselsheim postawili w tym modelu na poprawę zmniejszenia zużycia paliwa. W tym celu zmieniono zarówno osłonę komory silnika jak i wygląd tylnych wahaczy, które teraz pełnią również rolę deflektorów powietrza. Nowinką techniczną w tym modelu są automatyczne osłony chłodnicy, które otwierają i zamykają się niezależnie od siebie przyczyniając się do poprawy przypływu powietrza zmniejszając tym samym zużycie paliwa.

Co nowego pod maską?
Nowości, nowości… Astra zyska nowe turbodoładowane jednostki napędowe 1.2 oraz 1.4 litra o mocy 110KM i 145KM o maksymalnym momencie obrotowym 195 i 236 Nm. Podstawowa wersja otrzyma sześciobiegową skrzynię manualną zaś wersja 1.4 przekładnią bezstopniową CVT. Dla wielbicieli oleju napędowego nie zabraknie nowej jednostki Diesla o pojemności 1.5 litra (dwie wersje 105 KM/260 Nm oraz 122 KM/300 Nm)

Wersje wyposażenia!
Tu też będziemy mogli zauważyć pewne zmiany. Do nowej Astry będzie można zamówić teraz:
• nowe wskaźniki cyfrowe (podobne do tych z Insignii)
• nowy system automatycznego hamowania (ulepszona wersja wykrywa lepiej pieszych)
• nowe reflektory matrycowe IntelliLux LED

Nowa Astra po Face liftingu dostępna będzie jeszcze w tym roku. Planowane przyjmowanie zamówień odbywać się będą już za kilka tygodni.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą nowych samochodów. Poniżej niektóre propozycje.