Za oknem coraz gorsza pogoda. Mamy już złotą Polską jesień, która przynosi nam pierwsze ochłodzenia a za chwilę czeka nas prawdziwa zima. Podobno w tym roku ma być ostrzejsza niż w poprzednim. W naszym serwisie codziennie obserwujemy dyskusje serwisantów jak i klientów na temat klimatyzacji. To, że przed okresem wakacyjnym a w zasadzie już na początku maja powinno zadbać się o klimatyzację w swoim aucie wie każdy użytkownik. Ale czy każdy wie, że należy jeszcze coś zrobić?

Jak to zwykle bywa zanim zrobi się ciepło i zaczniemy korzystać z klimatyzacji trzeba udać się do serwisu w celu wyczyszczenia klimatyzacji (występują tu różne metody czyszczenia) aby przygotować się do gorącego sezonu. Ale czy każdy wie, że takie przygotowanie powinno odbywać się dwa razy w roku? Otóż nie. Użytkownicy pamiętają (lub mają tylko taką wiedzę), że klimatyzację powinno się serwisować przed sezonem wakacyjnym a tymczasem przed okresem zimowym także powinniśmy zadbać o wyczyszczenie jej po letnim okresie. Pytanie po co, czy warto oraz jakie są z tego korzyści przedstawiamy poniżej.

Oczywiście że warto i należy ją wykonać…. Wbrew tego co słyszymy i większość użytkowników swoich opli nie wie w dzisiejszych samochodach klimatyzacja włącza się automatycznie nawet wtedy gdy jej nie włączymy przyciskiem na panelu sterującym. Wystarczy że mamy ustawiony nawiew na szybę przednią i wtedy sprężarka nam się załączy w celu szybszego odparowania mgły z szyby ( kwestia bezpieczeństwa, widoczności). Tak więc czystość układu nawiewu nie zależna jest od pogody oraz pory roku.

Jakie korzyści… Zalecamy szczególnie na początku sezonu wiosennego i po jesieni. Wilgotne środowisko sprzyja namnażaniu się mikroorganizmów. Nasze zabiegi chemiczne i ozon neutralizują to zjawisko. Także zimą, kiedy układ będzie mniej używany, nie będzie obiegu czynnika warto wykonać zabieg pielęgnacyjny, wymienić zbrudzony i wilgotny filtr kabinowy – w końcu tym oddychamy wewnątrz auta. Dodatkową korzyścią jest szybsze poprawienie widoczności przedniej szyby.

Chcesz umówić się szybko i bezproblemowo na serwis swojej klimatyzacji? Wypełnij poniższy formularz.
Nasi specjaliści już czekają na twoje auto -> https://dixi-car.pl/przeglad.htm