Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Serwis ogumienia, opon

Nowość: Więcej mechaników -> Szybkie terminy. Umów teraz.

Opona na Oplu

Dlaczego serwisować ogumienie w Dixi‑Car?
1. Robimy to przy okazji przeglądu - oszczędzamy czas.
2. Od razu kalibrujemy system monitorujący ciśnienie w oponach.
3. Ceny są porównywalne z serwisami oponiarskimi (a komplety kół nawet tańsze).
4. Czujniki tpms mamy na miejscu. Zapraszamy.

 

 

Opony na Wiosnę/Lato 2024

Opony całoroczne rezerwuj telefonicznie lub mailowo, natomiast felgi i kołpaki mamy wystawione w sklepie internetowym.

W dobrych cenach, bo importer zamawia je hurtem, dla ASO w całej Polsce.

 

Opony całoroczne do Opla, wymiana gratis
Budowa i dostępność opon całorocznych Eurorepar Reliance / Opel

 

Umów montaż na Twoim samochodzie

 

 

 

 

Kołpak felgi stalowej Astra V

Oryginalny kołpak felgi stalowej do Opla Astra V.

Kołpaki felg stalowych

Polecamy oryginalne kołpaki, z katalogu, dostępne na miejscu u nas w serwisie lub przez sklep internetowy. Mamy też kołpaki do felg strukturalnych. Są to felgi stalowe, które wraz z dopasowanymi do nich kołpakami, przypominają koła ze stopów lekkich.

Zobacz kołpaki w sklepie Dixi-Car

 

Śruby kół stal/alu

Kołpak felgi stalowej Astra V

Śruba koła Opel - wcześniejsze modele, czas od Astry II do Vectry C i Merivy B. Pasuje do felg stalowych i aluminiowych.

Zdarza się, że są inne śruby kół do felg stalowych, a inne do aluminiowych - np. w Oplu Corsa F, Crossland X, inne nowe modele.

Głos szefa BOK serwisu Dixi-Car: Ostatnio przyjmowałem klienta z Oplem Corsa F. Człowiek zakupił u nas koła stalowe zimowe – i musiał dokupić śruby, bo śruby od felg aluminiowych do felg stalowych nie pasowały. Obok np. kołpaków, które można dokupić do kół stalowych, może być potrzeba dokupienia śrub montażowych! Podobnie jest z Crosslandem i innym nowymi modelami Opla – gdy zmieniamy koła z alu na stal.

Ile śrub potrzebujemy? W zależności od tego, czy mamy koła mocowane na cztery, czy pięć śrub - na wszystkie koła 16 lub 20 szt. Pojedyncza oryginalna śruba Opel kosztuje kilka-kilkanaście złotych; suma za tę liczbę śrub to 150-200 zł.

Śruby w sklepie Dixi-Car

 

 

Sezonowa zmiana opon lub kół

Przechowalnia kół, opon

Zapraszamy do serwisów Dixi-Car. Skorzystaj z przechowalni.

Nazwa operacji
Serwis Raszyn/Warszawa

Wymiana OPON - 4 szt., z wyważeniem

Ceny zawierają reset/kalibrację czujników tpms.

Montaż opon na felgach stalowych, aluminiowych lub runflat, jeśli opony i/lub felgi są nowe i zostały kupione w Dixi‑Car PROMOCJA

Co z kalibracją czujników ciśnienia TPMS? Jeśli kupujesz przynajmniej felgi lub opony, lub gotowe komplety kół, nowe w Dixi, kalibracja czujników TPMS jest gratis wraz z montażem i wyważeniem kół. Jeśli natomiast wymieniasz czujnik(i) ciśnienia na używanych felgach i oponach, wtedy mają zastosowanie ceny umieszczone na dole tabeli.

GRATIS
na felgach stalowych do 17 cali 210 zł
18 cali 270 zł
19 cali i więcej 310 zł
na felgach aluminiowych do 17 cali 220 zł
18 cali 290 zł
19 cali i więcej 320 zł
na oponach runflat do 17 cali od 450 zł

Szczegóły u doradcy. W zależności od rozmiaru cena ustalana indywidualnie.

18 cali i więcej

Wymiana KÓŁ - 4 szt. (bez zdejmowania opon z felg)

Ceny zawierają reset/kalibrację czujników tpms.

bez wyważenia kół 148 zł
z wyważeniem, felgi stalowe do 17 cali 150 zł
od 18 cali 190 zł
z wyważeniem, felgi aluminiowe,
opony runflat
do 17 cali 150 zł
od 18 cali 190 zł

Czujniki TPMS

są obecne w pojazdach wyprodukowanych od ok. 2014/2015 r. Gdy na desce rozdzielczej mamy pomiar ciśnienia indywidualnie dla każdego z kół, prawdopodobnie mamy w kołach czujniki.

Kalibracja na 4 kołach film

Usługa wykonywana jest w ciągu 30 minut, na poczekaniu

GRATIS, jeśli klient wymienia jednocześnie opony lub koła

od 70 zł

Wymiana czujnika/-ów
Bateria w czujniku wystarcza na 6-8 lat; po tym okresie czujnik wymaga wymiany. Nie można wymienić samej baterii, bo jest zalana w czujniku.
Robocizna/ jeden czujnik (na jednym kole)

GRATIS, jeśli kupiłeś nowe czujniki w Dixi-Car i jednocześnie kupiłeś nowe opony i/lub felgi. Przy zakupie gotowych, wyważonych kół, czujniki są już w środku, jeśli dany model samochodu wymaga czujników.

od 28 zł, jeśli kupiłeś nowe czujniki w Dixi-Car i zleciłeś jednocześnie zmianę używanych opon (czyli serwis i tak musi zdjąć opony z kół/potem wyważyć koła)

od 85 zł, cena regularna, gdy musimy specjalnie rozebrać/złożyć/wyważyć koło, żeby wymienić uszkodzony czujnik lub czujnik z wyczerpaną baterią.

Czujnik 1 szt. + wymiana
(czujnik + robocizna)

od 250 zł

Czujnik 1 szt.
(sama część, bez usługi wymiany)

od 125 zł

Naprawa uszkodzonej opony

Naprawa dziury (po gwoździu) w oponie zdemontowanej od 25 zł
Naprawa dziury (po gwoździu) w kompletnym kole (demontaż opony, naprawa, montaż, wyważenie koła) od 50 zł

Przy wymianie opon i kół utylizacja starych części w cenie - tzn. klient może pozostawić zniszczone. Ceny dotyczą marek Opel, Chevrolet, Mitsubishi i SsangYong.

Umów wizytę

 

Pokrowce na koła

Pokrowce na koła

Pokrowce na koła - zestaw 4 szt.

 

 

Usługi serwisu oponiarskiego Dixi

opony Potrzebne nowe opony? Proponujemy pełen asortyment opon letnich i zimowych. Jeszcze dziś zamów opony w jednym z naszych sklepów!

pdf Łańcuchy śniegowe Opel 2019 wg modelu

pdf Łańcuchy śniegowe Opel 2018 wg modelu

A może nowe felgi? Albo kołpaki? Idealnie dopasowane do Twojego Opla - pełen asortyment felg aluminiowych, felg stalowych i kołapków. Felgi aluminiowe polecamy na lato; zimą lepiej sprawdzą się felgi stalowe. Przejrzyj poniższe katalogi i wyceń, a następnie zamów wybrane felgi lub kołpaki przez nasz sklep internetowy.

 

felgi aluminiowe i stalowe, kołpaki

katalog felg i kołpaków opel 2007 - cz.I katalog felgi i kołpaki Opel 2007 - cz. I (plik 7 MB) - modele Agila A, Antara, Astra II, III, Combo C, Corsa C, D
katalog felg i kołpaków opel 2007 - cz.II katalog felgi i kołpaki Opel 2007 - cz. II (plik 5 MB) - modele Frontera, Meriva, Omega B, Speedster, Tigra B, TwinTop, Vectra B, C, Signum, Vivaro, Zafira A, B
cennik felg i kołpaków opel 2003 katalog felg i kołpaków Opla 2003
(plik 4 MB) - modele Agila A, Astra I, II, Corsa B, C, Combo C, Frontera, Monterey, Meriva, Speedster, Vectra B, C, Signum, Zafira A, Sintra, Omega B

 


Nietypowe potrzeby?

Felgi strukturalne Opla- są to felgi stalowe, które wyglądają jak aluminiowe. A więc znakomita odporność na nierówne drogi i doskonały wygląd. Cały sekret w dużych wycięciach w stalowej strukturze felgi i specjalnych srebrnych kołpakach idealnie przykrywających stal felg. Felgi te są pokazane w powyższych katalogach felg (tych nowszych - z 2007 roku)

 

Felgi Irmscher lub OPC pod opony niskoprofilowe - dla kierowców z żyłką sportowca - zobacz je w katalogu on-line firmy Irmscher, wyceń w Dixi i zamów przez sklep internetowy Dixi.

 

Przyjedź ze swoimi oponami - błyskawicznie wymienimy ogumienie i wyważymy koła. Umów się na wymianę w jednym z naszych serwisów.

 

Boisz się o kradzież kół? Kup zestaw śrub zabezpieczających Opla - nietypowe wzory kluczy potrafiących odkręcić te śruby.

 

Potrzebujesz przechować opony? Serwis Opel Dixi-Car przechowa Twoje opony zimowe przez sezon letni, a letnie w przez zimę. Pytaj o koszt doradców serwisowych. Osobom zabierającym ze sobą swoje opony wyłożymy folią bagażnik lub tylną kanapę. Szczegóły u naszych doradców serwisowych!

 

 

Porady. Kiedy wymieniać opony?

 

 

Zielona słuchawka, zadzwoń

Serwis Warszawa / Raszyn

(22) 716 30 20 wew. 1

pon-pt 7.30-18.30

 

 

Etykiety opon

Najlepiej kupować opony z potrójną klasą A - niskie opory toczenia, dobra przyczepność i ciche.

C1 - opona do samochodu osobowego. C2 - do dostawczego.

1 maja 2021 roku weszło w życie nowe unijne rozporządzenie dotyczące etykiet i oznaczeń opon, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska hałasem i emisją CO2. Znikają z rynku klasy F i G. W praktyce opony klas F i G zostają przeniesione do nowej klasy E. Natomiast opony starej klasy E zostają przeniesione do nowej klasy D, dotychczas nie używanej. Nowa skala obejmuje zatem opony w klasach od A do E, a nowe etykiety, we wzorze zbliżonym do tych stosowanych do sprzętu AGD, mają lepiej pomóc Klientom w wyborze opony na podstawie trzech parametrów:

Dodatkowo etykieta może zawierać piktogram przyczepności na śniegu i/lub na lodzie Piktogram przyczepność na lodzie (przyczepnością na lodzie charakteryzują się opony na rynki skandywawskie i fiński – niewskazane w innych częściach Europy ze względu na wydłużoną drogę hamowania powyżej 0 stopni).

Etykieta opony zimowej Goodyear 215/60R17 100H XL

Etykieta zimowej (ikona z płatkiem śniegu) opony Goodyear do samochodu osobowego (bo oznaczenie C1). Efektywna paliwowo, ale już za przyczepność i głośność - klasa B, czyli ocena poniżej maksymalnej.

Etykieta opona letnia Michelin Primacy 4 S1 225/55R18 102V

Etykieta letniej (brak ikony z płatkiem śniegu) opony Michelin Primacy 4 S1. Efektywna paliwowo, przyczepna, o niskim poziomie hałasu - wszystkie trzy kryteria z najlepszą oceną A.

Zastosowany na etykietach kod QR odsyła do europejskiej bazy informacji o produktach (EPREL), gdzie znajdują się informacje o produkcie i etykieta.

 

 

 

 

FILM: Ogumienie w serwisie autoryzowanym - dlaczego warto?

 

 

 

Umów jazdę próbną Baikiem 3 i 5. Klienci zaskoczeni zrywnością samochodów!

03.2024

BAIC Beijing 5 samochód demonstracyjny
BAIC Beijing 3 samochód do jazdy próbnej

Zapraszamy na jazdę próbną! Zarejestrowaliśmy już BAIC 5 Turbo 177KM z 7‑biegową skrzynią DSG i BAIC Beijing 3 Turbo 136KM. Obydwa czterocylindrowe. Są gotowe do testu.

A dlaczego warto przed podpisaniem umowy zakupu samochodu? Klienci, którzy byli u konkurencyjnej marki MG, zauważają zrywność Baika 3 i szybszą skrzynię dwusprzegłową Baika 5, względem modeli konkurencji. Więcej w materiale BAIC czy MG.

Tel. 22 716 30 20. Autoryzowany dealer BAIC Warszawa. Zapraszamy!

Umów datę i godzinę testu

Godziny pracy salonu 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Promocja serwisu Opel lato 2024