Zbliżające się Premiery

Oklejanie samochodu folia maskującą

Historia kamuflażu Opla

Generacje folii maskującej

Zobacz

Jesteś zwolennikiem nowości? Popatrz, jakie premiery Opel szykuje w najbliższym czasie.

Czekać na nowy model, czy kupować obecny? - pytają klienci. Najczęściej kupować obecny - to nasze zdanie. Bo tańszy, bo jest już, bo dopracowany.

Albo nie kupować, tylko wziąć w abonamencie miesięcznym na firmę lub na osobę prywatną. Żeby mieć samochód "już", ale się nie przywiązywać i wymienić dotychczasowy model na nowy wkrótce po premierze.

 

Nowy Grandland - 2021

Premiera crossover Opel Grandland 2021 2022

Nowy Grandland to tzw. Opel Compass design, nowe, matrycowe pixelowe reflektory LED (84 diody na reflektor), całkowicie nowa deska rozdzielcza (Pure Panel) oraz nowe systemy pokładowe, jak Highway Integration Assist (aktywne otrzymanie pasa ruchu, samoczynne przyspieszanie, zwalnianie, a nawet zatrzymywanie i ruszanie). Z nazwy znika litera X. Napęd benzynowy, diesel i hybrydowy PHEV. Zamówienia w Dixi-Car przyjmujemy od lipca 2021, a pierwsze nowe Grandlandy dojadą do salonu jesienią. Kupować nowego Grandlanda, czy przedliftingowego Grandlanda X?

Więcej

 

Nowa MOKKA - 2021

Premiera SUV Opel Mokka 2020 2021

Sprzedaż Mokki B w Dixi-Car ruszyła w 2020 roku, a pierwsze egzemplarze, benzynowe i elektryczne, dojechały w marcu 2021. Od chwili premiery Mokka jest dostępna w wersji elektrycznej (zasięg do 324 km wg WLTP w trybie Normal, w Eco - nawet więcej)! Napęd benzynowy i diesla oczywiście są również w ofercie. Mokka B jest o 15 cm krótsza niż Mokka A (za to jest szersza). Dlaczego? By bezproblemowo parkować w mieście; skróceniu uległy zwisy przedni i tylny, co zapowiada również łatwiejszą jazdę po bezdrożach. Zbierający entuzjastyczne recenzje design - kolejne premiery Opla mają naśladować Opel Vizor, czyli półprzezroczysty panel w miejscu atrapy chłodnicy.

Więcej

 

Astra L - jesień 2021

Nowy Opel Astra L 2021 2022

Nowa Astra będzie dostępna z napędem hybrydowym ładowanym z gniazdka oraz z silnikami spalinowymi 1.2 i 1.5. Premiera w Polsce jesienią 2021 roku. Mamy pierwsze zdjęcie Astry szóstej generacji. W artykule zastanawiamy się, czy czekać na nową Astrę MR 2022, czy kupić Astrę K, dostępną od ręki.

Więcej

 

Combo-e - lato/jesień 2021

Premiera elektryczny Opel Combo-e Life

Premiera 5- i 7-osobowego Combo z napędem elektrycznym w Dixi-Car latem/jesienią 2021. Zarówno wersja rodzinno-firmowa Life, jak i dostawcza Cargo jest dostępna z silnikiem elektrycznym i baterią akumulatorów. Zasięg samochodu do 280 km. Nadwozie o standardowej długości lub wydłużone XL. Zobacz zdjęcia, parametry bagażnika, ceny i wyposażenie. W Dixi-Car są już dostępne do jazd próbnych inne modele elektryczne, można się przejechać i na tej podstawie zamówić Combo‑e. Lub ew. zdecydować się na wersję spalinową, którą mamy od ręki.

Więcej

 

Nowy Crossland 2020 2021 - lifting czy coś więcej?

Nowy Opel Crossland 2020 2021

Zaledwie trzy lata od premiery Crossland przechodzi lifting. Dlaczego? Bo design nowej Mokki święci triumfy. Crossland, najatrakcyjniej wyceniony crossover w gamie Opla, upodabnia się do nowej Mokki, m.in. otrzymuje Opel Vizor (nowy przód).

Nowe Crosslandy (znika litera X z nazwy) dojadą do Dixi na początku 2021 roku, zamówienia można składać od jesieni 2020. Wszystkie silniki spełniają najnowszą normę Euro 6d, dochodzi sportowa wersja GS Line+ z wyrazistą czarno-czerwoną kolorystyką (fot.), udoskonalono podwozie i układ kierowniczy, udostępniono układ IntelliGrip (blokowany przedni mechanizm różnicowy, coś co ma cechy napędu 4x4). Dochodzą też opcje premium, niedostępne dotychczas w budżetowym crossoverze, jak ergonomiczne fotele AGR.

Czyli - więcej niż face lifting.

Więcej

Crosslandy od ręki (dobre ceny)

Cennik poliftingowego Crosslanda

 

OPEL Tychy i Gliwice: miękka hybryda i produkcja dostawczych 2021-2022

11.2020

Polskie fabryki Opla w Tychach i Gliwicach odpowiadają za trzon oferty Opla - produkują najpopularnieszy model w gamie - Opla Astrę V. Od września 2020 r. Tychy pracują na trzecią zmianę, ale naprawdę ciekawie dla polskiego klienta zapowiadają się lata 2021-2022.

Fabryka Opla w Gliwicach

Fabryka Opla w Gliwicach.

Fabryka w Tychach przygotowuje produkcję miękkiej hybrydy. W popularnych modelach osobowych Opla będzie dostępne wspomaganie jazdy prądem. Układ składa się z maszyny elektrycznej 48V (zastępującej alternator) i dodatkowego akumulatora 48V. Zaletą jest atrakcyjna cena takiego "elektryka". Miękka hybryda będzie opcją dostępną do popularnych silników benzynowych. Obecnie napęd elektryczny miękkiej hybrydy wspomaga przyspieszanie oraz pozwala "żeglować" na silniku elektrycznym (gdy zdejmujemy nogę z gazu). Docelowo miękkimi hybrydami będzie można jeździć w trybie zeroemisyjnym na określonym dystansie. Miękka hybryda nie wymaga ładowania - jest to więc rozwiązanie dla właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Fabryka w Gliwicach - trwają przygotowania do produkcji dużych samochodów dostawczych OPEL w Polsce. Prace budowlane są na zaawansowanym, końcowym, etapie. Rozpoczął się montaż technologii, maszyn i urządzeń. Dzięki temu od połowy 2022 r. poprawi się dostępność Opli Movano w polskich salonach. Skróci się czas oczekiwania, gdy zamawiasz Movano do produkcji.

Jak zmienia się rynek i Opel?

 

Elektryczny Vivaro-e 2020

Opel Vivaro elektryk

Sprzedaż elektrycznego Vivaro w Polsce rusza w II poł. 2020 r. Zasięg na bateriach do 230 km lub do 330 km wg WLTP, w zależności od wybranego pakietu baterii. Vivaro-e dostępne jest w tych samych wersjach nadwoziowych, jak już sprzedawana wersja z napędem wysokoprężnym - tzn. 3-os. Furgon, 6-os. brygadówka i 9-os. Kombi, każda z nich w trzech długościach nadwozia.

Wysokość ok. 1,9 m pozwala jeździć tak, jak autem osobowym, m. in. wjeżdżać na parkingi podziemne. Samochód elektryczny do miejskich dostaw, ale i jako rodzinny, klubowy, szkolny.

Więcej

  

Nowa Insignia GSi 2020

Nowa Insignia GSi - to mocniejszy silnik benzynowy Turbo 2.0 230KM, kierownica z łopatkami pozwalającymi sterować 9-biegowym automatem, napęd 4x4 i system eBoost (superszybkie elektro-hydrauliczne, zamiast podciśnieniowego, wspomaganie układu hamulcowego i ESP).

Więcej

 

Nowa Insignia 2020

Nowy Opel Insignia MCM 2020 face-lift

Nowa Insignia - zamówienia przyjmujemy od lutego 2020, produkcja rusza z końcem kwietnia 2020 r. Co się zmienia? Pod maską rewolucja - zmiana całej palety silników (norma Euro 6.3). Oferta dla Polski taka sama, jak dla Niemiec i reszty Europy - dotychczas były lokalne standardy i pakiety.

Chcesz tańszą Insignię - kup obecną - produkcja trwa do ok. 3 kwietnia 2020, ale wybór będzie się zmniejszał, szczególnie skrzyń automatycznych i rzadkich opcji. Premiera poliftingowej Insigni 9 stycznia 2020 w Brukseli.

Ceny Insigni (kupuj teraz póki tanio - dlaczego?)

 

Elektryczna Zafira-e 2021

Opel Zafira elektryczna premiera

Sprzedaż elektrycznej Zafiry w Polsce rusza w II poł. 2020 r., pierwsze dostawy do klientów w 2021 r. Zasięg na bateriach do 230 km lub do 330 km wg WLTP, w zależności od wybranego pakietu baterii. Podobnie jak w już sprzedawanej Zafirze Life z napędem wysokoprężnym, w elektryku również są trzy wersje nadwozia, tzn. Compact (polecany rodzinom ze względu na łatwość manewrowania), oraz Long i Extra Long z większym o 35 cm rozstawem osi.

Wysokość ok. 1,9 m pozwala jeździć tak, jak autem osobowym, m. in. wjeżdżać na parkingi podziemne. Dostępne są skórzane, podgrzewane fotele, liczba miejsc od 5 do 9, propozycja dla hotelu.

Więcej

 

 

Poprzednie premiery

Grandland X PHEV - 2020

Corsa F - 2019

Astra V poliftingowa - 2019

Zafira Life - 2019

Vivaro C - 2019

Movano B poliftingowe - 2019

Combo Cargo - 2018

Combo Life - 2018

Corsa GSi - 2018

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

Podane wartości zużycia energii i emisji CO2 ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki, takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.

 

 

Dixi-Car drugim dealerem w Polsce!

12.2020

Salon Opel Corsa F, sprzedawcy, maseczki

W roku 2020 Dixi‑Car przeskoczył z czwartej na drugą pozycję wśród dealerów OPEL w Polsce, pod względem liczby sprzedanych nowych samochodów (osobom prywatnym i klientom firmowym - auta osobowe i dostawcze). Są to dane za styczeń‑listopad 2020.

Po 11 miesiącach 2020 Dixi‑Car jest również:

  • drugim dealerem w Polsce pod względem sprzedaży do dużych flot
  • trzecim dealerem w Polsce w kategorii samochody dostawcze

Stoimy na pudle - w trudnym roku ;)

Więcej statystyk

Warszawa

Radom 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowy Opel Crossland 2021 cena