Zbliżające się premiery

Oklejanie samochodu folia maskującą

Historia kamuflażu Opla

Generacje folii maskującej

Zobacz

Jesteś zwolennikiem nowości? Popatrz, jakie premiery Opel szykuje w najbliższym czasie.

Czekać na nowy model, czy kupować obecny? - pytają klienci. Najczęściej kupować obecny - to nasze zdanie. Bo tańszy, bo jest już, bo dopracowany.

Albo nie kupować, tylko wziąć w abonamencie miesięcznym na firmę lub na osobę prywatną. Żeby mieć samochód "już", ale się nie przywiązywać i wymienić dotychczasowy model na nowy wkrótce po premierze.

 

Nowa MOKKA - 2021

Premiera SUV Opel Mokka 2020 2021

Sprzedaż Mokki B w Dixi-Car rusza w 2020 roku. Jest to pierwszy model Opla, który od chwili premiery jest dostępny w wersji elektrycznej (zasięg 322 km wg WLTP w trybie Normal, w Eco - nawet więcej). Napęd benzynowy i diesla również w ofercie. Mokka B jest o 15 cm krótsza niż Mokka A (za to jest szersza). Dlaczego? Ma się nią bezproblemowo parkować w mieście; skróceniu uległy zwisy przedni i tylny, co zapowiada również łatwiejszą jazdę po bezdrożach. Kolejne premiery Opla mają naśladować Opel Vizor, czyli atrapę chłodnicy Mokki.

Więcej

 

Astra L - jesień 2021

Nowy Opel Astra L 2021 2022

Nowa Astra będzie dostępna z napędem hybrydowym ładowanym z gniazdka oraz z silnikami spalinowymi 1.2 i 1.5. Premiera w Polsce jesienią 2021 roku. Mamy pierwsze zdjęcie Astry szóstej generacji. W artykule zastanawiamy się, czy czekać na nową Astrę MR 2022, czy kupić Astrę K, dostępną od ręki.

Więcej

 

Nowy Crossland 2020 2021 - lifting czy coś więcej?

Nowy Opel Crossland 2020 2021

Zaledwie trzy lata od premiery Crossland przechodzi lifting. Dlaczego? Bo design nowej Mokki święci triumfy. Crossland, najatrakcyjniej wyceniony crossover w gamie Opla, upodabnia się do nowej Mokki, m.in. otrzymuje Opel Vizor (nowy przód).

Nowe Crosslandy (znika litera X z nazwy) dojadą do Dixi na początku 2021 roku, zamówienia można składać od jesieni 2020. Wszystkie silniki spełniają najnowszą normę Euro 6d, dochodzi sportowa wersja GS Line+ z wyrazistą czarno-czerwoną kolorystyką (fot.), udoskonalono podwozie i układ kierowniczy, udostępniono układ IntelliGrip (blokowany przedni mechanizm różnicowy, coś co ma cechy napędu 4x4). Dochodzą też opcje premium, niedostępne dotychczas w budżetowym crossoverze, jak ergonomiczne fotele AGR.

Czyli - więcej niż face lifting.

Więcej

Crosslandy od ręki (dobre ceny)

Cennik poliftingowego Crosslanda

 

OPEL Tychy i Gliwice: miękka hybryda i produkcja dostawczych 2021-2022

11.2020

Polskie fabryki Opla w Tychach i Gliwicach odpowiadają za trzon oferty Opla - produkują najpopularnieszy model w gamie - Opla Astrę V. Od września 2020 r. Tychy pracują na trzecią zmianę, ale naprawdę ciekawie dla polskiego klienta zapowiadają się lata 2021-2022.

Fabryka Opla w Gliwicach

Fabryka Opla w Gliwicach.

Fabryka w Tychach przygotowuje produkcję miękkiej hybrydy. W popularnych modelach osobowych Opla będzie dostępne wspomaganie jazdy prądem. Układ składa się z maszyny elektrycznej 48V (zastępującej alternator) i dodatkowego akumulatora 48V. Zaletą jest atrakcyjna cena takiego "elektryka". Miękka hybryda będzie opcją dostępną do popularnych silników benzynowych. Obecnie napęd elektryczny miękkiej hybrydy wspomaga przyspieszanie oraz pozwala "żeglować" na silniku elektrycznym (gdy zdejmujemy nogę z gazu). Docelowo miękkimi hybrydami będzie można jeździć w trybie zeroemisyjnym na określonym dystansie. Miękka hybryda nie wymaga ładowania - jest to więc rozwiązanie dla właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Fabryka w Gliwicach - trwają przygotowania do produkcji dużych samochodów dostawczych OPEL w Polsce. Prace budowlane są na zaawansowanym, końcowym, etapie. Rozpoczął się montaż technologii, maszyn i urządzeń. Dzięki temu od połowy 2022 r. poprawi się dostępność Opli Movano w polskich salonach. Skróci się czas oczekiwania, gdy zamawiasz Movano do produkcji.

Jak zmienia się rynek i Opel?

 

Elektryczny Vivaro-e 2020

Opel Vivaro elektryk

Sprzedaż elektrycznego Vivaro w Polsce rusza w II poł. 2020 r. Zasięg na bateriach 230 km lub 330 km wg WLTP, w zależności od wybranego pakietu baterii. Vivaro-e dostępne jest w tych samych wersjach nadwoziowych, jak już sprzedawana wersja z napędem wysokoprężnym - tzn. 3-os. Furgon, 6-os. brygadówka i 9-os. Kombi, każda z nich w trzech długościach nadwozia.

Wysokość ok. 1,9 m pozwala jeździć tak, jak autem osobowym, m. in. wjeżdżać na parkingi podziemne. Samochód elektryczny do miejskich dostaw, ale i jako rodzinny, klubowy, szkolny.

Więcej

  

Nowa Insignia GSi 2020

Nowa Insignia GSi - to mocniejszy silnik benzynowy Turbo 2.0 230KM, kierownica z łopatkami pozwalającymi sterować 9-biegowym automatem, napęd 4x4 i system eBoost (superszybkie elektro-hydrauliczne, zamiast podciśnieniowego, wspomaganie układu hamulcowego i ESP).

Więcej

 

Nowa Insignia 2020

Nowy Opel Insignia MCM 2020 face-lift

Nowa Insignia - zamówienia przyjmujemy od lutego 2020, produkcja rusza z końcem kwietnia 2020 r. Co się zmienia? Pod maską rewolucja - zmiana całej palety silników (norma Euro 6.3). Oferta dla Polski taka sama, jak dla Niemiec i reszty Europy - dotychczas były lokalne standardy i pakiety.

Chcesz tańszą Insignię - kup obecną - produkcja trwa do ok. 3 kwietnia 2020, ale wybór będzie się zmniejszał, szczególnie skrzyń automatycznych i rzadkich opcji. Premiera poliftingowej Insigni 9 stycznia 2020 w Brukseli.

Ceny Insigni (kupuj teraz póki tanio - dlaczego?)

 

Elektryczna Zafira-e 2021

Opel Zafira elektryczna premiera

Sprzedaż elektrycznej Zafiry w Polsce rusza w II poł. 2020 r., pierwsze dostawy do klientów w 2021 r. Zasięg na bateriach 230 km lub 330 km wg WLTP, w zależności od wybranego pakietu baterii. Podobnie jak w już sprzedawanej Zafirze Life z napędem wysokoprężnym, w elektryku również są trzy wersje nadwozia, tzn. Compact (polecany rodzinom ze względu na łatwość manewrowania), oraz Long i Extra Long z większym o 35 cm rozstawem osi.

Wysokość ok. 1,9 m pozwala jeździć tak, jak autem osobowym, m. in. wjeżdżać na parkingi podziemne. Dostępne są skórzane, podgrzewane fotele, liczba miejsc od 5 do 9, propozycja dla hotelu.

Więcej

 

 

Poprzednie premiery

Grandland X PHEV - 2020

Corsa F - 2019

Astra V poliftingowa - 2019

Zafira Life - 2019

Vivaro C - 2019

Movano B poliftingowe - 2019

Combo Cargo - 2018

Combo Life - 2018

Corsa GSi - 2018

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

Pełny ocynk we wszystkich modelach Opla!

Opel Corsa F w zimowych warunkach, śnieg

Demonstracyjna, ocynkowana Corsa przed salonem Dixi‑Car w Radomiu. Zapraszamy na jazdę próbną.

Przypominamy, że wszystkie oferowane na stronie Dixi‑Car nowe samochody Opel (osobowe i dostawcze) mają pełny ocynk blach nadwozia. Osobowe Ople objęte są 12‑letnią gwarancją na perforację blach.

Polska leży w klimacie przejściowym. Ścierają się u nas masy powietrza o różnych cechach, w efekcie zimą temperatura często przechodzi przez 0 st. C, i drogi – częściej niż w innych krajach – posypywane są solą. Samochód marki Opel jest mądrym wyborem na polskie zimy.

Samochody Opel są cynkowane całe i obustronnie – nadwozia zatapiane są w wannach z cynkiem. Nazywa się to cynkowanie ogniowe, jego zaletą jest fakt, iż cynk wlewa się w każdy otwór i warstwa cynku jest gruba zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz karoserii.

Więcej o ocynku w Oplach

Wybierz ocynkowany samochód od ręki

Warszawa

Radom 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowy Opel Corsa 2021 cena