Zbliżające się Premiery

Oklejanie samochodu folia maskującą

Historia kamuflażu Opla

Generacje folii maskującej

Zobacz

Jesteś zwolennikiem nowości? Popatrz, jakie premiery Opel szykuje w najbliższym czasie.

Czekać na nowy model, czy kupować obecny? - pytają klienci. Najczęściej kupować obecny - to nasze zdanie. Bo tańszy, bo jest już, bo dopracowany.

Albo nie kupować, tylko wziąć w abonamencie miesięcznym na firmę. Żeby mieć samochód "już", ale się nie przywiązywać i wymienić dotychczasowy model na nowy wkrótce po premierze.

 

Astra L - 2021/2022

Nowy Opel Astra L 2021 2022

Nowa Astra jest dostępna z wszystkimi czterema napędami - silnikami spalinowymi 1.2 i 1.5 benzyna/diesel, z napędem hybrydowym phev, ładowanym z gniazdka, oraz jako w pełni elektryczna Astra-e. Premiera w Polsce jesienią 2021 roku. Mamy kompendium nt. Astry szóstej generacji. W artykule zastanawiamy się, czy czekać na nową Astrę MR 2022, czy kupić Astrę K, dostępną od ręki.

Więcej

 

Nowy Grandland - 2021

Premiera crossover Opel Grandland 2021 2022

Nowy Grandland to tzw. Opel Compass design, nowe, matrycowe pixelowe reflektory LED (84 diody na reflektor), całkowicie nowa deska rozdzielcza (Pure Panel) oraz nowe systemy pokładowe, jak Highway Integration Assist (aktywne otrzymanie pasa ruchu, samoczynne przyspieszanie, zwalnianie, a nawet zatrzymywanie i ruszanie). Z nazwy znika litera X. Napęd benzynowy, diesel i hybrydowy PHEV. Zamówienia w Dixi-Car przyjmujemy od lipca 2021, a pierwsze nowe Grandlandy dojadą do salonu jesienią. Kupować nowego Grandlanda, czy przedliftingowego Grandlanda X?

Więcej

 

Nowe Movano - 2021

Nowy Opel Movano 2021 2022

Premiera Opel Movano trzeciej generacji (Movano C) jest nieco przyspieszona i ma związek z przeniesieniem operacji Opla do struktur holenderskiego koncernu Stellantis. Premiera przynosi istotną nowość w napędach - elektryczne Movano-e, z dwoma wersjami baterii i zasięgu. Spalinowe nowe Movano C również jest dostępne w polskich salonach i jest oparte na sprawdzonej platformie (uważanej za nr 1 w segmencie LCV). Furgon (blaszak), kabina załogowa, oraz podwozie i platforma pod zabudowę, długości L1-L4 i wysokości H1-H3 - są kontynuowane w nowym Movano. Wyróżnikiem Movano III pozostaje tani i szeroko dostępny serwis Opla (Polska i Europa) oraz najkorzystniejsze w segmencie TCO (całkowity koszt użytkowania).

Więcej

 

Nowa MOKKA - 2021

Premiera SUV Opel Mokka 2020 2021

Sprzedaż Mokki B w Dixi-Car ruszyła w 2020 roku, a pierwsze egzemplarze, benzynowe i elektryczne, dojechały w marcu 2021. Od chwili premiery Mokka jest dostępna w wersji elektrycznej (zasięg do 324 km wg WLTP w trybie Normal, w Eco - nawet więcej)! Napęd benzynowy i diesla oczywiście są również w ofercie. Mokka B jest o 15 cm krótsza niż Mokka A (za to jest szersza). Dlaczego? By bezproblemowo parkować w mieście; skróceniu uległy zwisy przedni i tylny, co zapowiada również łatwiejszą jazdę po bezdrożach. Zbierający entuzjastyczne recenzje design - kolejne premiery Opla mają naśladować Opel Vizor, czyli półprzezroczysty panel w miejscu atrapy chłodnicy.

Więcej

 

Combo-e - lato/jesień 2021

Premiera elektryczny Opel Combo-e Life

Premiera 5- i 7-osobowego Combo z napędem elektrycznym w Dixi-Car latem/jesienią 2021. Zarówno wersja rodzinno-firmowa Life, jak i dostawcza Cargo jest dostępna z silnikiem elektrycznym i baterią akumulatorów. Zasięg samochodu do 280 km. Nadwozie o standardowej długości lub wydłużone XL. Zobacz zdjęcia, parametry bagażnika, ceny i wyposażenie. W Dixi-Car są już dostępne do jazd próbnych inne modele elektryczne, można się przejechać i na tej podstawie zamówić Combo‑e. Lub ew. zdecydować się na wersję spalinową, którą mamy od ręki.

Więcej

 

Nowy Rocks-e - jesień 2021

Premiera mały miejski elektryczny Opel Rocks-e

Opel wchodzi do segmentu SUM - zielonej miejskiej mobilności. Elektryk Opel Rocks-e ma zasięg do 75 km, baterię można naładować w 3,5 godz. z domowego gniazdka 230V. Cena - przystępna niemal dla każdego, znacznie poniżej Corsy. Samochód zapewnia pełną ochronę przed wiatrem i deszczem. Ma sporo designerskich smaczków, jak w przeciwnych kierunkach otwierane drzwi kierowcy i pasażera. Trwałość LED-owych lamp, okno dachowe w standardzie. Duże koła 14-calowe (niedawno na takich jeździła Corsa). Oprócz salonów, sprzedawany jest online. Premiera w Niemczech jesienią 2021, inne rynki w 2022 r. Czy będzie wśród nich Polska? Dla kogo to auto? Piszemy w materiale.

Więcej

 

Nowy Crossland 2020 2021 - lifting czy coś więcej?

Nowy Opel Crossland 2020 2021

Zaledwie trzy lata od premiery Crossland przechodzi lifting. Dlaczego? Bo design nowej Mokki święci triumfy. Crossland, najatrakcyjniej wyceniony crossover w gamie Opla, upodabnia się do nowej Mokki, m.in. otrzymuje Opel Vizor (nowy przód).

Nowe Crosslandy (znika litera X z nazwy) dojadą do Dixi na początku 2021 roku, zamówienia można składać od jesieni 2020. Wszystkie silniki spełniają najnowszą normę Euro 6d, dochodzi sportowa wersja GS Line+ z wyrazistą czarno-czerwoną kolorystyką (fot.), udoskonalono podwozie i układ kierowniczy, udostępniono układ IntelliGrip (blokowany przedni mechanizm różnicowy, coś co ma cechy napędu 4x4). Dochodzą też opcje premium, niedostępne dotychczas w budżetowym crossoverze, jak ergonomiczne fotele AGR.

Czyli - więcej niż face lifting.

Więcej

Crosslandy od ręki (dobre ceny)

 

OPEL Tychy i Gliwice: miękka hybryda i produkcja dostawczych 2021-2022

11.2020

Polskie fabryki Opla w Tychach i Gliwicach odpowiadają za trzon oferty Opla - produkują najpopularnieszy model w gamie - Opla Astrę V. Od września 2020 r. Tychy pracują na trzecią zmianę, ale naprawdę ciekawie dla polskiego klienta zapowiadają się lata 2021-2022.

Fabryka Opla w Gliwicach

Fabryka Opla w Gliwicach.

Fabryka w Tychach przygotowuje produkcję miękkiej hybrydy. W popularnych modelach osobowych Opla będzie dostępne wspomaganie jazdy prądem. Układ składa się z maszyny elektrycznej 48V (zastępującej alternator) i dodatkowego akumulatora 48V. Zaletą jest atrakcyjna cena takiego "elektryka". Miękka hybryda będzie opcją dostępną do popularnych silników benzynowych. Obecnie napęd elektryczny miękkiej hybrydy wspomaga przyspieszanie oraz pozwala "żeglować" na silniku elektrycznym (gdy zdejmujemy nogę z gazu). Docelowo miękkimi hybrydami będzie można jeździć w trybie zeroemisyjnym na określonym dystansie. Miękka hybryda nie wymaga ładowania - jest to więc rozwiązanie dla właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Fabryka w Gliwicach - trwają przygotowania do produkcji dużych samochodów dostawczych OPEL w Polsce. Prace budowlane są na zaawansowanym, końcowym, etapie. Rozpoczął się montaż technologii, maszyn i urządzeń. Dzięki temu od połowy 2022 r. poprawi się dostępność Opli Movano w polskich salonach. Skróci się czas oczekiwania, gdy zamawiasz Movano do produkcji.

Jak zmienia się rynek i Opel?

 

Elektryczny Vivaro-e 2020

Opel Vivaro elektryk

Sprzedaż elektrycznego Vivaro w Polsce rusza w II poł. 2020 r. Zasięg na bateriach do 230 km lub do 330 km wg WLTP, w zależności od wybranego pakietu baterii. Vivaro-e dostępne jest w tych samych wersjach nadwoziowych, jak już sprzedawana wersja z napędem wysokoprężnym - tzn. 3-os. Furgon, 6-os. brygadówka i 9-os. Kombi, każda z nich w trzech długościach nadwozia.

Wysokość ok. 1,9 m pozwala jeździć tak, jak autem osobowym, m. in. wjeżdżać na parkingi podziemne. Samochód elektryczny do miejskich dostaw, ale i jako rodzinny, klubowy, szkolny.

Więcej

  

Nowa Insignia 2020

Nowy Opel Insignia MCM 2020 face-lift

Nowa Insignia - zamówienia przyjmujemy od lutego 2020, produkcja rusza z końcem kwietnia 2020 r. Co się zmienia? Pod maską rewolucja - zmiana całej palety silników (norma Euro 6.3). Oferta dla Polski taka sama, jak dla Niemiec i reszty Europy - dotychczas były lokalne standardy i pakiety.

Chcesz tańszą Insignię - kup obecną - produkcja trwa do ok. 3 kwietnia 2020, ale wybór będzie się zmniejszał, szczególnie skrzyń automatycznych i rzadkich opcji. Premiera poliftingowej Insigni 9 stycznia 2020 w Brukseli.

Ceny Insigni

 

Elektryczna Zafira-e 2021

Opel Zafira elektryczna premiera

Sprzedaż elektrycznej Zafiry w Polsce rusza w II poł. 2020 r., pierwsze dostawy do klientów w 2021 r. Zasięg na bateriach do 230 km lub do 330 km wg WLTP, w zależności od wybranego pakietu baterii. W elektryku były trzy wersje nadwozia, tzn. Compact (polecany rodzinom ze względu na łatwość manewrowania), oraz Long i Extra Long z większym o 35 cm rozstawem osi. Od 2022 roku pozostają dwie dłuższe wersje.

Wysokość ok. 1,9 m pozwala jeździć tak, jak autem osobowym, m. in. wjeżdżać na parkingi podziemne. Dostępne są skórzane, podgrzewane fotele, liczba miejsc od 5 do 9, propozycja dla hotelu.

Więcej

 

 

Poprzednie premiery

Grandland X PHEV - 2020

Corsa F - 2019

Astra V poliftingowa - 2019

Zafira Life - 2019

Vivaro C - 2019

Movano B poliftingowe - 2019

Combo Cargo - 2018

Combo Life - 2018

Corsa GSi - 2018

 

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

Podane wartości zużycia energii i emisji CO2 ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki, takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.

 

 

Dixi‑Car pierwszym dealerem Opla w Warszawie!

Opel Insignia, Zachęta Warszawa tęcza

W 2021 Dixi‑Car urósł do roli czołowego dealera Opla w Warszawie. Wcześniej byliśmy kojarzeni z przedmieściami stolicy, kupowali samochody u nas właściciele podmiejskich willi i przedsiębiorcy. Sytuacja się zmienia - w marcu 2021 jesteśmy już pierwszym dealerem w Warszawie, pod względem sprzedaży nowych samochodów.

Nowa Insignia z Dixi-Car pod Narodową Galerią Sztuki Zachęta i pod Warszawską Nike ma nie tylko symbolizować związki Dixi‑Car z Warszawą. To przede wszystkim symbol otwarcia marki Opel zarówno na prących do przodu innowatorów, jak i czerpiących siłę z chlubnej przeszłości.

Opel ma propozycje dla obydwu grup - choćby nową Mokkę i Crosslanda. Zapraszamy!

 

Salon Warszawa / Raszyn

(22) 716 30 20 wew. 1

Salon Radom

(48) 360 98 26 wew. 2

 

Warszawska Nike pomnik, samochód demonstracyjny

Demonstracyjny Opel Insignia Sports Tourer z Dixi-Car pod Pomnikiem Bohaterów Warszawy. Nike - bogini zwycięstwa.

Warszawa

Radom 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Wyprzedaż rocznika 2022, Rabat, SsangYong