Marka BAIC. Czego oczekiwać od samochodów i sieci serwisowej?

Co wiemy o marce BAIC? Co sądzimy o jakości samochodów? Technologia i trwałość samochodów BAIC w perspektywie 10‑20 lat? Jaki jest poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego, gdy już zasiądziemy za kierownicą?

Marka BAIC weszła do Polski w 2023 roku (tu kalendarium i kiedy premiery nowych modeli). Samochody produkowane są w Chinach. Przyjeżdżają do Polski gotowe, polakierowane, w pełni wyposażone. Importerem jest BAIC Auto Polska z siedzibą w Warszawie. W momencie premiery jest 10 autoryzowanych dealerów w Polsce, docelowo marka ma mieć około 35 salonów/ASO. My, Dixi-Car, jesteśmy autoryzowanym salonem, serwisem i dystrybutorem oryginalnych części zamiennych BAIC.

Jak samochody BAIC wypadają na tle marek znanych i obecnych w Polsce od lat? Co wiemy i co sądzimy?

 

Marki BAIC Group

 

Marki BAIC Group, czyli słowo o technologii

BAIC ma własne marki - w tym Arcfoxa (samochody z napędem elektrycznym), ale ma też dostęp do technologii Mercedesa i Hyundaia. Fotografię wykonaliśmy w czasie polskiej premiery BAIC, która odbyła się w Warszawie, 11 grudnia 2023.

Roczna produkcja BAIC Group to 1,5 mln samochodów (2022 r.). BAIC to jedna z najstarszych i największych firm motoryzacyjnych w Państwie Środka. To argument nt. technologii - przy tej skali produkcji jest miejsce dla optymalizacji, automatyzacji, doskonalenia technologii. W Pekinie grupa ma Globalne Centrum Badań i Rozwoju. Filie - w USA, Niemczech, we Włoszech i Hiszpanii.

 

Zalety BAIC Beijing 3

 

Wyróżniki BAIC

Czym się te samochody różnią od oferty producentów obecnych na polskim rynku motoryzacyjnym od lat? Znów posłużmy sie fotografią z polskiej premiery. Po pierwsze - stosunkowo duży prześwit, 18 cm, już w entry-levelowym modelu, gdzie rynkowy mainstream ewoluuje w kierunku crossoverów. BAIC 3 jest bardziej SUV-em. Radzi sobie na leśnym dukcie - mniej stresu, że przytrzemy o ukryty w trawie kamień.

LED-owe reflektory to też wyróżnik, szczególnie w entry-levelu, w budżecie. I nie, że jakaś uboga wersja Beijinga 3 nie ma LED-ów. Wszystkie Baiki w polskich salonach są w wersji 'Luxury', klient wybiera tylko barwę lakieru.

Samochody z Chin mają z reguły więcej miejsca na tylnej kanapie niż konstrukcje europejskie. W Chinach samochody są pełnoetatowo pięciomiejscowe. I takie są Baiki - więcej miejsca z tyłu, poczynając od Beijinga 3. Z przodu ergonomia jest wzorcowa. Zapraszamy na jazdę próbną.

Czy marka się utrzyma w Polsce? Patrząc na zainteresowanie, które już widzimy – jesteśmy spokojni o dostępność serwisu za 10-20 lat.

 

Pekin – taki mamy klimat

Beijing 3, 5 i 7 to nazwy modeli, ale Beijing to też Północna Stolica. W styczniu panują tu temperatury średnio 2℃ w dzień, -7℃ w nocy. Roczna suma opadów 500+ mm. Zupełnie jak w Polsce. Już wiesz, dlaczego o tym wspominamy? BAIC daje w kraju nad Wisłą 5 lat gwarancji mechanicznej, na perforację - 10 lat. Warunki gwarancji.

Warto rzucić okiem na warunki klimatyczne Szanghaju, Kantonu, Hong-Kongu, w które również wpisują się samochody marki. SUV-y i crossovery BAIC muszą sobie radzić w Azji Południowo-Wschodniej z większymi ekstremami pogodowymi niż na drogach Europy.

O Ecoating - powłoce antykorozyjnej w BAIC

 

Bezpieczeństwo czynne i bierne

W Chinach też robią crash-testy! Mają własną normę, jak my Euro NCAP. W ogóle Chiny dbają o obywatela, a nie tylko go nękają. Jest to bardziej wolnorynkowe państwo niż niektóre europejskie. A tam, gdzie jest wolny rynek, jest miejsce tylko dla produktów powyżej średniej. Warto to sobie potwierdzić, dotknąć tych samochodów u nas w salonie.

Baiki mają na pokładzie paletę systemów bezpieczeństwa biernego (airbagi), i aktywnego, jak asystent pasa ruchu. Zobacz listę systemów bezpieczństwa w cennikach samochodów BAIC. Już w BAIC 3 w standardzie jest kamera cofania z dynamicznymi liniami pomocniczymi!

Zapraszamy po nowy samochód BAIC.

 

Dla kogo? Marketing - jak marka BAIC pozycjonuje się na rynku?

Media ekscytują się cenami samochodów BAIC, ale marka jest też technologiczna. Od razu zauważyliśmy rozbudowany system operacyjny samochodu, stosunkowo małą liczbę fizycznych przycisków. Szczególnie jest to widoczne w porównaniu z drugą naszą marką - SsangYong - której modele mają bardziej konwencjonalny design desek rozdzielczych i nadwozi. Jeśli dobrze czujesz się ze smartfonem, powinieneś znaleźć wspólny język z samochodami BAIC.

 

Podświetlenie podłogowe LED na czerwono. Samochód Beijing 5 w salonie na piętrze

W Dixi-Car podkreśliliśmy technologiczny charakter marki BAIC oświetleniem LED podłogowym. Na piętro salonu samochody dostają się windą.

BAIC - marka technologiczna

BAIC 5, najnowocześniejszy model w gamie. Na wiosnę 2024 dołączy nowy BAIC 7.

 

 

 

Dzieci grają w ping-pong, park, Chiny

Sport narodowy.

 

Zadbana kobieta w komunikacji miejskiej w Chinach

W komunikacji miejskiej.

Mężczyzna drzemiący w cieniu pod monumentem w centrum Pekinu

W centrum Pekinu.

 

Dzieci grają w ping-pong, park, Chiny

Aquapark na południu Chin.

 

Zobacz też:

BAIC czy MG - co wybrać?

Niezawodność Baika

Silniki BAIC - osiągi, trwałość

 

 

 

Nowe od ręki w Dixi‑Car

BAIC Beijing 3 Luxury 1.5 136KM MT6 2WD

BAIC Beijing 3 Luxury 1.5 136KM MT6 2WD

benzyna, skrzynia manualna 6-bieg., kolor Red - czerwony, '2024 WKRÓTCE

Cena 81 800  zł

Zobacz

BAIC Beijing 5 Luxury 1.5 177KM AT7 2WD

BAIC Beijing 5 Luxury 1.5 177KM AT7 2WD

benzyna, skrzynia automat, kolor Żółty, '2024 WKRÓTCE

Cena 127 900  zł

Zobacz

BAIC Beijing 5 Luxury 1.5 177KM AT7 2WD

BAIC Beijing 5 Luxury 1.5 177KM AT7 2WD

benzyna, skrzynia automat, kolor Czerwony, '2024 WKRÓTCE

Cena 130 800  zł

Zobacz

BAIC Beijing 7 Luxury 1.5 177KM AT7 2WD

BAIC Beijing 7 Luxury 1.5 177KM AT7 2WD

benzyna, skrzynia automat, kolor Silver, '2024 WKRÓTCE

Cena 166 800  zł

Zobacz

Więcej samochodów od ręki

 

 

 

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!

Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, nauczyciel, taksówkarz - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfrą. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

BAIC 7 - już umawiamy jazdy testowe. Zapraszamy!

03.2024

BAIC Beijing 7 samochód demonstracyjny
BAIC Beijing 7 samochód do jazdy testowej

Jest samochód demonstracyjny! Zarejestrowaliśmy BAIC Beijing 7 Turbo 177KM z 7‑biegową skrzynią DSG. Gotowy do jazdy testowej.

A dlaczego warto odbyć jazdę próbną przed podpisaniem umowy zakupu samochodu? Klienci, którzy byli u konkurencyjnej marki MG, zauważają zrywność Baików i szybszą automatyczną skrzynię dwusprzegłową, względem modeli konkurencji. Więcej w materiale BAIC czy MG.

Tel. 22 716 30 20. Autoryzowany dealer BAIC Warszawa. Zapraszamy!

Umów datę i godzinę testu

Ceny BAIC 7 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowa marka BAIC. Jak wymawiać? Ruszyła sprzedaż w Salonie Warszawa