Marka BAIC. Czego oczekiwać od samochodów i sieci serwisowej?

Co wiemy o marce BAIC? Co sądzimy o jakości samochodów? Technologia i trwałość samochodów BAIC w perspektywie 10‑20 lat? Jaki jest poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego, gdy już zasiądziemy za kierownicą?

Marka BAIC weszła do Polski w 2023 roku. Samochody produkowane są w Chinach. Przyjeżdżają do Polski gotowe, polakierowane, w pełni wyposażone. Importerem jest BAIC Auto Polska z siedzibą w Warszawie. W momencie premiery jest 10 autoryzowanych dealerów w Polsce, docelowo marka ma mieć około 35 salonów/ASO. My, Dixi-Car, jesteśmy autoryzowanym salonem, serwisem i dystrybutorem oryginalnych części zamiennych BAIC.

Jak samochody BAIC wypadają na tle marek znanych i obecnych w Polsce od lat? Co wiemy i co sądzimy?

 

Marki BAIC Group

 

Marki BAIC Group, czyli słowo o technologii

BAIC ma własne marki - w tym Arcfoxa (samochody z napędem elektrycznym), ale ma też dostęp do technologii Mercedesa i Hyundaia. Fotografię wykonaliśmy w czasie polskiej premiery BAIC, która odbyła się w Warszawie, 11 grudnia 2023.

Roczna produkcja BAIC Group to 1,5 mln samochodów (2022 r.). BAIC to jedna z najstarszych i największych firm motoryzacyjnych w Państwie Środka. To argument nt. technologii - przy tej skali produkcji jest miejsce dla optymalizacji, automatyzacji, doskonalenia technologii. W Pekinie grupa ma Globalne Centrum Badań i Rozwoju. Filie - w USA, Niemczech, we Włoszech i Hiszpanii.

 

Zalety BAIC Beijing 3

 

Wyróżniki BAIC

Czym się te samochody różnią od oferty producentów obecnych na polskim rynku motoryzacyjnym od lat? Znów posłużmy sie fotografią z polskiej premiery. Po pierwsze - stosunkowo duży prześwit, 18 cm, już w entry-levelowym modelu, gdzie rynkowy mainstream ewoluuje w kierunku crossoverów. BAIC 3 jest bardziej SUV-em. Radzi sobie na leśnym dukcie - mniej stresu, że przytrzemy o ukryty w trawie kamień.

LED-owe reflektory to też wyróżnik, szczególnie w entry-levelu, w budżecie. I nie, że jakaś uboga wersja Beijinga 3 nie ma LED-ów. Wszystkie Baiki w polskich salonach są w wersji 'Luxury', klient wybiera tylko barwę lakieru.

Samochody z Chin mają z reguły więcej miejsca na tylnej kanapie niż konstrukcje europejskie. W Chinach samochody są pełnoetatowo pięciomiejscowe. I takie są Baiki - więcej miejsca z tyłu, poczynając od Beijinga 3. Z przodu ergonomia jest wzorcowa. Zapraszamy na jazdę próbną.

Czy marka się utrzyma w Polsce? Patrząc na zainteresowanie, które już widzimy – jesteśmy spokojni o dostępność serwisu za 10-20 lat.

 

Pekin – taki mamy klimat

Beijing 3, 5 i 7 to nazwy modeli, ale Beijing to też Północna Stolica. W styczniu panują tu temperatury średnio 2℃ w dzień, -7℃ w nocy. Roczna suma opadów 500+ mm. Zupełnie jak w Polsce. Już wiesz, dlaczego o tym wspominamy? BAIC daje w kraju nad Wisłą 5 lat gwarancji mechanicznej, na perforację - 10 lat. Warunki gwarancji.

Warto rzucić okiem na warunki klimatyczne Szanghaju, Kantonu, Hong-Kongu, w które również wpisują się samochody marki. SUV-y i crossovery BAIC muszą sobie radzić w Azji Południowo-Wschodniej z większymi ekstremami pogodowymi niż na drogach Europy.

 

Bezpieczeństwo czynne i bierne

W Chinach też robią crash-testy! Mają własną normę, jak my Euro NCAP. W ogóle Chiny dbają o obywatela, a nie tylko go nękają. Jest to bardziej wolnorynkowe państwo niż niektóre europejskie. A tam, gdzie jest wolny rynek, jest miejsce tylko dla produktów powyżej średniej. Warto to sobie potwierdzić, dotknąć tych samochodów u nas w salonie.

Baiki mają na pokładzie paletę systemów bezpieczeństwa biernego (airbagi), i aktywnego, jak asystent pasa ruchu. Zobacz listę systemów bezpieczństwa w cennikach samochodów BAIC. Już w BAIC 3 w standardzie jest kamera cofania z dynamicznymi liniami pomocniczymi!

Zapraszamy po nowy samochód BAIC.

 

Dla kogo? Marketing - jak marka BAIC pozycjonuje się na rynku?

Media ekscytują się cenami samochodów BAIC, ale marka jest też technologiczna. Od razu zauważyliśmy rozbudowany system operacyjny samochodu, stosunkowo małą liczbę fizycznych przycisków. Szczególnie jest to widoczne w porównaniu z drugą naszą marką - SsangYong - której modele mają bardziej konwencjonalny design desek rozdzielczych i nadwozi. Jeśli dobrze czujesz się ze smartfonem, powinieneś znaleźć wspólny język z samochodami BAIC.

 

Podświetlenie podłogowe LED na czerwono. Samochód Beijing 5 w salonie na piętrze

W Dixi-Car podkreśliliśmy technologiczny charakter marki BAIC oświetleniem LED podłogowym. Na piętro salonu samochody dostają się windą.

BAIC - marka technologiczna

BAIC 5, najnowocześniejszy model w gamie. Na wiosnę 2024 dołączy nowy BAIC 7.

 

 

 

Dzieci grają w ping-pong, park, Chiny

Sport narodowy.

 

Zadbana kobieta w komunikacji miejskiej w Chinach

W komunikacji miejskiej.

Mężczyzna drzemiący w cieniu pod monumentem w centrum Pekinu

W centrum Pekinu.

 

Dzieci grają w ping-pong, park, Chiny

Aquapark na południu Chin.

 

 

 

 

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!

Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, nauczyciel, taksówkarz - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfrą. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

BAIC 5 już w salonie Warszawa/Raszyn. Sprawdź sam tę jakość!

01.2024

BAIC Beijing 5, włączone reflektory LED

Awangardowy design Baików widać i na fotografiach. Jednak zdjęcia to za mało, by wyrobić sobie zdanie na temat jakości wykonania samochodu. Mamy już Baika 5 w salonie w Warszawie/Raszynie. Zapraszamy na oględziny samochodu, bez umawiania się.

Na miejscu warto porozmawiać z handlowcem o warunkach ew. zakupu samochodu, czasie oczekiwania na odbiór.

My jesteśmy zbudowani jakością samochodów BAIC. I ergonomią – wypada przymierzyć się do crossovera poprzez zajęcie miejsca za kierownicą, położyć łokieć na podłokietniku, objąć lewarek automatu.

Zdjęcia BAIC 5 w salonie

Godziny pracy salonu BAIC Dixi‑Car 

 

 

 

Nowa marka BAIC. Jak wymawiać? Ruszyła sprzedaż w Salonie Warszawa