BAIC czy MG - co wybrać?

Co można usłyszeć od Klientów, którzy odwiedzili autoryzowanych dealerów tych nowych w Polsce marek motoryzacyjnych? Co mówią ci, którzy przejechali się zarówno samochodem BAIC, jak i MG? Powszechnie wiadomo, że obydwie marki wywodzą się z Państwa Środka. Dalej zaczynają się już istotne różnice między modelami MG i BAIC. Syntetycznie porównujemy BAIC Beijing 3 z bezpośrednim konkurentem - MG ZS. Nawet więcej odróżnia BAIC Beijing 5 od MG HS. Zachęcamy do wizyty w salonie i jazdy próbnej, żeby uwzględnić w ew. decyzji zakupowej swoje subiektywne odczucia.

W rozmowach z klientami przewijają się poniższe wątki:

 

BAIC 5 czy MG HS - który wybrać?

Nowoczesny design - na to w Baiku 5 zwracają uwagę klienci, którzy obejrzeli wcześniej MG HS.

 

Zegary BAICa - design deski vs MG

MG ZS czy BAIC 3?

W MG ZS mamy silnik benzynowy wolnossący 106KM. W BAIC 3 jest silnik benzyna turbo 136KM. BAIC jest wyraźnie bardziej żwawy niż MG ZS. Ludzie zauważają to po jeździe testowej u nas, w salonie BAIC Warszawa.

I to jest najistotniejsza różnica - w ocenie naszych klientów - w tym segmencie wielkość/cena. Design obu modeli - każdy ocenia po swojemu.

 

BAIC 5 czy MG HS?

Tu też jest różnica w mocy napędu na korzyść Baika: 162 KM w MG i 177KM w BAIC. Natomiast klienci bardziej zwracają uwagę na responsywność skrzyni biegów (szybkość zmiany przełożeń). W BAIC skrzynia automatyczna dwusprzęgłowa 7DCT - w percepcji osób, z którymi rozmawialiśmy - działa szybciej niż w MG HS. Słyszymy: BAIC 5 lepiej się zbiera.

Kolosalna różnica w wyglądzie. BAIC 5 - bardziej nowoczesny, awangardowy. MG HS - bardziej tradycyjny. Odczucia estetyczne należą do klienta.

Warto wsiąść i przymierzyć się do samochodu - sprawdzić ergonomię, tu wpływ będzie miała Twoja sylwetka i czym wcześniej jeździłeś(-aś).

 

Android Auto/Apple CarPlay czy Projekcja Telefonu?

Jeśli chodzi o wyposażenie, w rozmowach z klientami na plan pierwszy wysuwa się integracja pojazdu ze smartfonem. W SUVach BAIC jest ona zrobiona inaczej niż w MG:

 

Korzenie

MG chwali się brytyjską tradycją. Markę kupili Chińczycy (SAIC Motor). Zarówno samochody MG, jak BAIC są produkowane w Państwie Środka. Obydwie marki przywożą gotowe samochody z Chin do Europy.

BAIC może się pochwalić prawami do modeli SAAB oraz technologicznym związkiem z Mercedesem i Hyundaiem.

 

#

 

Są spore różnice pomiędzy MG a BAIC. Którą markę wybrać? Zależy czego oczekujemy od samochodu. Warto samemu sprawdzić. Rekomendujemy wizytę w salonach obydwu producentów i samodzielną ocenę dopasowania budowy, ergonomii, designu crossovera/SUV‑a do własnych preferencji. Zapraszamy!

 

Zobacz też:

O marce BAIC

Ochrona antykorozyjna BAIC. Dlaczego 10 lat gwarancji?

Niezawodność samochodów BAIC

 

 

Używane

Beijing BAIC 5 1.5 177KM AT7 2WD

benzyna , 2023 , skrzynia automat , kolor Żółty

od 127 900

Zobacz

Beijing BAIC 3 1.5 136KM MT6 2WD

benzyna , 2023 , skrzynia manualna , kolor Czerwony

od 81 800

Zobacz

Więcej samochodów używanych

 

 

 

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!

Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, nauczyciel, taksówkarz - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfrą. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych. 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowa marka BAIC. Jak wymawiać? Ruszyła sprzedaż w Salonie Warszawa