Kiedy odbiór BAIC w salonie [wg modelu]? Od kiedy marka jest w Polsce?

Od kiedy marka BAIC ma autoryzowanego importera w Polsce? Ile czasu mija od daty zamówienia do odbioru samochodu Beijing 3, 5 i 7? Jak długo trwa transport wyprodukowanego auta z Chin do Polski? Kiedy będą w sprzedaży nowe modele BJ20, BJ40 oraz samochody elektryczne marki Arcfox?

I kiedy nowe samochody BAIC będą widoczne w ofertach od ręki salonu Dixi‑Car.

 

Marka BAIC w Polsce

Lata ok. 2015-2023 - samochody BAIC pojawiają się na Otomoto, zaimportowane z Europy, gdzie marka BAIC oferowana była wcześniej.

Przed 2023 r. - istnieje nieautoryzowany salon samochodów nowych BAIC w Kaliszu, prawdopodobnie importujący samochody z Niemiec.

2023 - BAIC zyskuje autoryzowanego importera w Polsce, firmę BAIC Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Grudzień 2023 - polska premiera BAIC w obecności przybyłego z Chin przedstawiciela marki. Początek szerszego zainteresowania marką dziennikarzy i mediów. Pojawiają się testy modeli na YouTube i pierwsze opinie.

Luty 2024 - w salonie Dixi-Car są już zarejestrowane samochody demonstracyjne. Można przejechać się Baikiem. Praktycznie rusza sprzedaż, podpisywanie umów na nowy samochód BAIC z licznymi klientami.

BAIC kiedy w Polsce. Premiera

BAIC 7 - sprzedaż w polskiej sieci rusza wiosną 2024.

 

Kiedy odbiór samochodu?

W kwietniu 2024 zamierzamy wydać pierwsze kupione przez klientów Baiki, przede wszystkim model Beijing 5 i mniejsza liczba Trójki. BAIC 5 jest najlepiej dostępny i np. mamy jeszcze trzy sztuki w kolorze stalowym metalik z odbiorem niemal od ręki - w kwietniu, a tekst powstaje w marcu.

W maju wydania przyspieszą.

Najodleglejsze wydania modelu Beijing 3, w chwili gdy materiał powstaje (marzec 2024), planujemy na sierpień-wrzesień 2024.

Z czasem SUV‑y BAIC powinny być dostępne od ręki - relacja podaż/popyt powinna się poprawić. Wiosną-latem 2024 będziemy w stanie lepiej określać datę wydania zakupionego samochodu, gdy utrą się już relacje dealer-importer.

BAIC 7 - premiera wiosną 2024. Od kwietnia możliwość zamówienia. W maju ma być egzemplarz do obejrzenia w salonie Dixi-Car.

Natomiast nie można myśleć tak, że jeśli samochód jest produkowany w Chinach, to oznacza to długi czas oczekiwania na odbiór. Docelowo chcemy samochody BAIC mieć na placu gotowe do odbioru od ręki. W fazie rozruchu marki w Polsce, przy dużym popycie, gdy samochody płyną statkiem, potem jest do 45 dni na formalności celno-podatkowe, okres oczekiwania się wydłuża. Niektórzy klienci nawet dziś odbierają szybko (choćby wspomniane trzy sztuki stalowego metalizowanego Baika 5 od ręki u nas w marcu). Docelowo zamierzamy mieć wszystkie modele samochodów nowych BAIC wśród dostępnych od ręki, klient będzie mógł wyjechać tego samego dnia. Podobnie, jak to ma dziś miejsce z marką SsangYong.

 

Premiery - nowe modele BAIC

Coraz bardziej prawdopodobne jest wprowadzenie na polski rynek modeli BJ40BJ60, typowych terenówek. Zobacz Premiery BAIC.

Samochody elektryczne Arcfox (marka koncernu BAIC) - prawdopodobnie również zostaną wprowadzone do Polski.

Fabryczne instalacje LPG do modeli BAIC 3, 5 i 7 - powinny być dostępne od wiosny-lata 2024. Montaż w autoryzowanym serwisie BAIC (Dixi-Car należy do tego grona), czyli będzie można dołożyć instalację do już kupionego samochodu.

 

#

 

Kiedy to wszystko? Raczej szybciej niż później. Doświadczenie uczy, że nowe importerstwa dzięki mniej rozbudowanym strukturom, są bardziej elastyczne i działają szybciej. Tak było ze SsangYongiem. W chwili premiery Torresa (wrzesień 2023), od razu były dostępne samochody do odbioru od ręki. To jest wskazówka na temat terminu dostępności nowej Siódemki Baika. Zapraszamy!

 

Zobacz też:

O marce BAIC

 

 

Używane

Beijing BAIC 5 1.5 177KM AT7 2WD

benzyna , 2023 , skrzynia automat , kolor Żółty

od 127 900

Zobacz

Beijing BAIC 3 1.5 136KM MT6 2WD

benzyna , 2023 , skrzynia manualna , kolor Czerwony

od 81 800

Zobacz

Więcej samochodów używanych

 

 

 

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!

Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, nauczyciel, taksówkarz - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfrą. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych. 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowa marka BAIC. Jak wymawiać? Ruszyła sprzedaż w Salonie Warszawa