Spodziewaliśmy się 169k, jest 162 900 zł. Za w pełni wyposażony samochód segmentu D/E (klasa wyższa średnia). Długość nadwozia – 4745 mm i jest to SUV, samochód wysoki. W przypadku BAIC Beijing 7 poza ew. lakierem nie ma za co dopłacać. Popularny stalowy metalik z czarnym dachem – bez dopłaty.

Dużo czy mało? Rzućmy okiem na listę standardowego wyposażenia BAIC 7:

 • Ogrzewane fotele przednie i tylne
 • Masaż w fotelach przód + tył
 • Siedzenia pokryte skórą Nappa
 • Bezkluczykowy dostęp
 • Inteligentny tempomat adaptacyjny IACC
 • Zaawansowane reflektory przednie LED
 • 19-calowe dwukolorowe felgi aluminiowe
 • Projektor umieszczony w obudowie lusterka wyświetlający logo obok drzwi samochodu

Największy i najdroższy model w gamie. A „value for money” i tak jest bez zastrzerzeń. 5 lat gwarancji. Kto tyle daje?

Od maja egzemplarz demonstracyjny w Dixi-Car. Od kwietnia – możliwość zamówienia.

 

Dlaczego niska cena?

Skąd niższa cena ogłoszona BAIC 7 niż cena oczekiwana, o której od kilku miesięcy się słyszało? Ogłoszono 162,9k, miało być ok. 169 k. Oto kilka naszych przemyśleń na ten temat:

 1. Promocja. W cenniku pdf jest adnotacja „do 30 maja”. Gwiazdka czytając ściśle, dotyczy 7 lat gwarancji, normalnie w marce BAIC jest 5 lat. Sytuacja na rynku stała się konkurencyjna i importer, BAIC Polska, czuje się zobligowany? Czy dany układ sił utrzyma się? Pamiętamy dolara po 2 zł w 2008 r., czy Astry po 52 900 zł w 2020 roku.
 2. Chińczycy chcą zdobyć udział w rynku. Ale czy Zachodowi jest to na rękę? Cztery cylindry 177KM nie korespondują z postulatami zielonych programów, za którymi muszą stać siły.
 3. Cena jest o 6100 zł niższa. Jak rabat 3,6%.
 4. Błędne założenia uczestników rynku? Importer i BAIC International też mogą się mylić. Rynek wycenia aktywa (łapie równowagę) typowo w ciągu 3-36 miesięcy.
 5. Czy cena jest niska, czy wysoka, zależy od jakości samochodu. Głównie trwałości komponentów w czasie, bo jakość wykonania, ci co widzieli, oceniają pozytywnie. Tej trwałości tak na 100% nikt nie zna. Przyglądali się Baikom nasi mechanicy. Powoli poznajemy technologię, np. zabezpieczenia antykorozyjnego. Ale na pewno to będzie wiadomo za 5-15 lat. U nas w salonie powtarza się „Chińczycy się nauczyli”. To się musi potwierdzić lub nie.
 6. Raz płacimy za transport. Towary z Państwa Środka potrafią być zaskakująco tanie u drzwi fabryki. Ich transport do Europy może dramatycznie obniżyć ich atrakcyjność. Tu mamy zmontowany produkt. Za transport wielu zaawansowanych komponentów w jednej paczce płacimy tylko raz.

 

BAIC 7 – cena i wyposażenie

 

Premiera BAIC 7. Poznań Motor Show 2024

Premiera BAIC 7 na Poznań Motor Show 2024.