Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Słowniczek trudniejszych terminów

Adaptacyjny tempomat, ACC
Asystent parkowania
Asystent pasa ruchu
Surround Rear Vision (2 kamery)
Systemy Opel Connect, eCall
Reflektory matrycowe LED
System Start&Stop
Zawieszenie FlexRide
Flexy Opla: FlexDoor, FlexFix, FlexSpace, FlexRail, FlexFold, FlexFloor
System Opel Eye - rozpoznawanie znaków
Silniki benzynowe TWINPORT ECOTEC
Silniki diesla CDTI
Filtr cząstek stałych DPF
Skrzynia biegów Easytronic
Skrzynia biegów ActiveSelect
Skrzynia biegów Tecshift
Foteliki dziecięce
Radioodtwarzacze w samochodach OPEL - sprzęt fabryczny
Rodzaje klimatyzacji
Felgi strukturalne vs stalowe i aluminiowe
Reflektory AFL
Ograniczniki prędkości w Oplach
Gniazdko 230V
Modele, generacje Opla

 

 

Adaptacyjny tempomat, ACC

 

 

Asystent parkowania

 

 

Zawieszenie FlexRide

Adaptacyjne zawieszenie FlexRide - albo "utwardza", albo "zmiękcza" samochód. Nie tylko samo zawieszenie zmienia swoje parametry. Zmieniają się też reakcje kierownicy i pedału gazu. Zawieszenie FlexRide czyni samochód twardszym i zrywniejszym (gdy wciśniemy przycisk "SPORT") lub miękkszym i bardziej komfortowym (przy wciśnietym przycisku "TOUR"). Możliwe jest też ustawienie pośrednie. Do tego zawieszenie FlexRide zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Zobacz film: nasz pracownik przedstawia zawieszenie FlexRide w Insigni. Podobne jest w Oplach Astra IV i Zafira Tourer.

 

 

 

System Opel Eye - rozpoznawanie znaków

opel eyeOpel Eye to kamera podłączona do komputera samochodu. Rozpoznaje wybrane znaki drogowe (limity prędkości i zakazy wyprzedzania) i ostrzega kierowcę (wyświetlając dany znak na desce rozdzielczej przez kilka sekund).

Opel Eye pomaga też zapobiec skutkom zaśnięcia za kierownicą - jadącego po autostradzie kierowcę może ostrzegać (gongiem i migającym sygnałem na desce), że zjeżdża z pasa.

Opel Eye może być włączany i wyłączany przez kierowcę.

 

 

 

 


Co to jest TWINPORT ECOTEC?
Jest to nowa seria silników benzynowych stosowanych przede wszystkim w małych i kompaktowych modelach samochodów firmy OPEL. Silniki TWINPORT ECOTEC będą zastępować (w niektórych przypadkach już zastąpiły) stosowane dotychczas silniki ECOTEC o pojemnościach od 1.0 do 1.6 litra.

Jaka jest różnica między silnikami ECOTEC a TWINPORT ECOTEC?
Obydwie nazwy dotyczą rodziny 16-zaworowych, nowowczesnych silników benzynowych firmy OPEL. TWINPORT ECOTEC to silniki o pojemnościach od 1.0 do 1.6 litra z dodatkowymi małymi przepustnicami w kanałach dolotowych silnika. Ta niewielka innowacja powoduje że silniki z rodziny TWINPORT ECOTEC są bardziej ekonomiczne niż analogiczne silniki ECOTEC.

Na czym polega technologia TWINPORT ECOTEC?
Każdy silnik ECOTEC ma 4 zawory na cylinder. Dwa z nich to zawory dolotowe - do każdego z nich prowadzi kanał doprowadzający mieszankę palną do cylindrów. W silnikach TWINPORT ECOTEC w jeden z tych kanałów dolotowych jest wbudowana mała przepustnica. Przy średnim obciążeniu silnika ta przepustnica jest częściowo przymknięta, dzięki temu wywołuje zawirowania przepływającej przez nią mieszanki. Dopiero gdy kierowca maksymalnie wciśnie pedał gazu, ta mała przpustnica otwiera się na całą szerokość. Jednak to nie wyjaśnia, z czego tak naprawdę biorą się oszczędności benzyny w silnikach TWINPORT ECOTEC. Taka "zmienna" charakterystyka układu dolotowego umożliwiła wpuszczanie większej ilości spalin do dopalenia w cylindrze bez szkody dla jakości pracy silnika i toksyczności emitowanych przez niego spalin. W dotychczasowych silnikach ECOTEC układ recyrkulacji spalin wprawdzie istniał, ale nie był wykorzystywany w tak dużym zakresie, jak w nowych silnikach TWINPORT ECOTEC.

Silnik 1.0 TWINPORT ECOTEC
Silnik 1.4 TWINPORT ECOTEC

Tak to działa: w prawym kanale dolotowym jest mała przepustnica (oznaczona cyfrą 6). Gdy ta mała przepustnica jest częściowo zamknięta (przy średnim obciążeniu silnika), nierówna ilość mieszanki dostająca się do cylindra przez poszczególne kanały dolotowe, wywołuje znaczne zawirowania. To pozwala na wpuszczenie znacznej ilości gazów wydechowych do dopalenia w cylindrze (bo wskutek zawirowań dobrze mieszają się ze świeżą mieszanką). Dzięki temu silnik potrzebuje mniej świeżej mieszanki i jest bardziej ekonomiczny.
Co technologia TWINPORT ECOTEC oznacza dla kupującego samochód marki OPEL?
Oznacza mniejsze niż w silnikach ECOTEC zużycie paliwa. Inżynierowie firmy OPEL obliczyli, że ta drobna innowacja daje użytkownikowi wyposażonego w nią Opla średnio aż 80% oszczędności paliwa, które uzyskałby kupując auto z silnikiem wyposażonym w bezpośredni wtrysk benzyny GDI - technologię znacznie kosztowniejszą w zakupie z punktu widzenia klienta. Zatem płacąc jak za konwencjonalny silnik, klient otrzymuje w rzeczywistości produkt o wyraźnie lepszych niż dotychczas parametrach.

 

Silnik CDTI to nowoczesny, ekonomiczny i wytrzymały silnik wysokoprężny. Rozszyfrujmy skrót:

C - common rail (j. ang.). Inaczej "wspólna szyna". Dzięki niej paliwo jest dostarczane do wszystkich cylindrów pod jednakowym, wysokim ciśnieniem. Oznacza to równą pracę silnika i bardzo niskie spalanie (np. 3,5 l/100 km w trasie). Paliwo wtryskiwane pod wysokim ciśnieniem tworzy jednolitą, dobrze spalającą się mieszankę.

D - to po prostu diesel, czyli silnik zasilany olejem napędowym.

T - turbo. Turbina "dotłacza" do cylindrów więcej powietrza niż dostałoby się tam, gdyby silnik tylko ssał powietrze. Więcej powietrza to większa ilość mieszanki do spalenia, a więc większa moc silnika. Zwróć uwagę, że wiele silników z "turbo" ma swoje słabsze odpowiedniki bez turbiny.

I - wtrysk bezpośredni (od razu do cylindra, a nie do komory pośredniej). W starszych silnikach diesla paliwo było wtryskiwane do tzw. komory wirowej, gdzie następowało wymieszanie oleju napędowego z powietrzem. Taki silnik miał jednak wadę - miał najczęściej niewielką moc. Teraz, dzięki wtryskowi bezpośredniemu do cylindra (bez komory pośredniej), nawet tak małe siliniki, jak 1.3 l mogą mieć całkiem pokaźną moc i dawać Ci radość z jazdy!

Zalety silników CDTI to ich ponadprzeciętnie dobre osiągi (zwłaszcza w porównaniu z innymi silnikami diesla, ale od silników benzynowych też nie odstają), bardzo niskie zużycie paliwa, niewielka szkodliwość ich spalin dla środowiska naturalnego.

Wszystko to dzięki technologii common rail (ang. wspólna szyna) i innowacyjnemu filtrowi cząsteczek stałych DPF. Silniki CDTI wyposażono też w turbosprężarkę o zmiennej geometrii łopatek turbiny..

 
Silnik 1.9 CDTI

Jakie z tego wszystkiego korzyści dla Ciebie - użytkownika Opla z silnikiem CDTI?

niskie wydatki na paliwo,
frajda z jazdy samochodem z silnikiem dającym duże przyspieszenia i wysoką prędkość maksymalną,
oszczędzamy Twój węch - filtr DPF nie wypuści na zewnątrz czarnego dymu charakterystycznego dla starszych konstrukcyjnie silników wysokoprężnych.

 

Sprawca całego zamieszania, czyli "wspólna szyna" (ang.: common rail). Na zdjęciu widoczna jako szara gruba rura, od której odgałęziają się cztery przewody wysokiego ciśnienia prowadzące do wtryskiwaczy.

 

Filtr sadzy DPF

DPF to filtr-dopalacz sadzy, element układu wydechowego występujący razem z silnikami Diesla CDTI. Jego działanie zapobiega wydostawaniu się na zewnątrz czarnego dymu.

 

Zanim opiszemy budowę filtra DPF przytoczmy uwagę, którą klient skierował do serwisu Dixi-Car w ankiecie oceniającej zadowolenie z samochodu:

Zlikwidować filtr cząstek stałych :)

 

Oto odpowiedź pracownika naszego serwisu:

Na wstępie gratuluję zakupu produktu marki Opel! Jesteśmy pewni, że wniesie on dużo pozytywnych emocji w Pańskie życie!

Dziękujemy równolegle za przesłanie ankiety, która wysoko stawia nas w oczach producenta marki General Motors.

Proszę się nie bać fitlra cząstek stałych, w końcu ekologia ponad wszystko! Auto wyposażone w ten dodatkowy katalizator spełnia obowiązkową, rygorystyczną normę emisji spalin Euro 5, emitując mniej szkodliwych substancji do środkowiska - wszyscy my i następne pokolenia będziemy zdrowsi i może w końcu długowieczni...

Trzeba pamiętać kilka prostych zasad w codziennej eksploatacji samochodu z DPF:

  • auto lubi jazdę w cyklu mieszanym, miasto mu niegroźne, ale i weekendowea wyprawa w trasę z rodziną pożądana, aby efektywnie mógł taki filtr się udrażniać.
  • proszę stosować dobry olej dostosowany i zapewniający skuteczność filtrów cząstek stałych - takim produktem jest olej producenta GM Dexos2 5W30 oraz pozostający w naszej równoległej ofercie produkt z wysokiej półki Mobil1 5W30 ESP.
  • sprawdzać poziom oleju co kilka tysięcy kilometrów (co 2-3 tys. km) oraz pozostałą żywotność na komputerze pokładowym

 

Przekrój przez filtr cząsteczek stałych DPF silnika CDTI.

Filtr wbudowany jest w układ wydechowy i z zewnątrz wygląda jak tłumik;

1 - wlot zanieczyszczonych spalin do filtra,
2 - wkład filtrujący,
3 - czujnik temperatury (dokładny opis w tekście)

Głównym elementem systemu DPF jest nowy filtr cząsteczek stałych, który działa równolegle do katalizatora i składa się z przypominającego plaster miodu wkładu ceramicznego wykonanego z węglika krzemu, który posiada mikroskopijne kanaliki. Spaliny przechodzą przez ścianki kanalików, na których zatrzymane zostają szkodliwe cząsteczki. Muszą być one regularnie wypalane, aby filtr się nie "zapchał". Wypalanie odbywa się poprzez specyficzne wtryskiwanie paliwa, mające na celu podniesienie temperatury spalin do 600 st. C. Cały proces, niezauważany przez kierowcę, kontrolowany jest przez czujnik ciśnienia (testuje kiedy filtr zaczyna się zapychać) i temperatury jednostki systemu DPF. Filtr DPF jednostek CDTI zapewnia wystarczającą elastyczność we wszystkich warunkach, działając nie tylko przy pełnym obciążeniu, ale także w czasie krótkich przejazdów, np. gdy samochód wykorzystywany jest jako taksówka. Filtr DPF nie wymaga okresowej obsługi.

A tak wygląda praca filtra cząsteczek stałych DPF:
A - na powierzchni wkładu filtrującego gromadzą się cząsteczki stałe,
B - po przekreoczeniu "masy krytycznej" następuje ich dopalenie

 

skrzynia biegów easytronic - opel

Skrzynia Easytronic

W półautomatycznej skrzyni biegów Easytronic biegi zmieniają się tak jak w typowej automatycznej skrzyni biegów: albo w pełni automatycznie, albo sekwencyjnie (czyli gdy naciśniesz lewarek zmiany biegów do przodu, wskakuje bieg wyższy, a gdy pociągniesz na chwilę lewarek zmiany biegów do tyłu, wskakuje bieg niższy).

W samochodach ze skrzynią biegów Easytronic nie ma pedału sprzęgła, a obsługa dźwigni zmiany biegów jest podobna, jak w samochodach z typową automatyczną skrzynią.

Zapytasz czym Easytronic różni się od zwykłego automatu? Ano tym, że Easytronic to konstrukcja bardzo podobna do zwykłej mechanicznej skrzyni biegów, a Twoje obowiązki (zmienianie biegów) przejęły specjalne elektryczne siłowniki dobudowane do skrzyni.

Nie ma tu układów hydraulicznych, występujących w typowej skrzyni automatycznej. Dzięki swojej prostej kontrukcji Easytronic pozwala Ci cieszyć się zaletami skrzyni automatycznej przy kosztach zakupu samochodu z Easytronikiem tylko nieznacznie wyższych niż ze zwykłą manualną skrzynią biegów.

Więcej o Easytronic

 

automatyczna skrzynia biegów ActiveSelect

opel automat ActiveSelect

Skrzynia ActiveSelect może pracować w dwóch trybach: całkowicie automatyczna zmiana biegów i ręczna zmiana biegów. Aby wejść w tryb ręczny kierowca przestawia lewarek w odpowiednie położenie. Potem już tylko popycha lub pociąga lewarek, gdy chce zmienić bieg.

W trybie automatycznym skrzynia biegów ActiveSelect dostosowuje się do stylu jazdy kierowcy - będzie zmieniać biegi inaczej dla kierowcy o spokojnym stylu jazdy, a inaczej dla kierowcy w pełni wykorzystującego możliwości silnika. Dzięki temu w wielu sytuacjach samochód będzie palił mniej niż gdyby był wyposażony w skrzynię automatyczną nieadaptującą się do stylu jazdy kierowcy. "Sportowcowi" skrzynia ActiveSelect zapewni lepsze przyspieszenia niż tradycyjna skrzynia automatyczna.

 


 

półautomatyczna skrzynia biegów Tecshift

półautomatyczna skrzynia biegów Tecshift - dostawcze ople

Skrzynia Tecshift stosowana jest w dostawczych modelach Opla. Tecshift może pracować albo jako automat, albo jako skrzynia ręczna. Przy pracy ręcznej kierowca zmienia biegi popychając lub pociągając lewarek, nie naciska przy tym sprzęgła. Bo i w samochodzie nie ma pedału sprzęgła. Przy automatycznym trybie pracy kierowca dodaje jedynie gazu - biegi są zmieniane automatycznie.
Konstrukcyjnie półautomatyczna skrzynia biegów Tecshift ma wiele wspólnego z tradycyjną, manulaną skrzynią biegów. W uproszczeniu jest to skrzynia manualna, w której rolę "zmieniacza biegów" pełnią elektryczne siłowniki, zamiast ręki i nogi człowieka. Nie występuje tu generująca straty hydraulika, typowa dla skrzyni tradycyjnej skrzyni automatycznej. Dlatego Tecshift przy automatycznym trybie pracy pozwala zaoszczędzić do 8% paliwa w porównianiu z manulaną skrzynią biegów. Ponadto ułatwia jazdę samochodem dostawczym po mieście.

Więcej o skrzyniach zautomatyzowanych

 

 


Masz dziecko? Używasz fotelika dziecięcego w samochodzie? Weź pod uwagę to, co poniżej zanim wybierzesz fotelik.
 
Standardowe foteliki
Mocujemy je do kanapy pasami bezpieczeństwa samochodu. Zalety? Taki fotelik jest dość tani. Wady? W razie wypadku jest znaczne prawdopodobieństwo urazów u Twojego dziecka, bo ten typ fotelików jest niestabilny. W czasie badań przeprowadzonych wśród kierowców w Wlk. Brytanii stwierdzono, że 70-80% fotelików dziecięcych mocowanych za pomocą pasów bezpieczeństwa może w razie wypadku stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka. Dzieje się tak dlatego, że foteliki mocowane pasami są uniwersalne i nie dość dobrze dopasowane do kształtów kanapy i do długości pasów bezpieczeństwa poszczególnych modeli samochodów.
 
ISOFIX
System bezpiecznego mocowania fotelików. Opracowany w 1990 r. przez International Standard Organization (ISO). Pasujący do większości samochodów europejskich. Czego potrzebujesz? Zaczepów ISOFIX w jednym z foteli samochodu i specjalnego fotelika pasującego do tych zaczepów. Fotelik ISOFIX jest niemal na sztywno przymocowany do kanapy samochodu, a jednocześnie bardzo łatwo go odpiąć specjalnym przyciskiem. „Klik” i fotelik odpięty; drugie „klik” i fotelik wpięty! To takie proste! I bezpieczne, bo fotelik ISOFIX pozostanie na swoim miejscu w razie kolizji. Również Twoje dziecko nie wypadnie z fotelika, bo fotelik ISOFIX ma własne, "dziecięce" pasy bezpieczeństwa.  A Ty nie musisz sięgać głęboko, żeby opiąć fotelik pasem bezpieczeństwa samochodu. Bezpieczne w razie wypadku, wygodne w codziennym używaniu!
Zaczepy ISOFIX wmontowane najczęściej w prawe tylne siedzenie samochodu możesz zamówić do wszystkich modeli Opla. Niektóre modele Opla są już standardowo wyposażone w te zaczepy. A fotelik pasujący do zaczepów ISOFIX kupisz albo w naszym sklepie, albo w jednym ze sklepów z artykułami dla dzieci.

Isofix w SsangYongach

Isofix schemat

 

OPEL FIX
System podobny do ISOFIX, ale rozwijany tylko przez firmę Opel. Zalety to bezpieczeństwo (fotelik sztywno trzyma się kanapy samochodu) i wygoda (wpinasz i wypinasz fotelik klikając dwa przyciski. Zaczepy OPEL FIX wmontowane w kanapę samochodu i sam fotelik OPEL FIX kupisz w Dixi-Car.
 
Mocowanie fotelików dziecięcych na przednim fotelu samochodu

Nie jest zalecane, ale dozwolone. Warunek: musisz mieć możliwość odłączenia przedniej poduszki powietrznej pasażera w czasie przewożenia dziecka. No i nie możesz mieć poduszek bocznych. Jeśli choć jeden z tych warunków nie jest spełniony, przewożenie dzieci w foteliku na przednim fotelu nie jest bezpieczne. Ale nawet jeśli obydwa warunki są spełnione pamiętaj o maksymalnym cofnięciu przedniego fotela, na którym montujesz fotelik.

Jaki sprzęt audio proponuje OPEL?
Sprzęt, który proponujemy Państwu w nowych samochodach to urządzenia renomowanych firm, takich jak Grundig, Blaupunkt, Philips czy VDO firmowany znakiem Opla. Zobacz opis sprzęt audio Opel.

 

Jakie są różnice między klimatyzacją manualną, automatyczną i elektroniczną?
Różnice te zaprezentowano w tabelce.

manualna automatyczna elektroniczna
współpraca z wyświetlaczem centralnym nie nie tak
ustawianie żądanej temperatury nie podziałka na pokrętle na wyświetlaczu
regulacja temperatury ręczna automatyczna automatyczna
regulacja siły nawiewu ręczna automatyczna automatyczna
regulacja kierunku nawiewu ręczna ręczna automatyczna

 


reflektory afl

Skręcają wraz z ruchami kierownicy - tak działają reflektory adaptacyjne AFL, które mogą znaleźć się w wyposażeniu większości modeli Opla. Reflektory AFL mogą spełniać dwie funkcje: przy jeździe po łuku kierować snop światła w ten sposób, aby kierowca widział wcześniej, co go czeka (często taka sytuacja będzie miała miejsce w trasie, poza miastem). Albo - przy skręcaniu na skrzyżowaniu - doświetlać zakręt dodatkowym reflektorkiem (a to znów typowe zastosowanie w mieście).
Korzyści z posiadania AFL w samochodzie to mniejsze ryzyko wypadku, bo przeszkody kierowca widzi wcześniej. Mniejsze jest też zmęczenie podczas długiej jazdy, bo mniej wytężamy wzrok.
AFL = Adaptive Forward Lighting. Zobacz na zdjęciach i na filmie (plik AVI 1,5 MB) jak działa. Na filmie górna część ekranu pokazuje, jak się jeździ z AFL, a dolna - ze standardowymi reflektorami).

reflektory afl w oplu corsa Kierowca Corsy jedzie po łuku w prawo. Snop światła reflektorów głównych samochodu skierowany jest lekko na prawo.
reflektory afl w oplu signum Kierowca Opla Signum ma zamiar skręcić w lewo. Włączył kierunkowskaz i jedzie wolniej niż 40 km/h. Dlatego włączył się dodatkowy mały reflektor oświetlający obszar na lewo od samochodu.

 

Zobacz też: reflektory matrycowe LED

 

 

Generacje modeli Opla

Astra jedyneczka, czy dwójeczka - zapytał klienta sprzedawca w sklepie z częściami. Ano właśnie - co oznaczają literki i cyfry rzymskie przy nazwach modeli Opli?
To oznaczenia generacji. Zatem którą generacją jeździsz?

Astra

opel astra f

Astra I
Astra F
Astra Classic
lata 1991 - 2002

opel astra g

Astra II
Astra G
Astra Classic II
lata 1998 - 2009

opel astra h

Astra III
Astra H
lata 2004 - 2014

Opel Astra J

Astra IV
Astra J
lata 2009 - 2019

Opel Astra K

Astra V
Astra K
lata 2015 -

 

Corsa

opel corsa a

Corsa A
lata 1982 - 1992

opel corsa b

Corsa B
lata 1992 - 2000

opel corsa c

Corsa C
lata 2000 - 2006

opel corsa d

Corsa D
lata 2006 - 2014

Opel Corsa E

Corsa E
lata 2014 - 2019

Opel Corsa F

Corsa F
lata 2019 -

 

Vectra, Insignia

opel vectra a

Vectra A
lata 1988 - 1995

opel vectra b

Vectra B
lata 1995 - 2002

opel vectra c

Vectra C
lata 2002 - 2009

Insignia A

Insignia A
lata 2008 - 2017

Nowa Insignia II

Insignia B
lata 2017 - 2022

 

Omega

opel omega a

Omega A
lata 1986 - 1993

opel omega b

Omega B
lata 1994 - 1999

opel omega c

to też jest Omega B
(awansowana przez niektórych do litery C ;)
lata 1999 - 2003

 

Zafira

opel zafira a

Zafira A
Zafira I
lata 1999 - 2005

opel zafira b

Zafira B
Zafira II
2005 - 2014

opel zafira c

Zafira Tourer
Zafira C
Zafira III
2011 - 2016

Opel Zafira Life

Zafira Life
2019 -

 

Meriva

Opel Meriva A

Meriva A
Meriva I
lata 2003 - 2010

Opel Meriva B

Meriva B
Meriva II
lata 2010 -

 

Combo

Opel Combo A

Combo A
lata 1986 - 1993

Opel Combo B

Combo B
1993-2001

Opel Combo C

Combo C
2001-2011

Opel Combo D

Combo D
2011-2018

Opel Combo Life

Combo E
Combo Life/Cargo
2018-

 

 

 

Tylu zamówień polski importer się nie spodziewał - i inne opinie o Torresie

08.2023

Opinia liczba zamówień SsangYong Torres, tablica rejestracyjna WN

Aż trudno uwierzyć w pojemność bagażnika, która według katalogu wynosi 703 l. Po złożeniu foteli możemy dostać ponad 1600 l. To są możliwości, którymi Koreańczycy w tej kwestii dosłownie pozamiatali

– pisze na:Temat, 24.07.2023.

 

Wnętrze również zachwyca. Wygląda na czyste i nowoczesne. Po prawej stronie widoczny jest całkiem spory multimedialny ekran o przekątnej 12,3 cala. Poniżej – podobnie jak w Audi, 8-calowy wyświetlacz przeznaczony do sterowania klimatyzacją czy podgrzewaniem foteli.

– pisze WRC Premium. Motorsport & Beyond, 20.07.2023.

 

Torres zaskakuje komfortem jazdy (z przodu kolumny resorujące, z tyłu wielowahacz Multi-Link). Kabina pasażerska jest dobrze wyciszona zaś układ kierowniczy precyzyjnie reaguje na wykonywane manewry. Parkowanie ułatwiają przednie i tylne czujniki oraz kamera cofania, która wyróżnia się dobrą jakością obrazu.

– pisze Nowoczesna Flota, 27.07.2023.

 

Zobacz opinie

Warszawa

Radom



 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

SsangYong Professional Pick-up dla przedsiębiorcy