Witamy w nowym cyklu porad. Poznasz tu opinie Dixi-Car na rożne nurtujące was tematy. Ciekawe porady techniczne oraz najciekawsze zapytania z naszej codziennej działalności. Mamy nadzieję, że przy pomocy naszej opinii będziecie mogli podjąć właściwą dla was decyzję.


Klient dzwoni po poradę:
Dlaczego rotacja opon jest zalecana? Czytałem, że na osi nienapędzanej powinny być lepsze opony.

Opinia szefa serwisu Dixi-Car: Współczesne samochody osobowe mają z reguły przedni napęd. Opony zamontowane na kołach osi przedniej ulegają zużyciu zdecydowanie szybciej niż zamontowane na osi tylnej. Wynika to z faktu, że to na nich spoczywa ciężar nadania pojazdowi ruchu i główny ciężar podczas fazy hamowania. Rodzaj napędu, intensywność i sposób użytkowania pojazdu, niewłaściwe ciśnienie mają główny wpływ na nierównomierne zużycie bieżnika. A to z kolei może być przyczyną nierównomiernego hamowania i prowadzenia pojazdu, zwłaszcza w trudnych warunkach deszczowych. Dlatego tak ważne jest, aby oprócz regularnej kontroli stanu opon: ciśnienia, głębokości bieżnika, przeprowadzać także okresową rotację ogumienia.

Rotacja umożliwia równomierne zużycie, a tym samym wydłuży żywotność bieżnika, poprawi bezpieczeństwo użytkowników.

Opony nie mogą być rotowane dowolnie. Należy zwrócić uwagę na budowę bieżnika. Jego konstrukcja – kierunkowa, symetryczna, asymetryczna – warunkuje sposób przekładania opon względem osi i stron pojazdu.

Proponujemy, aby samodzielnie nie dokonywać rotacji, najlepiej zwrócić się do specjalistów w tym zakresie, którzy wybiorą najlepsze rozwiązanie.

wymiana_opon

W przypadku zużycia bieżnika, który wyklucza oponę z dalszego użytkowania, należy zakupić nowe ogumienie.

W serwisie Dixi-Car zalecamy wymianę opon już przy głębokości bieżnika poniżej 3 mm. Dopuszczona jest oczywiście możliwość wymiany jednej pary opon, jednak zalecamy wymianę całego kompletu. Jeśli jednak użytkownik zdecyduje się na wymianę tylko dwóch opon, powinny być one zamontowane na osi nienapędzanej, ponieważ ma ona większą tendencję do uciekania w razie poślizgu i wymaga większej przyczepności.

Serwis Dixi-Car zaleca rotację opon w pojazdach osobowych co 8 000 – 12 000 km lub wcześniej, jeśli zauważyliśmy nierównomierne zużycie. Opony aut z napędem na cztery koła powinny mieć rotowane opony nieco częściej, nawet co 6 000 km.

Dlaczego warto wymieniać opony w autoryzowanym serwisie? Zobaczcie ponizszy film!

› Tutaj UMÓW WIZYTĘ drogą elektroniczną lub pod tel. (22) 716 30 20 wew.131 lub kom. 605 607 822
› Dowiedz się więcej o aktualnych promocjach naszego serwisu: PROMOCJE SERWISU
› Jeżeli nasz serwis jest za daleko, zachęcamy do zakupu części w e-sklepie: E-SKLEP

Chcesz poznać naszą opinię na temat który cię nurtuje? Napisz do nas: OPINIE DIXI-CARInsignia-ExclusiveKarnawal-2016-wyprzedaz-Opel-dixi-caropel-drive-plandostawcze-122016