Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) rozpoczęła gruntowną modernizację Centrum Badań i Rozwoju w Okazaki (Prefektura Aichi), obejmującą przebudowę trzech głównych obiektów: ośrodka testów, tunelu aerodynamicznego i głównego budynku biurowego. W projekt zainwestowano około 33 miliardy jenów, czyli blisko 265 milionów euro.

Wprowadzenie najnowocześniejszych urządzeń i ulepszenia w środowisku pracy zwiększą możliwości badawcze i rozwojowe firmy, a MMC będzie kontynuować prace nad modernizacją struktury Centrum Badawczo-Rozwojowego by opracowywać kolejne generacje modeli Mitsubishi.

Ośrodek testów i budynek biurowy mają zostać ukończone jesienią 2018, a tunel aerodynamiczny na początku 2020 roku.

Modernizacja w szczegółach

Ośrodek testów

W ośrodku  testów symulowane będą rzeczywiste warunki, co pozwoli inżynierom na przeprowadzanie testów w warunkach, w których występują bardzo niskie temperatury (-40 ° C) i ekstremalnie wysokie temperatury (+ 50 ° C), a także przy dużym nasłonecznieniu i w śniegu.

Tunel aerodynamiczny

Nowy, wielkogabarytowy tunel aerodynamiczny, będzie wyposażony w ruchomy pas. Z jego pomocą można symulować złożone sytuacje drogowe w rzeczywistych warunkach. Będzie on także wykorzystywany do prac nad udoskonalaniem aerodynamiki.

Budynek biurowy

W przebudowanym, 8-piętrowym budynku biurowym dla około 2000 pracowników z działów projektowania, rozwoju, certyfikacji i testów znajdzie się kawiarnia i duża sala konferencyjna, która pomieści 700 osób. Obiekt zaoferuje układ uwzględniający łatwość poruszania się między piętrami, aby usprawnić współpracę i komunikację między działami.