W najbliższą sobotę, 3 czerwca, znani aktorzy, dziennikarze, wokaliści i sportowcy będą rywalizować ze sobą uczestnicząc w ekstremalnej jeździe samochodami terenowymi Mitsubishi – Pajero Adventure i L200 Monster. Zawodnicy będą mieli za zadanie pokonać rowy z gliną i wodą, koleiny, zakręty, trawersy, schody, strome zjazdy i podjazdy na specjalnym torze offoradowym Drive Position w Sękocinie Starym. Impreza ma na celu promocję sportu motorowego i bezpiecznej jazdy a towarzyszy jej cel charytatywny.

Dziesiąty VIP CROSS po raz drugi w terenowych Mitsubishi

VIP CROSS to zawody w jeździe terenowej, w której biorą udział powszechnie znane osoby – aktorzy, sportowcy, dziennikarze i piosenkarze. Rajd odbywa się raz w roku i promuje sport motorowy oraz bezpieczną jazdę, ale niemniej ważny jest cel charytatywny. Tegoroczny  VIP  CROSS to już 10. edycja zmagań gwiazd na torze  off-roadowym. Za kierownicami Mitsubishi Pajero Adventure i Mitsubishi L200 Monster zobaczymy między innymi Karolinę Szostak, Antoniego Pawlickiego, Tomasza Oświecińskiego, Beatę Tadlę, Łukasza Zagrobelnego, Mikołaja Roznerskiego, Iwonę Węgrowską, Krzysztofa Skórzyńskiego, Maję Hyży, , Tomasza Ciachorowskiego, Evę Basta,  Klemensa Murańkę, Jana Ziobro, Małgorzatę Tomaszewską, Roberta Klatt, Małgorzatę Potocką, Krystiana Kukułka, Adama Kraśko, Klaudię Halejcio, Marka Włodarczyka i wielu innych.

Podobnie, jak w ubiegłym roku terenową trasę zawodnicy pokonają za kierownicą dwóch Mitsubishi Pajero Adventure i Mitsubishi L200 Monster. Przygotowane do jazdy w trudnym terenie napędzane na 4 koła terenówki Mitsubishi wyposażono dodatkowo w pakiet akcesoriów do jazdy terenowej, które ułatwią wykonanie zadań rywalizującym załogom. W skład pakietów wchodzi między innymi zestaw sprężyn i amortyzatorów, który podnosi zawieszenie auta o 4 cm, wyciągarka Superwinch Tiger Shark 9500 z liną syntetyczną i ślizgiem oraz płytą montażową, komplet stalowych, 5-milimetrowych osłon silnika, skrzyni biegów i reduktora, aluminiowe, 17-calowe obręcze kół z oponami typu MT oraz reflektory dalekosiężne w technologii LED.

Pomoc za kierownicą Mitsubishi

Samochody Mitsubishi posłużą także do realizacji charytatywnego celu imprezy, realizowanego dzięki współpracy organizatorów z Fundacją Sedeka. Fundacja zorganizowała w internecie aukcję jazd z gwiazdami, wśród których znajdą się Karolina Szostak, Mikołaj Roznerski, Łukasz Zagrobelny, Tomasz Oświeciński, Antoni Pawlicki, Tomasz Ciachorowski, Beata Tadla, Klaudia Halejcio, Eva Basta, Mikołaj Roznerski, Iwona Węgrowska i Małgorzata Potocka. Zwycięzca aukcji zostanie zaproszony na zamkniętą dla publiczności imprezę VIP CROSS 2017. Triumfator aukcji będzie tam mógł przejechać poza konkursem całą trasę u boku wybranego celebryty a następnie uczestniczyć we wspólnej sesji zdjęciowej podczas wręczania nagród na podium. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Kasi Wojtowicz – ofiary wypadku drogowego, która od 3 miesięcy pozostaje w śpiączce.  Oto link do licytacji jazdy z Beatą Tadlą: http://charytatywni.allegro.pl/vipcross-wygraj-jazde-z-gwiazda-beata-tadla-i4644213

Więcej informacji można uzyskać u organizatorki wydarzenia – Hanny Głowackiej tel. 601 217 019.