Zdąż przed normą Euro 6.2

Od września 2018 wchodzi zaostrzona norma emisji Euro 6.2. Silniki - benzynowe i Diesle - mogą podrożeć. Niektóre popularne jednostki znikną z oferty. Warto przyspieszyć zakup nowego samochodu!

Norma Euro 6.2, zegary

 

Których modeli Opla to dotyczy?

Astra Sedan • Astra V hatchback i kombiCorsaMOKKA XVivaro osobowe • Insignia liftback i kombi

 

Których silników to dotyczy?

M.in. niezmiernie popularnych silników beznynowych 1.6 115KM bez turbo, oraz 1.4 Turbo 125KM/140KM/150KM. Popularnych Diesli 1.6, 2.0. A także kilku innych jednostek.

 

Dlaczego warto przyspieszyć zakup nowego samochodu?

Mało kto chce mieć jeszcze bardziej skomplikowany silnik, np. benzynę z filtrem dpf, a takie staną się normą od września 2018. Dotyczy to wszystkich producentów samochodów w Europie, w tym Opla. Samochody, zarówno z silnikami benzynowymi jak i z Dieslami, mogą podrożeć. Nawet jeśli nie podrożeją, to niektóre popularne obecnie silniki mogą zniknąć z oferty.

Utrudniony będzie zakup samochodu z fabrycznym LPG.

Nie ma co czekać do września, bo już dziś - marzec 2018 - powoli wyczerpują się w fabrykach alokacje na produkcję nowych samochodów z dotychczasowymi silnikami Euro 6.1. Oczywiście przez pewien czas będą one dostępne, ponieważ salony robią zapasy, ale wybór na pewno będzie coraz mniejszy.

 

O normach emisji Euro 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Finał Wyprzedaży rocznika 2017. Ostatnie Ople od ręki w najlepszych cenach