Często widzimy na drodze samochody posiadające tylko jeden świecący reflektor. Najczęstsza przyczyna  – to przepalona żarówka H7 świateł mijania.

Co wówczas? Naprawiamy we własnym zakresie, sami podejmujemy się wymiany żarówki, czy zlecamy w serwisie doświadczonemu mechanikowi, najlepiej w serwisie autoryzowanym?

Sprawdź e-sklep części OPEL

Jeśli sami, to pojawiają się kolejne pytania: jaką żarówkę wybrać? H7 – TAK, ale jakiego producenta, znanego z produkcji żarówek, czy nabyć przypadkową żarówkę w hipermarkecie,  standardową, czy oświetlającą drogę o 50% jaśniej, czy dającą niebiesko-białe światło o 20% jaśniejsze, czy o przedłużonej trwałości, aż w końcu zastanawiamy się wymienić jedną, czy dwie żarówki?

Jeśli samodzielnie, to w nowoczesnych samochodach możemy się spodziewać utrudnionego dostępu do reflektora, często należy wymontować osprzęt utrudniający dostęp do reflektora, akumulator, nadkola, czasami sam reflektor, należy zachować szczególną ostrożność przy demontażu pokrywy reflektora, aby nie mieć później problemów z przedostawaniem się wody do wnętrza reflektora, parowaniem szkła reflektora,  należy uważać, aby nie dotknąć szklanej bańki palcami.

To może jednak lepiej zlecić wymianę żarówek w serwisie? Szef serwisu Dixi-Car poleca to rozwiązanie, ale wciąż niektóre pytania pozostają bez odpowiedzi.

TUTAJ możesz zadać pytanie do serwisu Dixi-Car

Jaki producent? Zawsze wybierajmy uznanego producenta np.: OSRAM, PHILIPS, BOSCH, w serwisie autoryzowanym żarówki firmowane przez logo producenta samochodu, nie będzie wówczas problemów z ustawieniem świateł, żarówki będą świeciły z wymaganą jasnością, nie będzie łuszczyć się i dymić osłonka przeciwolśnieniowa (bez tej osłonki żarówka może oślepiać, a wcześniej podczas dymienia, dymek osadza się na lustrze reflektora, co uniemożliwia dobre oświetlenie.)

Jaką żarówkę?  – polecam markową, standardową z bezbarwną bańką.

Wymienić jedną żarówkę, czy dwie? Jeżeli żarówki w naszym aucie używane były od dłuższego czasu i przepali się jedna z nich, wymieńmy od razu dwie. Dlatego, że siła świecenia żarówek maleje dość szybko, dlatego, że żarówki mają ograniczoną trwałość i jeśli przepaliła się jedna, jest duże prawdopodobieństwo, że wkrótce przepali się druga.

Jednoczesna wymiana dwóch żarówek oszczędza nasz czas i pieniądze, o czym informują zawsze naszych Klientów doradcy serwisowi w Dixi-Car.

Wymiana dwóch żarówek to jedna wizyta w serwisie, a ponadto cena wymiany w serwisie Dixi-Car dwóch oryginalnych żarówek H7 jest tylko o 50% wyższa od wymiany jednej. Wymiana oryginalnej żarówki H7 w serwisie Dixi-Car kosztuje 79,- , a dwóch 119,- PLN.

Klient w naszym serwisie może również skorzystać z alternatywnej propozycji, a mianowicie wymiany żarówek H7 pochodzących spoza oferty Opla. Wówczas cena wymiany dwóch żarówek jest o 43% wyższa od wymiany jednej, za dwie zapłacimy 99,-, a za jedną 69,- PLN.

Reasumując, spiszmy korzyści wynikające z jednoczesnej wymiany dwóch markowych żarówek świateł mijania w autoryzowanym serwisie Dixi-Car:

– jeden przyjazd do serwisu zamiast dwóch,

– niższy wydatek o 79*2-119 = 39,- PLN (oryginalne żarówki); o 69*2-99 = 39,- PLN (zamiennik),

– powyższe ceny obejmują sprawdzenie i w razie potrzeby ustawienie świateł,

– nowe żarówki będą świeciły z taką samą jasnością, będą miały taką samą trwałość,

– reflektory pozostaną szczelne, a lustra czyste, zapewniając prawidłowe oświetlenie.