Witamy w nowym cyklu porad. Poznasz tu opinie Dixi-Car na rożne nurtujące was tematy. Ciekawe porady techniczne oraz najciekawsze zapytania z naszej codziennej działalności. Mamy nadzieję, że przy pomocy naszej opinii będziecie mogli podjąć właściwą dla was decyzję.

Klient dzwoni po poradę: Witam, mam Opla Corsę D 2007, diesel 1248, skrzynia easytronic. Dziś dokonałem diagnozy komputerowej, gdyż niedawno pojawiła się na stałe zapalona kontrolka silnika. Wyskoczyły różne błędy, po skasowaniu pozostała kwestia przekroczonej emisji spalin i nie działającej świecy (druga od rozrządu). Samochód nie wykazuje żadnych objawów (brak mocy itd.). Czy polecają Państwo wymianę wszystkich świec czy tylko tej jednej? Czy to duży koszt? (jednej-wszystkich?) Czy można usunąć filtr cząstek stałych, aby samochód nie wykazywał błędu odnośnie przekroczenia normy spalin? Dziękuję i pozdrawiam.

Opinia doradcy technicznego Dixi-Car: Witam, zalecamy wyminę świecy na którą jest błąd, choć trzeba mieć świadomość że reszta świec ( jeśli nie była wymieniana) ma podobny czas pracy istnieje ryzyko że kolejne świecą mogą być w najbliższym czasie również do wymiany. Decyzja należy do Pana. Jeśli usterka występuje, błąd zapisuje się w historii – należy działać niezwłocznie, układ żarzenia wstępnego ma wpływ na odpalenie auta każdorazowo. Koszt wymiany wszystkich z kasowaniem błędów – ok. 600 zl brutto (zakładając prawidłowe wykręcanie z głowicy). Odnośnie filtra cząstek stałych nie zalecamy usuwania go. Jest on homologowaną częścią auta dla normy spalin. Usunięcie filtra jest niezgodne z prawem.

 › Tutaj UMÓW WIZYTĘ drogą elektroniczną lub pod tel. (22) 716 30 20 wew.131 lub kom. 605 607 822
› Dowiedz się więcej o aktualnych promocjach naszego serwisu: PROMOCJE SERWISU
› Jeżeli nasz serwis jest za daleko, zachęcamy do zakupu części w e-sklepie: E-SKLEP

Chcesz poznać naszą opinię na temat który cię nurtuje? Napisz do nas: OPINIE DIXI-CAR
Przy okazji: pojawiła się w Internecie nowa strona z opiniami o Dixi, zapraszamyInsignia-ExclusiveKarnawal-2016-wyprzedaz-Opel-dixi-caropel-drive-plandostawcze-122016https://sites.google.com/view/opinie-o-firmach/