Jak wielu z Was wie, że zarówno hak montowany fabrycznie jak i kupiony później, wymaga dla wpisu do dowodu rejestracyjnego wizyty w stacji kontroli pojazdów (diagnostycznej)? Przeczytaj poradnik jak wbić hal holowniczy do dowodu rejestracyjnego.

  • Pierwsza sprawa – zakup haka holowniczego
    Hak holowniczy ma być przede wszystkim bezpieczny, może być też estetyczny, wszystkie Ople zapraszamy do naszego serwisu Dixi-Car. Oferujemy dwa zestawy: HAK + zestaw elektryczny lub HAK + zestaw + montaż. Dodatkowa informacja, kulę haka holowniczego montuje się za pomocą śrub lub dźwigni. 
  • Montaż
    Rekomendujemy i zachęcamy do oddania montażu w ręce specjalistów. Prawidłowo zamontowany hak to bezpieczeństwa Wasze i innych uczestników drogi. Mieliśmy okazję poprawiać montaże, likwidowaliśmy szkody po kolizjach z tytułu problemu z hakiem. Zleć montaż haka wyspecjalizowanemu serwisowi, zwróć uwagę na gwarancję robocizny. Czasem dodatkowy ciężar dla haka i Ciebie zaskoczy, zadbaj, by wszystko było prawidłowo zamocowane. 
  • Homologacja zamontowanego haka
    Zarówno w przypadku haka montowanego fabrycznie jak i haka montowanego w późniejszym okresie procedura jest identyczna. Przy nowym samochodzie rekomendujemy działania (wizyta w stacji diagnostycznej) w pierwszych 30 dniach po odbiorze auta, by wymieniając dowód „miękki” (tymczasowy) na „twardy” (stały) mieć już zaświadczenie ze sobą. Unikniesz dodatkowej wizyty w urzędzie komunikacji. Do ujawienia haka holowniczego w dowodzie rejestracyjnym potrzebne jest zaświadczenie ze stacji diagnostycznej. Listę najbliższych stacji diagnostycznych sprawdzisz na stronie Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Jedziesz, stacja dokonuje oględzin i wystawia zaświadczenie „samochód jest wyposażony w hak i spełnia warunki homologacji w Polsce”. Koszt w/w badania to 30 zł. Z tym dokumentem, dowodem rejestracyjnym oraz kartą pojazdu, jeżeli była wydana udajesz się do Wydziału Komunikacji i tak oto hak holowniczy znajdzie się w dowodzie rejestracyjnym Twojego auta. Zalecamy także aby zabrać ze sobą również dowód osobisty lub pisemnie pełnomocnictwo i dowód osobisty pełnomocnika, jeśli reprezentujesz właściciela.

Chcesz zamontować hak holowniczy zaprojektowany specjalnie do twojego modelu Opla?
Zapraszamy do serwisu Dixi-Car:
Wystarczy wypełnić formularz, lub odwiedzić nas osobiście.
Telefon (22) 716-30-20 (Raszyn) lub (48) 360-98-26 (Radom)

Zakupiony hak możesz oczywiście od razu zamontować w naszym serwisie:
telefonicznie | za pomocą formularza internetowego