SerwisŚwiatła drogowe dlaczego nie można ich włączyć na stałe?
Podczas jazdy na światłach dziennych nie można włączyć świateł drogowych gdyż Opel zaimplementował w swoich samochodach zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem ich. Rozwiązanie takie ma zabezpieczyć kierowcę przed nieumyślnym oślepianiem innych użytkowników drogi. Sprawa ta dotyczy samochodów marki Opel oraz Chevrolet w przypadku gdy pojazd jest wyposażony w światła dzienne lub gdy światła mijania włączają się automatycznie po uruchomieniu silnika.

Co należy zrobić aby włączyć światła z takim zabezpieczeniem?
Jeśli przełącznik świateł znajduje się w pozycji „O” światłami długimi można tylko mignąć na krótką chwilę po czym samoistnie wyłączają się!

ROZWIĄZANIE:
Aby móc używać świateł drogowych (długich) naprzemiennie (po przełączeniu ich dźwigienką zespoloną) ze światłami mijania należy przekręcić włącznik świateł w prawo na pozycję „2”

Przełącznik-Opel

 

 

 

 

 Ciekawostka:
Nowa Astra V posiada matrycowe światła LED IntelliLux dzięki którym nie musimy już się martwić na jakich światłach jedziemy gdyż działają one głównie w trybie „długich”, a na „mijania” przełączają się tylko wtedy, gdy kamera widzi przed nami reflektory innego pojazdu lub tylne czerwone lampy pozycyjne. Dodatkowo LED-owe światła nie oślepiają tak jak tradycyjne żarówki halogenowe pracujące jako drogowe

Zobacz także:
Zestaw żarówek  /  Promocje: Auta nowe  /  Promocje: Auta używane