Witamy w nowym cyklu porad. Poznasz tu opinie Dixi-Car na rożne nurtujące was tematy. Ciekawe porady techniczne oraz najciekawsze zapytania z naszej codziennej działalności. Mamy nadzieję, że przy pomocy naszej opinii będziecie mogli podjąć właściwą dla was decyzję.


Klient dzwoni po poradę: 
Zakład wulkanizacyjny w pobliżu mojego domu dokonał sezonowej wymiany opon na letnie. Po wymianie nie wyświetlały się wartości ciśnienia w ogumieniu. Wróciłem z prośbą o zaprogramowanie czujników TPMS, ale usłyszałem że warsztat nie posiada urządzenia do kalibracji. Co mam teraz zrobić?

Opinia doradcy technicznego Dixi-Car:  Klient został zaproszony do serwisu Dixi-Car na kalibrację czujników. W związku z powyższym zdarzeniem Klient poniósł wyższy koszt, zapłacił w dwóch serwisach, a także stracił niepotrzebnie czas.

Zlecając wymianę opon w serwisie Dixi-Car, Klient nie płaci za kalibrację czujników TPMS.

Inny Klient podczas wymiany opon dowiedział się, że opona ma nieszczelność (wbity wkręt) i potrzebna jest wizyta w innym zakładzie wulkanizacyjnym, ponieważ ten nie świadczy tego typu usług.

Reasumując, usługę wymiany opon warto wykonać w serwisie, który na miejscu wykonana wszystkie czynności z tym związane. Oczywiście wymianę opon z wyważeniem, ale także dokona kalibracji czujników TPMS, naprawi „dziurę po gwoździu”, jeśli Klient ma taką potrzebę, również przechowa opony/koła na kolejny sezon. Jeśli podczas wymiany opon stwierdzone zostanie „ząbkowanie opon”, nierównomierne zużycie wskazane jest wykonanie geometrii zawieszenia, które najczęściej polega na sprawdzeniu kątów wyprzedzenia sworzni zwrotnic, pochylenia kół, ustawieniu zbieżności. Wnioski możecie wyciągnąc sami. Czy warto odwiedzać przydrożny zakład czy lepiej od razu udać się do autoryzowanego salonu.

Wszystkie w/w usługi wykonuje serwis Dixi-Car. Zarezerwuj termin już dziś:
PRZEGLĄD -> Umów się   /   OPONY -> Umów się   /   GEOMETRIA -> Umów się

TPMS – ten system w sposób ciągły kontroluje i wyświetla ciśnienie kół. Na ekranie widzisz wyraźnie czy i które koło ma kłopot. Jak to działa? Każde koło posiada specjalny wentyl z układem nadającym wartość ciśnienia do anteny systemu TPMS. Znajdujący się w każdym wentylu układ elektroniczny zasilany jest baterią o żywotności 10-ciu lat (dopiero po tym czasie zawory trzeba wymienić).

› Tutaj UMÓW WIZYTĘ drogą elektroniczną lub pod tel. (22) 716 30 20 wew.131 lub kom. 605 607 822
› Dowiedz się więcej o aktualnych promocjach naszego serwisu: PROMOCJE SERWISU
› Jeżeli nasz serwis jest za daleko, zachęcamy do zakupu części w e-sklepie: E-SKLEP

Chcesz poznać naszą opinię na temat który cię nurtuje? Napisz do nas: OPINIE DIXI-CAR

Insignia-ExclusiveKarnawal-2016-wyprzedaz-Opel-dixi-caropel-drive-plandostawcze-122016