Witamy w nowym cyklu porad. Poznasz tu opinie Dixi-Car na rożne nurtujące was tematy. Ciekawe porady techniczne oraz najciekawsze zapytania z naszej codziennej działalności. Mamy nadzieję, że przy pomocy naszej opinii będziecie mogli podjąć właściwą dla was decyzję.


Klient dzwoni po poradę:
Witam! Kupiłem Opla Meriva 2008r. 1,6 benzyna 105KM z komisu w Polsce, auto jest ściągnięte z Niemiec i ma wymienioną skrzynię biegów w Polsce bo podobno biegi nie wchodziły, oznaczenia tej skrzyni to F13 C418 przy silniku Z16XEP, „grzybicą”w necie zobaczyłem że są inne skrzynie do tego modelu. Czy jest jakaś różnica która skrzynia jest włożona? Jeżeli tak to jaka powinna być? I jakie skutki może dawać nie właściwa? Proszę o fachową poradę. Z góry dziękuję!

Opinia doradcy technicznego Dixi-Car: Szanowny kliencie w naszym serwisie części dobieramy zawsze z katalogu producenta i tylko taka winna być, aby wszystkiego podzespołu pracowały zgodnie z technologią, elementu przeniesienia napędu prawidłowo reagowały itd. Samochód, który pan zakupił prawdopodobnie serwisowany był w nieautoryzowanym warsztacie gdzie niestety niefachowy mechanik zamontował w tym samochodzie nieprawidłową skrzynię biegów. Dosyć często spotykamy się z tego typu awariami gdzie mechanicy nieznający technologii Opla próbują naprawiać te samochody zostawiając później właściciela na przysłowiowym „lodzie”

Sprawdziliśmy oznaczenie dla pańskiego numeru VIN.
Prawidłowa skrzynia to TRANS-MAN 5-SPEED F13 WR HD z długim przełożeniem biegów.

 

› Tutaj UMÓW WIZYTĘ drogą elektroniczną lub pod tel. (22) 716 30 20 wew.131 lub kom. 605 607 822
› Dowiedz się więcej o aktualnych promocjach naszego serwisu: PROMOCJE SERWISU
› Jeżeli nasz serwis jest za daleko, zachęcamy do zakupu części w e-sklepie: E-SKLEP

Chcesz poznać naszą opinię na temat który cię nurtuje? Napisz do nas: OPINIE DIXI-CARInsignia-ExclusiveKarnawal-2016-wyprzedaz-Opel-dixi-caropel-drive-plandostawcze-122016