Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Radomska policja testuje Ople (2006 r.)


Sadków, 22 lutego 2006

Na radomskim lotnisku wojskowym w Sadkowie, odbyło się niecodzienne spotkanie pracowników Sekcji Ruchu Drogowego i sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Radomiu ze Szkołą Bezpiecznej Jazdy - Akademią Jazdy Opel i Akedemią Jazdy Chevrolet.

Policjanci na co dzień patrolujący zatłoczone i niebezpieczne polskie ulice w swoich radiowozach - mogli na chwilę zapomnieć o radarach i alkomatach oraz o obowiązującym na drogach kodeksie drogowym i ograniczeniach prędkości.

W idealnie przygotowanych warunkach mieli okazję ćwiczyć jazdę w ekstremalnych sytuacjach. Ćwiczenia radomskiej jednostki Policji były zainicjowane przez Akademię Jazdy Opla i Chevroleta we współpracy z Fundacją Krzysztofa Hołowczyca "Kierowca Bezpieczny" oraz firmę General Motors jako partnera finansującego całe to przedsięwzięcie.

Firma Dixi - Car była również obecna na tej imprezie udostępniając samochody Opel do testów i i jazd zręcznościowych.

Głównym celem spotkania było wykazanie konieczności ciągłego szkolenia umiejętności jazdy policjantów z sekcji Ruchu Drogowego i sekcji Kryminalnej, którzy powinni być odpowiednio przygotowani do radzenia sobie w różnych nieprzewidzianych okolicznościach takich jak: jazda w warunkach silnego stresu, podczas blokad, pościgów z dużymi prędkościami oraz w wymagającym terenie i po śliskiej nawierzchni.

Podczas jednodniowych warsztatów policjanci mieli okazję wysłuchać wykładu teoretycznego, oraz skorzystać z możliwości treningu na otwartym terenie...


... pod nadzorem wykwalifikowanej kadry instruktorów, z których większość posiada duże doświadczenie w prowadzeniu samochodów w sytuacjach ekstremalnych - wyniesione wprost ze sportów samochodowych. Wśród instruktorów znaleźli się byli zawodnicy, znani z tras rajdowych oraz torów wyścigowych.


Ćwiczenia kładły nacisk głównie na opanowanie samochodu podczas pokonywania slalomu na śliskiej nawierzchni, symulację jazdy po lodzie przy pomocy zainstalowanych w miejscu tylnych kół specjalnych trolei, opanowanie samochodu w bocznym poślizgu, i prowadzenie samochodu przy dużych prędkościach.

Zajęcia praktyczne poprzedzone były wykładem wyjaśniającym niektóre zagadnienia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, z mechanizmami występowania poślizgu, metodami minimalizowania skutków ewentualnego zderzenia oraz zasad szybkiej jazdy samochodem.


Niewątpliwie wielką atrakcją dla uczestników była obecność na imprezie byłego mistrza Europy w rajdach samochodowych, wielokrotnego mistrza Polski, i uczestnika ostatnich dwóch edycji pustynnego rajdu Dakar - Krzysztofa Hołowczyca, oraz jego menadżera Andrzeja Kalitowicza, którzy w przerwie między testami nowego samochodu rajdowego znaleźli czas na uświetnienie radomskiej imprezy.


Chętnych na przejażdżkę z mistrzem było bardzo wielu... była okazja sprawdzić zarówno nowo nabyte przez Policję Astry jak i nową Vectrę z silnikiem 2.0 Turbo...


... a nawet kilkutonowy, już zabytkowy pojazd na podwoziu radzieckiego ZIŁ'a służący do chwili obecnej w jednostce do odśnieżania pasa startowego.W roli kierowcy testowego wystąpił Krzysztof Hołowczyc.


Niewątpliwie fakt że komenda radomska właśnie wzbogaciła się o kilkanaście nowych radiowozów Opel był dobrą okazją do prezentacji możliwości tych samochodów i wykazania ich pełnej przydatności w warunkach pracy operacyjnej w policji. Samochody Opla mają bardzo dobrą opinię wśród użytkujących je policjantów i możliwości jakie zaprezentowały podczas ćwiczeń dowiodły tego że będą się dobrze sprawdzały w służbie Policji.


Również nasz Mistrz Kierownicy testując nowe samochody Opla potwierdził ich walory użytkowe, doskonałe prowadzenie i dynamiczne silniki które czynią z samochodów Opel tak chętnie kupowaną i dobrze postrzeganą w Polsce markę.

 

Na zakończenie imprezy, która odbywała się w zimowej scenerii - wojsko przygotowało uczestnikom imprezy ognisko oraz tradycyjną wojskową grochówkę.

Podczas rozmów przy ognisku słychać było chęć organizacji podobnych szkoleń ze strony Policji w przyszłości - co jest tym bardziej budujące, że zauważono konieczność ciągłej edukacji w tej dziedzinie i doceniono efekt jaki przyniosło to wydarzenie - efekt promujący bezpieczeństwo jazdy poprzez praktyczne nabywanie szeregu przydatnych umiejętności - umożliwiających w sytuacji zagrożenia uniknięcie kosztownych napraw samochodów bądź też uchronienie się od poważnych następstw wypadków drogowych począwszy od trwałego kalectwa kończąc na śmierci. Po oficjalnych wzajemnych podziękowaniach, uczestnicy szkolenia rozjechali się do domów bogatsi o kolejne doświadczenia, które miejmy nadzieję przydadzą się w ich codziennej pracy na naszych drogach.

 

 

 

BAIC 5 już w salonie Warszawa/Raszyn. Sprawdź sam tę jakość!

01.2024

BAIC Beijing 5, włączone reflektory LED

Awangardowy design Baików widać i na fotografiach. Jednak zdjęcia to za mało, by wyrobić sobie zdanie na temat jakości wykonania samochodu. Mamy już Baika 5 w salonie w Warszawie/Raszynie. Zapraszamy na oględziny samochodu, bez umawiania się.

Na miejscu warto porozmawiać z handlowcem o warunkach ew. zakupu samochodu, czasie oczekiwania na odbiór.

My jesteśmy zbudowani jakością samochodów BAIC. I ergonomią – wypada przymierzyć się do crossovera poprzez zajęcie miejsca za kierownicą, położyć łokieć na podłokietniku, objąć lewarek automatu.

Zdjęcia BAIC 5 w salonie

Godziny pracy salonu BAIC Dixi‑Car

Fotoreportaże z życia firmy
Fotoreportaże z życia firmy

Zobacz fotoreportaże
Blog
Blog menedżerów Dixi-Car

co słychać na blogu
Linki
Linki do stron partnerskich

linki
Media
Dla mediów

Informacje prasowe


 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowy Torres EVX z napędem elektrycznym już dostępny