Radomska policja testuje Ople (2006 r.)


Sadków, 22 lutego 2006

Na radomskim lotnisku wojskowym w Sadkowie, odbyło się niecodzienne spotkanie pracowników Sekcji Ruchu Drogowego i sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Radomiu ze Szkołą Bezpiecznej Jazdy - Akademią Jazdy Opel i Akedemią Jazdy Chevrolet.

Policjanci na co dzień patrolujący zatłoczone i niebezpieczne polskie ulice w swoich radiowozach - mogli na chwilę zapomnieć o radarach i alkomatach oraz o obowiązującym na drogach kodeksie drogowym i ograniczeniach prędkości.

W idealnie przygotowanych warunkach mieli okazję ćwiczyć jazdę w ekstremalnych sytuacjach. Ćwiczenia radomskiej jednostki Policji były zainicjowane przez Akademię Jazdy Opla i Chevroleta we współpracy z Fundacją Krzysztofa Hołowczyca "Kierowca Bezpieczny" oraz firmę General Motors jako partnera finansującego całe to przedsięwzięcie.

Firma Dixi - Car była również obecna na tej imprezie udostępniając samochody Opel do testów i i jazd zręcznościowych.

Głównym celem spotkania było wykazanie konieczności ciągłego szkolenia umiejętności jazdy policjantów z sekcji Ruchu Drogowego i sekcji Kryminalnej, którzy powinni być odpowiednio przygotowani do radzenia sobie w różnych nieprzewidzianych okolicznościach takich jak: jazda w warunkach silnego stresu, podczas blokad, pościgów z dużymi prędkościami oraz w wymagającym terenie i po śliskiej nawierzchni.

Podczas jednodniowych warsztatów policjanci mieli okazję wysłuchać wykładu teoretycznego, oraz skorzystać z możliwości treningu na otwartym terenie...


... pod nadzorem wykwalifikowanej kadry instruktorów, z których większość posiada duże doświadczenie w prowadzeniu samochodów w sytuacjach ekstremalnych - wyniesione wprost ze sportów samochodowych. Wśród instruktorów znaleźli się byli zawodnicy, znani z tras rajdowych oraz torów wyścigowych.


Ćwiczenia kładły nacisk głównie na opanowanie samochodu podczas pokonywania slalomu na śliskiej nawierzchni, symulację jazdy po lodzie przy pomocy zainstalowanych w miejscu tylnych kół specjalnych trolei, opanowanie samochodu w bocznym poślizgu, i prowadzenie samochodu przy dużych prędkościach.

Zajęcia praktyczne poprzedzone były wykładem wyjaśniającym niektóre zagadnienia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, z mechanizmami występowania poślizgu, metodami minimalizowania skutków ewentualnego zderzenia oraz zasad szybkiej jazdy samochodem.


Niewątpliwie wielką atrakcją dla uczestników była obecność na imprezie byłego mistrza Europy w rajdach samochodowych, wielokrotnego mistrza Polski, i uczestnika ostatnich dwóch edycji pustynnego rajdu Dakar - Krzysztofa Hołowczyca, oraz jego menadżera Andrzeja Kalitowicza, którzy w przerwie między testami nowego samochodu rajdowego znaleźli czas na uświetnienie radomskiej imprezy.


Chętnych na przejażdżkę z mistrzem było bardzo wielu... była okazja sprawdzić zarówno nowo nabyte przez Policję Astry jak i nową Vectrę z silnikiem 2.0 Turbo...


... a nawet kilkutonowy, już zabytkowy pojazd na podwoziu radzieckiego ZIŁ'a służący do chwili obecnej w jednostce do odśnieżania pasa startowego.W roli kierowcy testowego wystąpił Krzysztof Hołowczyc.


Niewątpliwie fakt że komenda radomska właśnie wzbogaciła się o kilkanaście nowych radiowozów Opel był dobrą okazją do prezentacji możliwości tych samochodów i wykazania ich pełnej przydatności w warunkach pracy operacyjnej w policji. Samochody Opla mają bardzo dobrą opinię wśród użytkujących je policjantów i możliwości jakie zaprezentowały podczas ćwiczeń dowiodły tego że będą się dobrze sprawdzały w służbie Policji.


Również nasz Mistrz Kierownicy testując nowe samochody Opla potwierdził ich walory użytkowe, doskonałe prowadzenie i dynamiczne silniki które czynią z samochodów Opel tak chętnie kupowaną i dobrze postrzeganą w Polsce markę.

 

Na zakończenie imprezy, która odbywała się w zimowej scenerii - wojsko przygotowało uczestnikom imprezy ognisko oraz tradycyjną wojskową grochówkę.

Podczas rozmów przy ognisku słychać było chęć organizacji podobnych szkoleń ze strony Policji w przyszłości - co jest tym bardziej budujące, że zauważono konieczność ciągłej edukacji w tej dziedzinie i doceniono efekt jaki przyniosło to wydarzenie - efekt promujący bezpieczeństwo jazdy poprzez praktyczne nabywanie szeregu przydatnych umiejętności - umożliwiających w sytuacji zagrożenia uniknięcie kosztownych napraw samochodów bądź też uchronienie się od poważnych następstw wypadków drogowych począwszy od trwałego kalectwa kończąc na śmierci. Po oficjalnych wzajemnych podziękowaniach, uczestnicy szkolenia rozjechali się do domów bogatsi o kolejne doświadczenia, które miejmy nadzieję przydadzą się w ich codziennej pracy na naszych drogach.

 

 

 

Zmiany podatkowe od 2022 - Wykup w Leasingu - Polski Ład / Nowy Ład

1 stycznia 2022 zmienią się zasady wykupu leasingowanego auta do majątku prywatnego. Przedsiębiorca chcący wykupić samochód, a następnie przenieść go do majątku prywatnego, zobowiązany będzie do zapłaty zarówno podatku dochodowego jak i podatku VAT (do tej pory przedsiębiorca mógł wykupić pojazd na siebie jako osobę prywatną i nie płacił podatku, jeśli przetrzymał auto co najmniej 6 miesięcy).

Ponadto:

  1. Nowe przepisy wydłużają dotychczas obowiązujący okres, w którym sprzedaż auta jest obciążona podatkami – z 6 miesięcy do aż 5 lat - licząc od roku, po którym została opłacona ostatnia rata leasingowa.
  2. Nowe zasady leasingu będą miały zastosowanie do rzeczy nabytych dopiero od 1 stycznia 2022 r. Przedsiębiorca, który zdąży z wykupem samochodu z leasingu do majątku prywatnego do 31.12.2021, a następnie sprzeda go po sześciu miesiącach – uniknie konieczności zapłaty podatku. Należy pamiętać, że wykup jest możliwy dopiero, gdy zostanie przekroczony minimalny okres trwania umowy leasingu – 24 miesiące. Klienci dzwonią teraz (jesień 2021) w sprawie wcześniejszego zakończenia umowy leasingu. Leasingodawcy uruchamiają nawet w tym celu nowy produkt „zamień leasing na pożyczkę” – klient wykupuje samochód, a leasingodawca dalej go refinansuje w ramach umowy pożyczki.
  3. Nowy Ład zakłada, że VAT będzie płacony od wartości pojazdu a nie od ostatniej raty wykupu, czyli w większości przypadków od symbolicznego 1%. Część klientów już podwyższa sobie wykup.
  4. Zapewne większym zainteresowaniem będzie cieszył się teraz wynajem długoterminowy. Polski Ład zniechęca przedsiębiorców do włączania samochodu firmowego do majątku prywatnego.

Informacje nie są doradztwem podatkowym. Opracowano na podstawie informacji z PKO Leasing.

Fotoreportaże z życia firmy
Fotoreportaże z życia firmy

Zobacz fotoreportaże
Blog
Blog menedżerów Dixi-Car

co słychać na blogu
Linki
Linki do stron partnerskich

linki
Media
Dla mediów

Informacje prasowe


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowy Opel Astra już w salonie