Piknik dla Zdrowia, Stara Miłosna

 

 

Stara Miłosna k. Warszawy, 18 września 2010

 

Miał być EkoPiknik, później nazwany Piknikiem dla Zdrowia. W końcu jednak na zaproszeniach wydrukowano "Rodzinny piknik integracyjny samorządów zawodów zaufania publicznego". Żeby zinterpretować tę ostatnią nazwę potrzebny był już pewien wysiłek. Ale kto się na niego zdobył, bez problemu mógł przewidzieć, że ze zdrowiem, a tym bardziej z ekologią piknik miał niewiele wspólnego. Chyba że funkcje prozdrowotne pikniku miała zabezpieczyć minister zdrowia Ewa Kopacz, która objęła nad piknikiem honorowy patronat.

Piknik odbył się w miejscu stacjonowania Szwadronu Kawalerii Kompani Honorowej Wojska Polskiego. Najbardziej rzucającymi się w oczy eksponatami były pojazdy wojskowe, zabytkowa broń. W ramach pikniku było wiele atrakcji artystycznych (udział wzięli między innymi Małgorzata Ostrowska z zespołem, Kuba Sienkiewicz wraz z Joanną Mioduchowską i Wojtkiem Zalewskim, Tadeusz Drozda, Majka Jeżowska, Michał Milowicz, zespół Kliper, zespół Strefa 50, Marlena Drozdowska). Gwóźdź programu: pokaz wyszkolenia Szwadronu Kawalerii WP.

pdf Zaproszenie na piknik

 

 

 

Czołg Wystawiało się przede wszystkim wojsko.

 

 

Dzik Pojazd opancerzony Dzik (po lewej) produkcji polskiej (AMZ Kutno).

 

 

Rozstawienie bannera Dixi-Car Dixi-Car ze swoimi samochodami był na pikniku już o godz. 9.00. Zaczęliśmy od rozstawienia elementów dmuchanych i dość symetrycznego bannera.

 

 

Żołnierz przy Oplu Insignia Piknik był okazją do wzajemnych odwiedzin. Wojskowi zaglądali do Opli wystawianych przez Dixi-Car. Na zdjęciu Opel Insignia i Opel Astra IV...

 

 

Kabina transportera Z kolei my przymierzaliśmy się do pojazdów armii. Osoby, które opuściły kabinę transportera opancerzonego twierdziły, że jednak wygodniej jest w Insigni.

 

 

Właz Urządzenia pokładowe transportera opancerzonego przyciągały osoby zasiadające na co dzień za sterami pojazdów cywilnych.

 

 

Czołgista Deszcze niespokojne.. - zdaje się nucić ten człowiek.

 

 

Katalogi, cukierki Stoisko Opel Dixi-Car. Gdzie, jak nie na wojskowym pikniku, można wypróbować techniki maskowania. Tu, cukierki ucharakteryzowane na płyty CD. "Płyt CD nikt nie weźmie, bo każdy ma internet. A słodycze rozeszły by się w trymiga."

 

 

Stoisko Dixi-Car Ale i tak nasze stoisko cieszyło się niesłabnącym powodzeniem. Można było wygrać weekend z nową Merivą. O czym powiadmił gości ze sceny Michał Milowicz. Nagrodę wygrał Jarosław Kurowski.

 

 

Kangur SKOK Piknik był okazją do przeglądu trendów w marketingu: pomysłów dobrych...

 

 

Krokodyl ... kontrowersyjnych (choć na pewno skutecznych) ...

 

 

Silos i... No właśnie. Stawiających na skalę?

 

 

Silos i torebka na głowie Niektórzy patrząc w stronę "silosu" zakładali na głowy torebki.

 

 

Tadeusz Drozda Ale obiektów bardziej fotogenicznych też nie brakowało. Za mundurem panny sznurem.

 

 

Antyterrorysci Zresztą w mundurach można było przebierać.

 

 

Karabiny z Muzeum Oręża i Techniki Uzytkowej, Zaniewscy, Kobyłka Karabiny z Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej, Zaniewscy, Kobyłka. Eksponaty takie jak karabiny budziły ...

 

 

Groza ... grozę...

 

 

Wokalistka ... którą musieli łagodzić ze sceny wokaliści. Ale nawet na scenie miały miejsce sytuacje budzące obawy o zdrowie (jeśli nie psychiczne, to na pewno fizyczne). Prosimy zwrócić uwagę na tancerkę za Majką Jeżowską.

 

 

Rejestracja UBT Amatorzy deszyfracji tablic rejestracyjnych mogli zobaczyć na pikniku rarytas.

 

 

Zwijanie stoiska Dixi-Car

Podziękowania dla pracowników Dixi-Car: Daniela, Grzegorza i Radka składa.

Dyrekcja

 

 

 

Inne relacje z imprez

 

 

 

 

Zmiany podatkowe od 2022 - Wykup w Leasingu - Polski Ład / Nowy Ład

1 stycznia 2022 zmienią się zasady wykupu leasingowanego auta do majątku prywatnego. Przedsiębiorca chcący wykupić samochód, a następnie przenieść go do majątku prywatnego, zobowiązany będzie do zapłaty zarówno podatku dochodowego jak i podatku VAT (do tej pory przedsiębiorca mógł wykupić pojazd na siebie jako osobę prywatną i nie płacił podatku, jeśli przetrzymał auto co najmniej 6 miesięcy).

Ponadto:

  1. Nowe przepisy wydłużają dotychczas obowiązujący okres, w którym sprzedaż auta jest obciążona podatkami – z 6 miesięcy do aż 5 lat - licząc od roku, po którym została opłacona ostatnia rata leasingowa.
  2. Nowe zasady leasingu będą miały zastosowanie do rzeczy nabytych dopiero od 1 stycznia 2022 r. Przedsiębiorca, który zdąży z wykupem samochodu z leasingu do majątku prywatnego do 31.12.2021, a następnie sprzeda go po sześciu miesiącach – uniknie konieczności zapłaty podatku. Należy pamiętać, że wykup jest możliwy dopiero, gdy zostanie przekroczony minimalny okres trwania umowy leasingu – 24 miesiące. Klienci dzwonią teraz (jesień 2021) w sprawie wcześniejszego zakończenia umowy leasingu. Leasingodawcy uruchamiają nawet w tym celu nowy produkt „zamień leasing na pożyczkę” – klient wykupuje samochód, a leasingodawca dalej go refinansuje w ramach umowy pożyczki.
  3. Nowy Ład zakłada, że VAT będzie płacony od wartości pojazdu a nie od ostatniej raty wykupu, czyli w większości przypadków od symbolicznego 1%. Część klientów już podwyższa sobie wykup.
  4. Zapewne większym zainteresowaniem będzie cieszył się teraz wynajem długoterminowy. Polski Ład zniechęca przedsiębiorców do włączania samochodu firmowego do majątku prywatnego.

Informacje nie są doradztwem podatkowym. Opracowano na podstawie informacji z PKO Leasing.

Fotoreportaże z życia firmy
Fotoreportaże z życia firmy

Zobacz fotoreportaże
Blog
Blog menedżerów Dixi-Car

co słychać na blogu
Linki
Linki do stron partnerskich

linki
Media
Dla mediów

Informacje prasowe


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Serwis Dobrego Wieku Opel, dla samochodów pogwarancyjnych