Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Na ile niezawodne są samochody Mitsubishi?

Niezawodność Mitsubishi tradycyjnie była stawiana na równi z Toyotą i Nissanem. Jak to wygląda dziś? Jak się kształtuje niezawodność nowszych modeli Mitsubishi - ASX, Eclipse Cross, Space Star i Outlander III? Czy fakt, że Mitsubishi specjalizuje się w Polsce w SUV-ach, które statystycznie muszą znieść nieco więcej, wpływa na statystyki niezawodności tej marki? Czy warto kupić nowe Mitsubishi?

 

Mitsubishi ASX

Googlujemy "niezawodność Mitsubishi", albo wchodzimy od razu na Otomoto i cóż widzimy?

Mitsubishi ASX-a na czwartym miejscu (tabela poniżej), w kategorii wiekowej 2-3 lata, czyli w chwili gdy powstaje porównanie - jedynej, w której ASX był ewaluowany przez TÜV Rheinland.

Pamiętamy przy tym, że ASX to samochód za 60+ tys. zł, i patrzymy, jak ceni się konkurencja.

W naszym salonie ASX to obecnie hit sprzedażowy.

 

Bagażnik, kufer Opel Insignia B 5-drzwiowa hatchback liftback

Przykładowy Mitsubishi ASX do odbioru od ręki przed salonem Dixi-Car.

Zainteresowany? Szef salonu zaprasza: (48) 360 98 26 wew. 3.

Zobacz ASX-y od ręki

Niezawodność Mitsubishi ASX wg TUV

Źródło: Otomoto.pl. Niezawodność Mitsubishi ASX wg TÜV.

 

Szybki test na niezawodność

Najszybszy pogląd na niezawodność daje porównanie: 'Ile gwarancji daje producent na nowy samochód?' Nikt nie chce dokładać do interesu.

 

 
Okres gwarancji mechanicznej
Limit przebiegu
Mitsubishi 5 lat 100 tys. km
Nissan (osobowe) 3 lata 100 tys. km
Toyota 3 lata 100 tys. km

To zgrubny test - nie daje poglądu na ew. różnice trwałości pomiędzy modelami.

 

 

Używane

OFERTA DNIA

PEUGEOT 3008 1,5 HDI 130 KM ACTIVE BUSINESS

Diesel , 2019 , skrzynia manualna , kolor STALOWY MET.

od 89900 cena brutto

Zobacz

OFERTA DNIA

Opel Combo Life L2H1 1,5 CDTI 102KM, Salon PL, VAT23%

Diesel , 2019 , skrzynia manualna , kolor biały

od 72900 cena brutto

Zobacz

Skoda Octavia 1.4TSi 150 KM Klimatronic Xenony Pełen Serwis Tempomat PDC Ledy Gwarancja

benzyna , 2015 , skrzynia manualna , kolor szary metalic

od 58800 cena brutto (faktura vat-marża)

Zobacz

Więcej samochodów używanych

 

 

 

Niezawodność Mitsubishi wg J.D. Power

J.D. Power wywodzi się z Kalifornii, ale bada też niezawodność samochodów w Europie - oddzielnie dla rynku niemieckiego i Wlk Brytanii. Poniższe porównanie dotyczy roku 2019, Niemiec i segmentu popularnego. Dlatego nie widać w tabeli marek premium. Mitsubishi - I miejsce w Niemczech w segmencie popularnym.

 

Niezawodność Mitsubishi wg J.D. Power

Źródło: J.D. Power Europe

 

 

Który model Mitsubishi najbardziej niezawodny?

Kierownica Mitsubishi

Kierownica Outlandera

We wszystkich modelach mamy "jakość Mitsubishi w kabinie", tzn. dobrze spasowane panele tapicerek, oraz tworzywa utrzymujące elastyczność i kolor po latach ekspozycji na słońce.

Natomiast ranking niezawodności gamy modelowej Mitsibishi, bazując na twardych danych, wygląda tak:

Źródło: TÜV Rheinland

 

Jakie koszty serwisu?

Koszty serwisu wg Repair Pal

Niezawodność jest ważna, ale w końcu chodzi nam o to, ile i jak często wydamy w serwisie, również na tle konkurencyjnych marek.

Rzut oka na 'Repair Pal', i poznajemy "pozycjonowanie serwisowe" Mitsubishi. Co prawda są to dane dla USA, ale zapomnijmy już o oddzielnych modelach na rynek amerykański - większość marek od dobrych 10 lat sprzedaje to samo w Europie i Ameryce, tylko ze zmienionym przodem i tyłem nadwozia. Gama silnikowa też już jest podobna - Amerykanie zaczęli jeździć na 4-cylindrowych rzędowych jednostkach.

Co więc mówi Repair Pal?

Dotyczy samochodów 2-9 letnich. W 2019 r., z którego to roku pochodzi prezentowany obrazek, porównywane są samochody z lat modelowych 2010-2017.

 

 

Niezawodność wg ADAC

ADAC wyjeżdża do pojazdów unieruchomionych na drodze lub pod domem użytkownika. W warunkach warsztatowych byłyby to nawet i proste do usunięcia awarie. Przyczyna numer 1 wg ADAC: niesprawny akumulator. Warto i na ten ranking rzucić okiem, szczególnie że mamy tu zgrupowane samochody w wieku od 3 do 10 lat. Nie musimy już analizować przedziałów 2-3 lata, 4-5 lat, itd., jak przy TÜV.

Wśród "Top-ów", czyli 40% samochodów 3-10-letnich, do których ADAC wyjeżdżał najrzadziej, mamy Mitsubishi Colt, Space Star, ASX.

Wśród Flop-ów (wpadek) - prawa strona tabeli poniżej - brak modeli Mitsubishi.

 

Mitsubishi niezawodność wg ADAC: Colt, Space Star, ASX

Źródło: ADAC Pannenstatistik 2019

 

Raport Dekra

Dotychczas popularny w Polsce, raport Dekry obecnie nie jest udostępniony dla szerokiej publiczności w Internecie. Nie znamy wyników dla Mitsubishi. Zbudowany na podobnej zasadzie, jak raport niezawodności TÜV, czyli w oparciu o usterki wykryte przy przeglądach technicznych w Niemczech. Bywa krytykowany za to, że nie oddaje rzeczywistej awaryjności, a tylko to, jak kierowcy dbają o auta poszczególnych marek, co może mieć źródła np. w tym, że ktoś, kto ma markę premium lub niemiecką, może mieć większą motywację oraz łatwiejszy dostęp do serwisu i części. Faktem jest że marki niemieckie wygrywają ten raport. Warto konfrontować podejście Dekry z innymi źródłami informacji.

 

Subiektywne wrażenia z jazdy

Patrzenie tylko przez pryzmat niezawodności wg TUV, czy Dekra, może prowadzić na manowce. Czasem 0,3% w rankingu poważnych usterek decyduje o tym, że model zajmuje dalszą pozycję. Proponujemy inne spojrzenie na 'Czy warto kupić Mitsubishi?' - subiektywne wrażenia z jazdy. Wsiadając do najmniejszego obecnie modelu osobowego - Space Star - klasa Toyoty Yaris, odkrywamy prawie zupełny brak wibracji przy uruchamianiu silnika. Tak jakbyśmy siedzieli w dwutonowej 6-cylindrówce, na dodatek odizolowanej od jednostki napędowej. Nie do uwierzenia, jeśli dotychczas jeździliśmy małym samochodem europejskim.

 

 

 

Oryginalne części Mitsubishi, filtry oleju, powietrza, kabiny, paliwa. Klocki i tarcze hamulcowe

Oryginalne części Mitsubishi do samochodów po gwarancji

Rabat do 35% • Wykonane z troską o bezpieczeństwo • Idealnie dopasowane • Objęte 2‑letnią gwarancją

Zamów lub umów serwis

 

 

Dywaniki gumowe, welurowe Mitsubishi

Rabaty na dywaniki Mitsubishi

Rabat 15% na oryginalne dywany Mitsubishi • Utrzymują czystość samochodu • Nie nasiąkają wodą – zmniejszają ryzyko wysokiego poziomu wilgoci w aucie oraz ewentualnych nieprzyjemnych zapachów • Chronią wykładziny podłogowe samochodu przed trwałym zabrudzeniem • Są łatwe w czyszczeniu • Oryginalny produkt ma mocowania zabezpieczające dywaniki przed przesunięciem pod podały hamulca i przyspieszenia (minimalizowanie ryzyka utraty możliwości sterowania samochodem) • Wytrzymałość – brak przetarć typowych dla wykładzin

 

Zobacz

 

 

Więcej z naszego serwisu Mitsubishi

 

Zobacz Mitsubishi Radom na Google Maps.

 

 

Mitsubishi najbardziej niezawodną marką w Niemczech

Eclipse Cross na południu Europy, niemieckie blachy

Nowy Eclipse Cross na niemieckich tablicach gdzieś na południu Europy.

12 854 badanych przez J.D. Power oceniło samochody Mitsubishi w wieku 1-3 lat jako najrzadziej sprawiające problemy. Najwyżej oceniana marka "premium" została sklasyfikowana na 11. miejscu.

Za "problem" w badaniu "Germany Vehicle Dependability Study 2019" J.D. Power uznawało każdą sytuację kłopotliwą, którą może sprawić klientowi samochód - od mniejszych, takich, jak potrzeba pomocy w korzystaniu z systemu radiowego, aż po usterki związane z silnikiem.

Pytania? Serwis Mitsubishi Dixi-Car, (48) 360 98 26 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Opel wyprzedaż rocznika