Zgłoś szkodę - Formularze

 

 

Serwis blacharski Dixi-Car rozlicza szkody bezgotówkowo, tzn. wystarczy, że odwiedzisz nasz serwis i wypełnisz formularz zgłoszenia szkody do towarzystwa ubezpieczeniowego.

"Bezgotówkwo" oznacza, że nie ma potrzeby, żebyś jechał do siedziby towarzystwa, jak i nie wykładasz własnej gotówki na naprawę.

Poniżej formularze PDF zgłoszenia szkody do poszczególnych towarzystw - wypełnij przed odwiedzeniem Dixi-Car. Jeśli masz wątpliwości, pozostaw wybrane rubryki puste - wypełnimy je razem.

 

 

Logo Allianz pdf Formularz zgłoszenia szkody
Logo Benefia pdf Formularz zgłoszenia szkody
Generali - logo pdf Formularz zgłoszenia szkody
Logo Ergo Hestia pdf Formularz zgłoszenia szkody
HDI Asekuracja pdf Formularz zgłoszenia szkody
Logo PZU pdf Formularz zgłoszenia szkody
Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta - logo pdf Formularz zgłoszenia szkody

 

 

pdf Wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym

 

 

Tagi: formularze, zgłoszenie szkody, wypełnij formularz, przed wizytą w Dixi, bezgotówowe rozliczenie szkody blacharskiej

 

 

 

Zmiany podatkowe od 2022 - Wykup w Leasingu - Polski Ład / Nowy Ład

1 stycznia 2022 zmienią się zasady wykupu leasingowanego auta do majątku prywatnego. Przedsiębiorca chcący wykupić samochód, a następnie przenieść go do majątku prywatnego, zobowiązany będzie do zapłaty zarówno podatku dochodowego jak i podatku VAT (do tej pory przedsiębiorca mógł wykupić pojazd na siebie jako osobę prywatną i nie płacił podatku, jeśli przetrzymał auto co najmniej 6 miesięcy).

Ponadto:

  1. Nowe przepisy wydłużają dotychczas obowiązujący okres, w którym sprzedaż auta jest obciążona podatkami – z 6 miesięcy do aż 5 lat - licząc od roku, po którym została opłacona ostatnia rata leasingowa.
  2. Nowe zasady leasingu będą miały zastosowanie do rzeczy nabytych dopiero od 1 stycznia 2022 r. Przedsiębiorca, który zdąży z wykupem samochodu z leasingu do majątku prywatnego do 31.12.2021, a następnie sprzeda go po sześciu miesiącach – uniknie konieczności zapłaty podatku. Należy pamiętać, że wykup jest możliwy dopiero, gdy zostanie przekroczony minimalny okres trwania umowy leasingu – 24 miesiące. Klienci dzwonią teraz (jesień 2021) w sprawie wcześniejszego zakończenia umowy leasingu. Leasingodawcy uruchamiają nawet w tym celu nowy produkt „zamień leasing na pożyczkę” – klient wykupuje samochód, a leasingodawca dalej go refinansuje w ramach umowy pożyczki.
  3. Nowy Ład zakłada, że VAT będzie płacony od wartości pojazdu a nie od ostatniej raty wykupu, czyli w większości przypadków od symbolicznego 1%. Część klientów już podwyższa sobie wykup.
  4. Zapewne większym zainteresowaniem będzie cieszył się teraz wynajem długoterminowy. Polski Ład zniechęca przedsiębiorców do włączania samochodu firmowego do majątku prywatnego.

Informacje nie są doradztwem podatkowym. Opracowano na podstawie informacji z PKO Leasing.

Serwis Raszyn

tel. (22) 716 30 20 wew. 5
pon-pt 8-18
soboty - dyżur telefoniczny w godz. 9‑14, pod numerem telefonu 605 992 679

Holownik 24h: 601 214 061

 

Serwis Radom

tel. (48) 360 98 26 wew. 6
pon-pt 8-18
sob 8-14

Holownik 24h: 601 306 501

 

Umów się
Holownik Dixi-Car

Po wypadku dzwoń po holownik Dixi-Car!

Twoje prawa

Umów się na serwis blacharsko-lakierniczy
Umów się na serwis blacharski

Wypełnij formularz


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Wyprzedaż Opel Astra V