Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

GAP - ubezpieczenie od straty finansowej

wypadek

Z życia wzięte:

Czasem przykre zdarzenia mogą być powodem do radości. GAP ma taką siłę sprawczą - pan Janek miał kasację auta kupionego 2 lata temu jako nowe za 62 tys. złotych; po kasacji odebrał odszkodowanie z polisy AC (42 tys. zł, ponad 30% mniej niż wartość nowego auta) i odszkodowanie z GAP (20 tys. – miał GAP) i łącznie miał znowu 62 tys. złotych na zakup samochodu. Szok i niedowierzanie, bo zamienił 2-letnie auto na nowe, bez dopłaty.

Nie wierzysz? To tak działa!

 

Koszt ubezpieczenia GAP

Już od 1480 zł za całe 3 lata możesz mieć ochronę wartości samochodu do ceny nowego. Czyli jeśli rozbijesz, ukradną ci samochód, przez całe trzy lata dostaniesz wyrównanie do wartości nowego.

Możesz też kupić ochronę na 4 lub 5 lat.

 

Wartość pojazdu z VAT
(w chwili zakupu nowego)
3 lata 4 lata 5 lat
do 50 000 zł 1480 zł 1945 zł 2350 zł
50 001 - 100 000 zł 1690 zł 2240 zł 2650 zł
100 001 - 150 000 zł 1850 zł 2450 zł 2950 zł

 

 

GAP na nowy samochód (lub używany, ale właśnie przez Ciebie kupiony)

chroni wartość Twojego auta przez pełne 3 lata od zakupu w przypadku najbardziej nieprzyjemnych zdarzeń (szkoda całkowita i kradzież). GAP pokrywa różnicę pomiędzy wartością Twojego auta wypłaconą po zdarzeniu (wypłata z Twojego AC lub z OC sprawcy wypadku), a ceną z faktury zakupu auta.

Skasowano lub skradziono Ci auto? I w pierwszym, i w drugim, i w trzecim roku eksploatacji zawsze otrzymasz po zdarzeniu tę samą, pełną wartość fakturową auta z dnia zakupu … czy zaczniesz marzyć, by ci skradziono auto? Fajnie byłoby wymienić na nowe bez dopłaty, prawda?

GAP – ochrona wartości auta przez pełne 3 lata od dnia zakupu (faktury) auta, ceny GAP zależą od wartości samochodu – już od 1350 zł (auta o wartości do 50 tys. brutto) za pełne 3 lata ochrony, zakupu możesz dokonać od razu w dniu zakupu samochodu lub do 90 dni od dnia wystawienia faktury zakupu samochodu (jeden warunek – brak szkody w trakcie tych 90 dni).

 

Przykład 1 - ubezpieczasz nowy samochód: Kupujesz nowy samochód za 50 tys. zł. Po roku kradną Ci go, ale z ubezpieczenia AC otrzymujesz tylko 40 tys. zł. A za 40 tys. zł nie kupisz już takiego samego nowego samochodu. Z GAP otrzymasz w tej sytuacji 10 tys. zł.

 

 

GAP na używany samochód, czyli taki, którym jeździsz już od jakiegoś czasu

chroni wartość z polisy ubezpieczeniowej Twojego auta przez pełne 3 lata od dnia zakupu polisy (ostatnia szansa na zakup GAP do auta używanego przy zakupie polisy na 7 rok eksploatacji auta, czyli do 6-letniego auta, ochrona do 9 lat eksploatacji).

Jeżeli zagapisz się i nie wykupisz GAP przy zakupie nowego auta (najbardziej opłacalne, bo auta najwięcej tracą na wartości w pierwszym i drugim roku eksploatacji), kup GAP przy odnawianiu polisy na 2, 3, 4, 5, 6 lub 7 rok – GAP zawsze kupujesz na pełne 3 lata, ceny GAP są identyczne bez względu na to czy kupujesz GAP na nowy czy używany samochód;

Możesz wykupić GAP kilka razy – GAP na nowe auto (masz 3 lata gwarantowaną cenę auta nowego), drugi raz przy odnowieniu polisy na 4 rok (masz 3 lata (do 6 lat użytkowania auta) gwarantowaną wartość samochodu z polisy wykupionej na 4 rok eksploatacji), trzeci raz przy odnawianiu polisy na 7 rok (masz 3 lata (do 9 lat) gwarantowaną wartość samochodu z polisy wykupionej na 7 rok eksploatacji – ale to już się nie opłaca, choć opcja jest – tutaj niech klient definitywnie wymieni samochód); dowolna konfiguracja jest możliwa;

GAP na używany samochód, pokrywa różnicę pomiędzy wartością Twojego auta wypłaconą po zdarzeniu z polisy AC, a wartością auta na polisie ubezpieczeniowej z dnia zakupu polisy z GAP.

Skasowano lub skradziono Ci auto? I w trzecim i czwartym i piątym i szóstym i … do dziewiątego roku eksploatacji zawsze otrzymasz tę samą, pełną wartość auta z polisy … czy zaczniesz marzyć, by ci skradziono auto? Fajnie byłoby wymienić na nowszy bez dopłaty, prawda?

GAP – ochrona wartości auta używanego wyszczególnionej w polisie przez pełne 3 lata od dnia zakupu polisy, cena GAP w zależności od wartości samochodu – już od 1350 zł (auta o wartości do 50 tys. brutto) za pełne 3 lata ochrony, zakupu możesz dokonać od razu w dniu odnowienia polisy lub do 30 dni od daty zawarcia polisy ubezpieczeniowej.

 

Przykład 2 - ubezpieczasz używany samochód: Ubezpieczyłeś swój używany samochód w GAP (samochód warty w chwili ubezpieczenia w GAP 40 tys. zł). Dwa lata później rozbijasz samochód doszczętnie. Z AC otrzymujesz tylko 25 tys. zł, bo tyle jest wart Twój samochód w chwili wypadku. Z ubezpieczenia GAP otrzymujesz brakujące 15 tys. zł.

 

 

Kiedy możesz wykupić GAP?

na nowy samochód - do 90 dni od daty zakupu w salonie

na uzywany samochód - do 30 dni od daty odnowienia polisy AC

 

pdf Ogólne warunki ubezpieczenia GAP

 

Ubezpieczenie GAP to dodatkowe odszkodowanie w razie utraty samochodu w wyniku kradzieży lub doszczętnego rozbicia (gdy nie opłaca się go już naprawiać).

Nieraz kupujesz AutoCasco u ubezpieczyciela, który w pewnym okresie po zakupie samochodu (np. przez pół roku) i tak wypłaca Ci cenę, którą zapłaciłeś wcześniej za samochód w salonie. Czy wtedy warto wykupić GAP?

Pomyśl: nawet jeśli masz doskonałe AC, gdy ktoś uderzy w Twój samochód i będziesz domagał się odszkodowania z OC tej osoby - jakie są szanse, że otrzymasz cenę salonową Twojego samochodu?

 

Ubezpieczenia W­wa / Raszyn

tel. (22) 716 30 20 wew. 7

Ubezpieczenia Radom

tel. (48) 360 98 26 wew. 7

Wypełnij formularz 24h

 

Warszawa

Radom 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Mistrzostwa świata w Oplobraniu, wyprzedaż Opla