Premiera Astry GTC i Zafiry Tourer

 

 

Raszyn k. Warszawy, 1 grudnia 2011

 

Przedpremierowy pokaz dwóch nowych modeli Opla - Astry GTC i Zafiry Tourer - przyciągnął kilkudziesięciu gości. Zobacz inspirujące sylwetki dwóch nowych Opli na filmie i zdjęciach poniżej. Ogólnopolska premiera Astry GTC i Zafiry Tourer - dzień później - 2 grudnia 2011. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

Opel Commodore GS/E

 

Pokaz przedpremierowy uświetnił Opel Commodore GS/E z przełomu lat 60. i 70.

 

 

Były wójt gminy Raszyn Janusz Rajkowski Świąteczny koszyk dla byłego wójta Raszyna Janusza Rajkowskiego.

 

 

Lokalni notable przy Commodorze Osobistości Raszyna przy Commodorze - w towarzystwie prezes Dixi-Car Agaty Ranieckiej (w środku).

 

 

Zafira Tourer. Lakier brązowy Mahogany. Tapicerka Salerno/Morrocana, brązowa Niby nic, a jednak... Bogata Zafira Cosmo w kolorze brązowym Mahogany i na dodatek z brązową tapicerką Solerno/Morrocana. Piękna wersja, raczej rodzynek.

 

 

Nowa Astra GTC, tył, czerwona Nowa Astra GTC, czyli jedna z dwóch bohaterek przedpremiery. Ciekawostka: najmniejsza jednostka benzynowa Astry GTC ma turbinę i moc 120 KM. Następne: 140 KM, 180 KM...

 

 

Zafira Tourer Nowa Zafira Tourer jest naprawdę spora. Spać można...

 

 

Opel Zafira Tourer Nowa Zafira Tourer - piękny i pojemny minivan. Dostępny w wersjach 5- i 7-osobowej. Do wyboru.

 

 

Opel Commodore GS/E Koneserzy starej motoryzacji gromadzili się w rogu salonu.

 

 

Inne relacje z imprez

 

 

 

 

Zmiany podatkowe od 2022 - Wykup w Leasingu - Polski Ład / Nowy Ład

1 stycznia 2022 zmienią się zasady wykupu leasingowanego auta do majątku prywatnego. Przedsiębiorca chcący wykupić samochód, a następnie przenieść go do majątku prywatnego, zobowiązany będzie do zapłaty zarówno podatku dochodowego jak i podatku VAT (do tej pory przedsiębiorca mógł wykupić pojazd na siebie jako osobę prywatną i nie płacił podatku, jeśli przetrzymał auto co najmniej 6 miesięcy).

Ponadto:

  1. Nowe przepisy wydłużają dotychczas obowiązujący okres, w którym sprzedaż auta jest obciążona podatkami – z 6 miesięcy do aż 5 lat - licząc od roku, po którym została opłacona ostatnia rata leasingowa.
  2. Nowe zasady leasingu będą miały zastosowanie do rzeczy nabytych dopiero od 1 stycznia 2022 r. Przedsiębiorca, który zdąży z wykupem samochodu z leasingu do majątku prywatnego do 31.12.2021, a następnie sprzeda go po sześciu miesiącach – uniknie konieczności zapłaty podatku. Należy pamiętać, że wykup jest możliwy dopiero, gdy zostanie przekroczony minimalny okres trwania umowy leasingu – 24 miesiące. Klienci dzwonią teraz (jesień 2021) w sprawie wcześniejszego zakończenia umowy leasingu. Leasingodawcy uruchamiają nawet w tym celu nowy produkt „zamień leasing na pożyczkę” – klient wykupuje samochód, a leasingodawca dalej go refinansuje w ramach umowy pożyczki.
  3. Nowy Ład zakłada, że VAT będzie płacony od wartości pojazdu a nie od ostatniej raty wykupu, czyli w większości przypadków od symbolicznego 1%. Część klientów już podwyższa sobie wykup.
  4. Zapewne większym zainteresowaniem będzie cieszył się teraz wynajem długoterminowy. Polski Ład zniechęca przedsiębiorców do włączania samochodu firmowego do majątku prywatnego.

Informacje nie są doradztwem podatkowym. Opracowano na podstawie informacji z PKO Leasing.

Fotoreportaże z życia firmy
Fotoreportaże z życia firmy

Zobacz fotoreportaże
Blog
Blog menedżerów Dixi-Car

co słychać na blogu
Linki
Linki do stron partnerskich

linki
Media
Dla mediów

Informacje prasowe


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowy Opel Astra już w salonie