Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Targi budowlane na Torwarze

 

 

Warszawa, Hala Torwar, 16-17 października 2010

 

Fajrant, panie majster! Ta fraza oznacza często na budowach wczesne sobotnie popołudnie. Ale o tej właśnie porze, w sobotę, 16 października na warszawskim Torwarze rozkręcały się dopiero targi budowlane. Czy to aby dać szansę na udział w targach szefom firm budowlanych, czy zapracowanej w dni powszednie klasie średniej, targi odbywały się również w niedzielę. Tradycyjne materiały budowlane, jak cegły, wapno i papa stanowiły już mniejszość wśród wystawianych na targach produktów. Powodzeniem cieszyły się za to wyposażenie saun, programowane zlewozmywaki i odlewane z betonu klinkierowe ogrodzenia. Swoje pozycje jak zwykle zajęli producenci "kanadyjczyków". Dixi-Car stawił się na targi z "budowlanym" samochodem: blaszakiem Opel Movano dla ekip.

 

 

Modele domów

 

Któż nie marzy o własnym domu z ogródkiem? Po wizycie na targach budowlanych zdajemy sobie sprawę, jak odmienne drogi mogą prowadzić do tego samego celu... Można pokazać palcem "poproszę taki domek". Można też zakasać rękawy i zrobić wszystko samemu. W każdym przypadku warto się wystrzegać zbyt gęstej zabudowy...

Pustaki

 

Jeśli wybieramy "samodzielną" drogę do własnego domu, warto zapoznać się z tak podstawowymi pojęciami, jak "pustak U-220", "strop prefabrykowany" czy "rolka wełny mineralnej".

Opel Movano

 

Ekipom budowlanym Dixi-Car sugerował zakup blaszaka Opel Movano. Dostępnego również jako kabina załogowa (6-osobowa).

Opel Movano - słonie

 

Porównanie ze słoniem jest tylko częściowo trafne - Opel Movano jest wprawdzie wielki jak słoń, ale jak pamiętamy choćby z "W 80 dni dookoła świata" zwierzę słoń może przenosić na swym grzbiecie człowieka i trochę bagażu. Tymczasem słoń Movano pomieści aż do 17 m3 ładunku ważącego do 4,5 ton.

Panie w kombinezonach

 

To stoisko jest też raczej adresowane do ekip... Chociaż... Kto wie do czego służy "sito" pokazane na zdjęciu? Czy to "durszlak" do przesiewania wapna? Czy może elegancka moskitiera? To ci zagadka...

Murator

 

Stały gość i organizator targów na Torwarze - wydawnictwo Murator. To na tym stoisku wiele osób dowiaduje się, że dom może być naprawdę dostępny.

Dom drewniany

 

Pomysłów na tani dom jest wiele. Technologia drewniana może być tania, choć raczej dotyczy to domów szkieletowych ("kanadyjczyków"). Dom z bali to już większy wydatek, porównywalny z domem murowanym.

Cegły

 

Ponieważ więc bale drogie, sporym zaintereoswaniem cieszył się najbardziej tradycyjny materiał na ściany - cegły. Choć trzeba uważać na imitacje - "gliniane" cegły odlewa się dziś z betonu.

Fachowcy

 

Ale o tym, która cegła jest prawdziwą cegłą, powiedzą nam już fachowcy. Oczywiście pod warunkiem, że nie odpczywają po odgwizdanym akurat fajrancie.

Sauna

 

Jeśli interesujący nas fachowcy byli akurat "zajęci", można było udać się do stoisk oferujących materiały wykończeniowe - wyposażenie sauny ...

Zlew

 

... sterowane elektronicznie zlewy ...

Patelnie

 

... czy nawet patelnie.

Porotherm Agent 007

 

Ewentualnie zwrócić się o pomoc do zawsze wypoczętego Agenta 007.

Łazienka z plazmą

 

Marmur, plazma i stylizowana na początek XX w. umywalka. Można... Ale nie trzeba.

Poduszka Playboy

 

Pościel damsko-męska. Na zdjęciu mamy konfigurację męską: czarnym do góry.

Modele OPC

 

Na targi po latach nieobecności wróciły klimaty rustykalne: kuchnie węglowe, kute meble.
Hyundai Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy też obecność konkurencji - firmy Hyundai.

 

Edycja Targów poświęcona była kompleksowej prezentacji oferty producentów materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz. Wystawiali się także usługodawcy: firmy zajmujące się wykańczaniem wnętrz, firmy budujące domy na zamówienie, pracownie projektowania architektonicznego, wnętrz oraz projektowania i urządzania ogrodów. W dziale Wnętrze można było zapoznać się m.in.: z ofertą producentów podłóg z drewna krajowego (podłogi dębowe lite, stylizowane podłogi dębowe czy impregnowane naturalnie schnącym olejem) oraz importowanych parkietów egzotycznych. Można było zobaczyc ciekawe propozycje oświetleń: łazienkowe, kuchenne i ogrodowe. Zaś wymagający klienci na targach będą mieli możliwość indywidualnie zaprojektować i zamówić. Oprócz ekscytacji klientów naszym nowym Movano wielkie zainteresowanie wzbudziło Isuzu.

 

 

Inne relacje z imprez

 

 

 

 

48% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka SUV‑a. Mamy to!

02.2023

SUVy i crossovery SsangYong. Made in Korea. 5 lat gwarancji

48% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka SUV‑a. Mamy to! SsangYong to najstarszy producent SUV‑ów i crossoverów z Korei. Na wyprzedaży rocznika 2023 rabat do 25 000 zł.

I mamy te samochody - są w salonie Dixi-Car od ręki. SsangYong odnotował w Polsce w 2022 roku 400-procentowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, premiera 2023 - nowy Torres - został pokazany w Polsce jako pierwszym kraju w Europie.

Trzecia duża marka koreańska w Polsce. Na dodatek specjalizująca się w SUV-ach i crossoverach. Zgodnie z preferencjami kupujących nakreślonymi przez Otomoto na podstawie wyszukiwań w tym portalu.

SsangYong to najstarszy producent SUV-ów i crossoverów z Korei, a samochody nowe mają korzystne ceny i 5 lat gwarancji (na Torresa - 10 Lat Gwarancji). Dodatkowo opcje 4WD, Automatyczna skrzynia, LPG (instalacja dedykowana do samochodu przez importera).

Źródło: Szukamy tanich, używanych samochodów i marzymy o nowych SUVach - OTOMOTO prezentuje motoryzacyjne trendy z 2022 roku. Otomoto.pl

Fotoreportaże z życia firmy
Fotoreportaże z życia firmy

Zobacz fotoreportaże
Blog
Blog menedżerów Dixi-Car

co słychać na blogu
Linki
Linki do stron partnerskich

linki
Media
Dla mediów

Informacje prasowe


 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

SsangYong Torres, rabat, suma korzyści 23 000 zł