Dixi-Car na wyścigach na 1/4 mili na warszawskim Bemowie

 

 

Warszawa Bemowo, teren lotniska, niedziela, 17 kwietnia 2011

 

Pokaz strongmanów (siłaczy) towarzyszył wyścigom samochodowym organizowanym przez Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego. Zarówno pojazdy ścigające się na 1/4 mili czy wykonujące kontrolowane poślizgi (drift), jak i strongmani zaprezentowali pełnię swoich możliwości - te pierwsze zajmując szczebelki drabinek pucharowych, ci drudzy ciągnąc m.in. kilkutonowy zestaw złożony z pick-upa Isuzu D-Max z lawetą, na której spoczywał Opel Insignia OPC.

Dixi-Car wystawiał cztery auta: Ople Insignia OPC, Insignia "zwykła", Corsa i pick-up'a Isuzu D-Max. Nasza firma była sponsorem pokazów strongamanów - siłaczy.

W czasie imprezy na Bemowie odbywały się wyścigi na ¼ mili, w których każdy, kto wcześniej zgłosił siebie i swoje auto, mógł wziąć udział. Zawody rozgrywane były w kilku kategoriach. Odbyły się także wyścigi motocykli w kategoriach zależnych od pojemności silnika oraz rodzaju motocykla - cruiser oraz chopper. Oprócz wyścigów na 1/4 mili rozgrywano także zawody w drifcie - kontrolowanym poślizgu (nazywane sssuper drift). Dla widzów przygotowano także wiele innych atrakcji. Niewątpliwie największą z nich był pokaz Jet Cara - samochodu z napędem odrzutowym, którego maksymalna prędkość wynosi 420 km/h. W pokazie strongman zobaczyliśmy siłaczy: Irek „Gryzzli” Kuraś, Andrzej „Skorpion” Zieleniecki i Adam Zmysłowski.

Nic nie odda atmosfery imprezy na Bemowie, trzeba było tam być, żeby poczuć emocje, nasz fotograf uchwycił ciekawsze momenty... A nasz filmowiec był z kamerą wszędzie tam, gdzie prężyły się muskuły.

 

 

 

 

Palenie gumy Impreza na Bemowie reklamowała się wyścigiem na 1/4 mili, konkursem kontrolowanego poślizgu (sssuper drift) i konkurencją moto-stand. Między konkursami był czas wolny na palenie gumy.

 

 

Moto stand Moto-stand to po prostu jazda na motocyklu w najróżniejszych pozach...

 

 

Motocykliści ... na ściagczach lub chopperach.

 

 

Strongman zapina się do zaprzęgu My jednak skupimy się w naszym fotoreportażu na strongmanach (siłaczach). Dixi-Car był sponsorem konkursu strongmanów i jednocześnie ...

 

 

Strongman ciągnie zaprzęg ... dostarczycielem balastu do konkursu, czyli ...

 

 

Zaprzęg Isuzu

... zestawu Isuzu D-Max + laweta z ...

 

 

Zestaw Isuzu D-Max + laweta z Oplem Insignia ... Oplem Insignią. Zestaw ważył razem dobrych kilka ton. Strongmanowi podobno udało się go poruszyć, a nawet przeciągnąć na kilka metrów.

 

 

Próba ciągnięcia zestawu Isuzu + Insignia na lawecie Po strongmanach ciągnąć nasz zestaw próbowali inni. Czy temu panu się udało?

 

 

Próba ciągnięcia zestawu Isuzu D-Max + Opel Insignia na lawecie Nawierzchnia miała raczej dobrą przyczepność, ale Isuzu to 2 tony, laweta z Insignią też ze dwie; cztery osie, osiem kół. A na przeciwko smukłe sneakersy...

 

 

Podnoszenie opony Na pewno łatwiej było podniejść oponę. I w tej konkurencji dobrze przygotowanym na niedzielny występ adeptom (irokezy) towarzyszyli strongmani.

 

 

Podnoszenie ciężarów dla kobiet Dla kobiet zaplanowano lżejszą konkurencję. Choć i tu znowu kandydatki nie zawsze trafiały z obuwiem.

 

 

Puchary czekały na zwycięzców wyścigów Na zwycięzców poszczególnych konkursów czekały puchary. Pilnowali ich oczywiście strongmani. Choć teren był ogrodzony i ochrona czuwała, wachta siłaczy przy pucharach nie była całkiem od rzeczy, bowiem ...

 

Insignia OPC i pewna rozmowa przez telefon ... niektórzy goście imprezy na Bemowie zdradzali niejasne zamiary.

 

Insignia OPC Nęcąca była Insignia OPC wystawiana przez Dixi-Car. Wielu odwiedzającym wystarczyło zajrzenie przez szybę ...

 

 

Insignia OPC i zasłony przeciwsłoneczne ... lecz gdy kto się uśmiechnął do opiekunek Insigni, to mógł dostać firmową oplowską osłonę pod przednią szybę chroniącą przed nadmiernym nagrzewaniem się kabiny, a nawet zostać wpuszczonym do środka.

 

 

Fotele Insigni OPC A w kabinie Opla Insignia OPC sportowe fotele, ...

 

 

Kokpit Insigni OPC ... metalowe nakładki na pedałach i bajerancka kierownica z niebieskim logo OPC.

 

 

Atrapa chłodnicy Insigni OPC Jeszcze pokażmy paszczę...

 

 

Tył Opla Insignia OPC ... i zgrabne zakończenie.

 

 

Strongman niesie tłumiki Od Insigni uwagę próbowali odwrócić strongmani nosząc po płycie lotniska ogromne tłumiki.

 

 

Goły tors W przeciwieństwie do pustych tłumików samochodowych, te miały w sobie to coś.

 

 

Kobiety podnoszone przez strongmanów Nic więc dziwnego, że kobiety nie wybierały młodych torsów, lecz ubranych w Dixi-carowe koszulki strongmanów.

 

 

Isuzu D-Max i strongman Nawet nasze Isuzu D-Max jakby z respektem spozierało na człowieka z tatuażami i napisem "GRYZZLI" na plecach.

 

 

Inne relacje z imprez

 

 

 

 

OKAZJA!

Używane bez przebiegu: 170 SZTUK w Dixi‑Car

Samochody używane bez przebiegu

Update styczeń 2020: w Dixi-Car mamy 170 używanych samochodów BEZ PRZEBIEGU od ręki. Gratka dla oszczędnych. Skąd się wzięła?

Tak naprawdę są to fabrycznie nowe samochody - Ople Corsa, Astra, Crossland X, Grandland X, Insignia i inne modele - ale w cenie używanego - czytaj dalej.

Zrobiliśmy w Dixi‑Car zapasy aut w "starych" cenach i z silnikami spełniającymi łagodniesze normy. Bo w 2020 roku nowe samochody muszą zdrożeć - tu wyjaśnienie. Musieliśmy te auta zarejestrować na naszą firmę, bo był deadline - niektóre modele/wersje można było zarejestrować tylko do końca 2019.

Dzięki temu korzystasz!

  • kupujesz samochód w Super Cenie - cena jak w używanym, a faktycznie pojazd nowy
  • samochody te kilka miesięcy stały u nas na placu - są bez przebiegu - nawet im nie założyliśmy tablic rejestracyjnych
  • mają czyste silniki Euro 6d-Temp (poprzednia norma), dzięki czemu auto będzie tańsze w serwisie. W roczniku 2020 już takiego nie kupisz.
  • nie płacisz podatku PCC, jak przy aucie używanym, bo kupujesz na fakturę od dealera
  • kredyt, leasing, wynajem Opel Free2Move u nas na miejscu w jeden dzień

Jak kupić?

Zadzwoń po listę samochodów z ceną: Salon Warszawa/Raszyn (22) 716 30 20 -- Salon Radom (48) 360 98 26

Fotoreportaże z życia firmy
Fotoreportaże z życia firmy

Zobacz fotoreportaże
Blog
Blog menedżerów Dixi-Car

co słychać na blogu
Linki
Linki do stron partnerskich

linki
Media
Dla mediów

Informacje prasowe


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Dni biznesu samochody dostawcze, rabat, leasing 103%