Opel Radom na Biegu Kazików

 

marzec 2017

Zawodnik na Biegu Kazików 2017, Opel MOKKA X

Uczestnik Biegu Kazików przy Oplu MOKKA X.

Dlaczego Opel puszcza oko do biegaczy? Dlaczego wysłaliśmy nasz personel w domagającą się spoczynku niedzielę na X Bieg Kazików w samo centrum Radomia?

Biegacze, rozumiemy, mają czas i pieniądze, by kupować nasze samochody. Ale też uważamy zawodników za ludzi praktycznych. Z czystym sumieniem możemy polecić nasze samochody (stosunek wyposażenie/cena).

X Bieg Kazików odbył się w ciepłą niedzielę, 5 marca 2017. Zobacz fotoreportaż.

 

Opel, biegacze, sepia

Jubileuszowe, dziesiąte Kaziki, przeszły do historii. Sepia wskazana. Po wyczerpującym biegu przyszedł czas na zakupy - od lewej nowa Astra Kombi, SUV Opel MOKKA X.

 

 

Medal X Biegu Kazików, pomarańczowa maska samochodu

Ileż tu sensów? Medal X jubileuszowego Biegu Kazików, z pomarańcową wstęgą na pomarańczowej perłowej masce nowej MOKKI X. Nagrody dla ducha i dla oka.

 

Start, meta zawodów biegowych, Radom

Start i meta w centrum Radomia. Na pierwszym planie SUV Opel MOKKA X, za nią nowa Astra Kombi. Zobacz też ceny hatchbacka.

 

Na finiszu

Na finiszu.

 

Czarno ubrany biegacz przy Mokce X

Czarny obcisły ubiór - w sam raz na marcowy początek sezonu biegowego.

 

Czarno ubrany biegacz przy Mokce X

Radom - siła w precyzji. "Opel, siła w precyzji" też potwierdzamy.

 

Inne fotorelacje

 

 

 

 

Zmiany podatkowe od 2022 - Wykup w Leasingu - Polski Ład / Nowy Ład

1 stycznia 2022 zmienią się zasady wykupu leasingowanego auta do majątku prywatnego. Przedsiębiorca chcący wykupić samochód, a następnie przenieść go do majątku prywatnego, zobowiązany będzie do zapłaty zarówno podatku dochodowego jak i podatku VAT (do tej pory przedsiębiorca mógł wykupić pojazd na siebie jako osobę prywatną i nie płacił podatku, jeśli przetrzymał auto co najmniej 6 miesięcy).

Ponadto:

  1. Nowe przepisy wydłużają dotychczas obowiązujący okres, w którym sprzedaż auta jest obciążona podatkami – z 6 miesięcy do aż 5 lat - licząc od roku, po którym została opłacona ostatnia rata leasingowa.
  2. Nowe zasady leasingu będą miały zastosowanie do rzeczy nabytych dopiero od 1 stycznia 2022 r. Przedsiębiorca, który zdąży z wykupem samochodu z leasingu do majątku prywatnego do 31.12.2021, a następnie sprzeda go po sześciu miesiącach – uniknie konieczności zapłaty podatku. Należy pamiętać, że wykup jest możliwy dopiero, gdy zostanie przekroczony minimalny okres trwania umowy leasingu – 24 miesiące. Klienci dzwonią teraz (jesień 2021) w sprawie wcześniejszego zakończenia umowy leasingu. Leasingodawcy uruchamiają nawet w tym celu nowy produkt „zamień leasing na pożyczkę” – klient wykupuje samochód, a leasingodawca dalej go refinansuje w ramach umowy pożyczki.
  3. Nowy Ład zakłada, że VAT będzie płacony od wartości pojazdu a nie od ostatniej raty wykupu, czyli w większości przypadków od symbolicznego 1%. Część klientów już podwyższa sobie wykup.
  4. Zapewne większym zainteresowaniem będzie cieszył się teraz wynajem długoterminowy. Polski Ład zniechęca przedsiębiorców do włączania samochodu firmowego do majątku prywatnego.

Informacje nie są doradztwem podatkowym. Opracowano na podstawie informacji z PKO Leasing.

Warszawa

Radom 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowe auta dostawcze od ręki