Nowy serwis Opel Mitsubishi Radom w budowie

Kwiecień 2016

Wygodniej będziesz serwisował w Radomiu swojego Opla, Chevroleta, a także japońskie Mitsubishi. Od kiedy? Od połowy 2016 r., gdy Dixi-Car uruchomi nową halę serwisową, obecnie w budowie. Gdzie? Przy "obwodnicy" Radomia (trasa Warszawa-Kielce), ul. Czarnieckiego 108.

Wycofanie się marki Chevrolet z polskiego rynku zmotywowało nas do poszukiwania nowego "brandu", którym uzupełnimy malejącą liczbę Chevroletów w naszym warsztacie. I oto jest - japońskie Mitsubishi - od jesieni 2016 będziemy - oprócz autoryzacji Opla i Chevroleta - salonem, serwisem i sklepem z częściami Mitsubishi.

Dixi będzie reprezentowało w Radomiu jakość niemiecko-japońską.

Przyjrzyjmy się budowie od tyłu, od zaplecza, czyli tam, gdzie większość klientów na co dzień nie zagląda.

 

Stalowy szkielet hali warsztatu Opel Mitsubishi Radom

Stara hala serwisu została wyburzona, w jej miejscu od podstaw budujemy dla radomian, a także mieszkańców Kozienic, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Warki, Puław - nową, wiekszą halę warsztatową Opel, Chevrolet, Mitsubishi. Technologia: szkielet stalowy z wypełnieniem z betonu komórkowego.

 

 

Zagęszczanie podbudowy pod halę warsztatową

Stara hala, pamiętająca firmę Auto-Plus, była ok. 2x mniejsza. Tu, gdzie na fot. widać bramy serwisowe - wjazdy do myjni - był podwórzec. Z czterech stanowisk serwisowych zrobi się osiem, twój samochód będzie obsłużony bezzwłocznie. Pracują na zdjęciu zbrojarz, "zagęszczacz", a także monter odciągów konstrukcji stalowej - na drabinie.

 

 

Montaż zbrojenia

Montaż zbrojenia. W tle Selgros.

 

 

Budowa warsztatu w technologii stalowego szkieletu

Płytami OSB odcięliśmy od pyłów budowy...

 

 

Wnętrze salonu Radom Dixi-Car

... normalnie działający salon Opla, serwis Opla, Chevroleta. Na pierwszym planie nowa Astra V. Piątkowo-popołudniowe klimaty przedweekendowe.

 

 

Tajemnicza luka

Zagadkowa przerwa między nową halą warsztatową, a dawnym salonem Chevrolet (w którym za chwilę otworzymy salon Mitsubishi). Do czego będzie służyć owa tajemnicza luka, na pewno wie kierownik budowy... Sądząc po wystającej z podłoża rurze kanalizacji, zostanie czymś zabudowana. Może uda nam się coś ustalić.

 

Inne fotorelacje

 

 

 

OPEL Tychy i Gliwice: miękka hybryda i produkcja dostawczych 2021-2022

11.2020

Polskie fabryki Opla w Tychach i Gliwicach odpowiadają za trzon oferty Opla - produkują najpopularnieszy model w gamie - Opla Astrę V. Od września 2020 r. Tychy pracują na trzecią zmianę, ale naprawdę ciekawie dla polskiego klienta zapowiadają się lata 2021-2022.

Fabryka Opla w Gliwicach

Fabryka Opla w Gliwicach.

Fabryka w Tychach przygotowuje produkcję miękkiej hybrydy. W popularnych modelach osobowych Opla będzie dostępne wspomaganie jazdy prądem. Układ składa się z maszyny elektrycznej 48V (zastępującej alternator) i dodatkowego akumulatora 48V. Zaletą jest atrakcyjna cena takiego "elektryka". Miękka hybryda będzie opcją dostępną do popularnych silników benzynowych. Obecnie napęd elektryczny miękkiej hybrydy wspomaga przyspieszanie oraz pozwala "żeglować" na silniku elektrycznym (gdy zdejmujemy nogę z gazu). Docelowo miękkimi hybrydami będzie można jeździć w trybie zeroemisyjnym na określonym dystansie. Miękka hybryda nie wymaga ładowania - jest to więc rozwiązanie dla właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Fabryka w Gliwicach - trwają przygotowania do produkcji dużych samochodów dostawczych OPEL w Polsce. Prace budowlane są na zaawansowanym, końcowym, etapie. Rozpoczął się montaż technologii, maszyn i urządzeń. Dzięki temu od połowy 2022 r. poprawi się dostępność Opli Movano w polskich salonach. Skróci się czas oczekiwania, gdy zamawiasz Movano do produkcji.

Jak zmienia się rynek i Opel?

Fotoreportaże z życia firmy
Fotoreportaże z życia firmy

Zobacz fotoreportaże
Blog
Blog menedżerów Dixi-Car

co słychać na blogu
Linki
Linki do stron partnerskich

linki
Media
Dla mediów

Informacje prasowe


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Jesienna promocja serwisu Opel. Bilans Auta na jesień. Dezynfekcja klimatyzacji, klocki i tarcze hamulcowe, ceny