Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Genewa 2012

 

 

Genewa, Szwajcaria, 6-18 marca 2012

 

Wybrańcy już 6 marca, a wszyscy inni dwa dni później mogli zapoznać się z ofertą koncernów motoryzacyjnych na 82. Targach Motoryzacyjnych w Genewie. Opel pochwalił się elektrycznym modelem Ampera, który otrzymał tytuł Samochodu Roku 2012.

Wysłannicy Dixi-Car byli na targach i zrobili dla Was zdjęcia, tylko spójrz poniżej...

 

 

Ampera - samochód roku 2012 - ogłowszenie na Targach Genewa 2012

Zwycięzcę plebiscytu Samochód roku 2012 ogłaszano na targach w Genewie na telebimie. Zwycięzca: Opel Ampera. Zasięg do 80 km na samych akumulatorach, a kolejne ponad 500 km po uruchomieniu generatora spalinowego.

 

 

Ampera

Czy beżowy kolor karoserii Opla Ampera sugeruje, że to samochód dla taksówkarzy? Na pewno w świecie niemieckim taksówka będzie częstym zastosowaniem Ampery. Raz: prestiż. Dwa: strefy o ograniczonej emisji w miastach. Trzy: między jednym kursem a drugim taksówkarz będzie mógł podładować akumulatory. Czy trzeba więcej argumentów?

 

Opel Mokka Targi Genewa 2012

Opel Mokka. Czyli nowa mała terenówka Opla. Wielkie nadzieje w Europie, a również w Polsce powinna być popularna. Mokka jest zbudowana na płycie podłogowej nowej Corsy - tej która dopiero się zbliża.

 

Opel Mokka, bagażnik FlexRide, rower RAD e

Mały, miejski Crossover Opel Mokka. Poza tym na zdjęciu dużo się dzieje. Bagażnik FlexRide - wysuwany z tylnego zderzaka został wyposażony w niezawodne światła z diodami LED. A na bagażniku prototyp elektrycznego roweru Opla - RAD e. Zwracają uwagę stożkowate 18-szprychowe felgi i siodełko wyżej niż kierownica. Z tymi komponentami nie licują ogromne platformowe pedały i amortyzacja tylnego koła. Niedostrzeglany silnik elektryczny roweru RAD e sugeruje, że albo go nie ma (bo to koncept), albo inzynierowie Opla ukryli go gdzieś w kolicach supportu albo w piaście. Ale tego już nie wywnioskujemy ze zdjęcia.

 

Opel RAK e

Opel RAK e, czyli kolejny koncept Opla na Targach Motoryzacyjnych w Genewie. I warty uwagi. Widoczny w tle zdjęcia plakat 94 g/km nie odnosi się bynajmniej do RAK e (bok stały Astry i Corsy). Opel RAK e ma wyłącznie elektryczny napęd i masę ok. 1/3 dzisiejszych małych samochodów. Opel nazywa RAKa "1 Euro vehicle" - ładowanie akumulatorów ma kosztować 1 Euro. RAK e wydaje się śmielszą propozycją niż Ampera, choć to projekt dużo mniej zaawansowany. Tego typu pojazdy wydają się jednak nieuniknione w przyszłości ze względu na II prawo Newtona.

 

Astra GTC Irmscher, Insignia Irmscher

Opel Astra GTC stuningowana przez Irmschera. Obok Insignia SportsTourer Irmscher. Zastanawia wymiana przez Irmschera grilli tuningowanych Opli, na podobne do oryginałów, ale jednak inne.

 

Opel Insigni SportsTourer Irmscher

Silnik Diesla BiTurbo 195 KM

Przekrój przez silnik Diesla BiTurbo 195 KM. Insignia z takim silnikiem jest już w Dixi - zobacz cennik.

 

Stoisko Opla na Targach w Genewie

Stoisko Opla na Genewa Auto Show 2012.

 

Na tym filmie wyjaśniono jak Ampera zarządza swoimi bateriami.

 

Inne relacje z imprez

 

 

 

 

48% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka SUV‑a. Mamy to!

02.2023

SUVy i crossovery SsangYong. Made in Korea. 5 lat gwarancji

48% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka SUV‑a. Mamy to! SsangYong to najstarszy producent SUV‑ów i crossoverów z Korei. Na wyprzedaży rocznika 2023 rabat do 25 000 zł.

I mamy te samochody - są w salonie Dixi-Car od ręki. SsangYong odnotował w Polsce w 2022 roku 400-procentowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, premiera 2023 - nowy Torres - został pokazany w Polsce jako pierwszym kraju w Europie.

Trzecia duża marka koreańska w Polsce. Na dodatek specjalizująca się w SUV-ach i crossoverach. Zgodnie z preferencjami kupujących nakreślonymi przez Otomoto na podstawie wyszukiwań w tym portalu.

SsangYong to najstarszy producent SUV-ów i crossoverów z Korei, a samochody nowe mają korzystne ceny i 5 lat gwarancji (na Torresa - 10 Lat Gwarancji). Dodatkowo opcje 4WD, Automatyczna skrzynia, LPG (instalacja dedykowana do samochodu przez importera).

Źródło: Szukamy tanich, używanych samochodów i marzymy o nowych SUVach - OTOMOTO prezentuje motoryzacyjne trendy z 2022 roku. Otomoto.pl

Fotoreportaże z życia firmy
Fotoreportaże z życia firmy

Zobacz fotoreportaże
Blog
Blog menedżerów Dixi-Car

co słychać na blogu
Linki
Linki do stron partnerskich

linki
Media
Dla mediów

Informacje prasowe


 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

SsangYong Torres, rabat, suma korzyści 23 000 zł