Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Opel Ampera

 

 

Nowa Ampera B nadjeźdża - zobacz

 

 

Opel Ampera ceny

Opel Ampera biała Opel Ampera, lakier czarny
Foto deski rozdzielczej

Opel Ampera NOWY STYL ŻYCIA

Wyposażenie STANDARDOWE

 • przednie i boczne poduszki powietrzne kierowcy i pasażera oraz poduszki kurtynowe
 • kolanowe poduszki powietrzne kierowcy i pasażera
 • ESP - układ stabilizacji toru jazdy
 • klimatyzacja sterowana elektronicznie
 • elektrycznie sterowane szyby - przód i tył
 • fabryczny zestaw audio CD/mp3 z 6 głośnikami, 7-calowym ekranem dotykowym, portem USB i sterowaniem w kierownicy
 • portal Bluetooth telefonu komórkowego, zintegrowany, czyli korzystający z anteny i telefonu wbudowanych w samochód (więcej o portalu UPJ)
 • elektrycznie sterowane i ogrzewane lusterka zewnętrzne ze zintegrowanymi kierunkowskazami
 • kierownica pokryta skórą
 • klucz elektroniczny (bezkluczykowy dostęp)
 • tempomat
 • czujnik deszczu
 • światła do jazdy dziennej w technologii LED
 • hamulce regeneracyjne, czyli elektro-dynamiczne odzyskiwanie energii przy hamowaniu
 • hamulec postojowy sterowany elektrycznie
 • felgi aluminiowe 17x7", z oponami 215/55 R17 94H
 • przewód do ładowania samochodu z domowego gniazdka

 

Cena z VAT
158 950 zł

Czy mogę kupić po niższej cenie? Zobacz

Zadaj pytanie

 

Ampera w mediach

 

Opel Ampera w punktach

 • Przyjazny dla środowiska: Samochód rodzinny z możliwością jazdy na napędzie elektrycznym przez 40 – 80 km.
 • Wolność: Naładowanie akumulatora trwa trzy godziny; możliwość ciągłej jazdy na napędzie elektrycznym
 • Bez zmartwień: Zasięg można zwiększyć w razie potrzeby do ponad 500 km
 • Przestronny: Pięciodrzwiowy, czteromiejscowy samochód z dużą przestrzenią bagażową
 • Dynamiczny: Prawie bezgłośny moment obrotowy powoduje uczucie, jakby się leciało
 • Rozpoczęło się przyjmowanie zapisów na zamówienia

 

Cena Opel Ampera i jak kupić?

Sugerowane przez producenta ceny detaliczne Opla Ampera na rynek europejski dla modelu podstawowego rozpoczynają się od 42.900 Euro. W Niemczech, gdzie stawka VAT wynosi 19%, cena netto Ampery to 36.050 Euro. Z uwagi na różne na różnych rynkach poziomy wykończenia, ceny w poszczególnych krajach mogą być nieco inne.

Chętni, aby zapisać się na kupno Ampery, mogą się zarejestrować pod adresem www.opel-ampera.com i zostać 'e-Pionierami'. Będą otrzymywać ekskluzywne informacje oraz szansę jazdy próbnej samochodem elektrycznym. Ponadto, znajdą się w gronie pierwszych osób, które będą miały sposobność zostać właścicielem pierwszego na rynku europejskim praktycznego, rodzinnego auta elektrycznego. Sprzedaż rozpocznie się w czwartym kwartale 2011 r.

 

 

Cenę podajemy "z akumulatorem". Inni - różnie.

Niektórzy z naszych konkurentów zdecydowali się podzielić swoje oferty na samochody elektryczne na dwie części: cenę podstawową na samochód i stawkę leasingową za pakiet akumulatorowy. Wówczas cena wydaje się bardziej atrakcyjna, ponieważ nie została podkreślona stawka leasingowa za akumulator. Jednakże, leasing akumulatora jest płatny co miesiąc przez kilka lat, tak więc łączny koszt jest z grubsza taki sam, jak samochodu, którego całkowita cena zawiera w sobie zarówno samochód jak i akumulator. Cennik Opla eliminuje wszelkie nieporozumienia podając całkowity koszt samochodu i akumulatora. Opel zbiera informacje o preferencjach klientów w zakresie finansowania i planów leasingowych odnośnie Ampery i ogłosi takie opcje w późniejszym terminie.

 

 

Jak się jeździ Amperą i ładuje jej akumulator?

Ampera jest pojazdem elektrycznym, który może działać w szerokim zakresie warunków klimatycznych Jest cały czas i w całej rozpiętości prędkości napędzany elektrycznie. Przez pierwsze 40 – 80 km, pojazd korzysta z energii elektrycznej magazynowanej w 16-kWh akumulatorze litowo-jonowym. Jeżdżąc na energii elektrycznej dostarczanej z akumulatora, Ampera nie emituje z układu wydechowego żadnych spalin.

Akumulator Opel Ampera
Akumulator jest rozmieszczony w profilach karoserii samochodu - nie zajmuje miejsca, np. w bagażniku

Niezależne badania pokazują, że 80 procent europejskich kierowców przejeżdża dziennie mniej niż 60 km, więc Ampera powinna spełnić ich wymagania. Po wykorzystaniu energii z akumulatora litowo-jonowego Ampery, można go doładować w ciągu mniej więcej trzech godzin podłączając pokładowy system ładowania pojazdu do standardowego, domowego gniazdka 230 V. Ponieważ akumulator doładowuje się szybko, większość Amper będzie prawdopodobnie jeździła wyłącznie na energii z akumulatora.

Silnik Opla Ampera
Pod maską: silnik elektryczny Opla Ampera

Jeśli zajdzie potrzeba dłuższej podróży, wówczas istnieje możliwość płynnego przełączenia na benzynowy silnik/generator rozszerzający zasięg pojazdu do ponad 500 kilometrów przy pełnym zbiorniku paliwa. Taka zwiększająca zasięg technologia oznacza, że Opel Ampera może spokojnie służyć całej rodzinie w codziennej bezproblemowej jeździe.

Jednak, aby pojazdy elektryczne mogły przynieść środowisku znaczące korzyści, muszą być sprzedawane w dużej ilości. Samochody elektryczne o zwiększonym zasięgu, takie jak Ampera, to najszybszy sposób osiągnięcia założonego celu, ponieważ wymagają one od swoich właścicieli symbolicznych zmian w stylu życia (czytaj: pamiętać, żeby podłączyć ładowanie po powrocie do domu).

 

Porównanie z innymi napędami alternatywnymi:

 • Elektryczny Opel Ampera - po powrocie do domu podłączasz pojazd do gniazdka 230 V
 • Pojazdy gaz ziemny CNG - konieczne są wyjazdy do specjalnych rzadko rozlokowanych stacji tankowania
 • Pojazdy na wodór - konieczne jest tankowanie wodoru na specjalnych, rzadko rozlokowanych stacjach

 

 

Katie Melua w Oplu Ampera

Brytyjska piosenkarka o gruzińskich korzeniach jest od listopada 2010 nową "twarzą"-ambasadorem Opla. Katie Melua rozpoczęła swoją ambasadorską kadencję od sesji przy elektrycznym Oplu Amperze. Wykonała też jazdę próbną Amperą po ulicach Londynu. Powiedziała: "Było wspaniale!".

Katie Melua za kierownicą Opla Ampera Katie Melua i Opel Ampera

 

 

Więcej o Oplu Ampera

Opel właśnie wkroczył w erę Elektro-mobilności: Od dzisiaj przyjmowane są zapisy na zakup Ampery z rocznika 2011, pierwszego na rynku europejskim pojazdu elektrycznego posiadającego możliwość zwiększenia zasięgu.

Elektro-mobilność jest najlepszym rozwiązaniem dla zmniejszenia emisji spalin samochodowych oraz zmniejszenia uzależnienia od ropy naftowej. Jednak, aby pojazdy elektryczne mogły przynieść środowisku i społeczeństwu znaczące korzyści, muszą być atrakcyjne dla szerokiego wachlarza nabywców, nie tylko dla mieszkańców miast. Obecnie, dzięki rewolucyjnemu samochodowi elektrycznemu Opel Ampera, taki ambitny cel staje się znacznie łatwiejszy do osiągnięcia.

Większości kierowców będzie niezwykle łatwo przekonać się do aut elektrycznych, takich jak Opel Ampera. A to dlatego, że poza wydajnym 16 kWh akumulatorem jonowo-litowym, zastosowano w Amperze unikalny system napędu elektrycznego, który zwiększa jej zasięg. Zapewniając wszystkie korzyści, jakie dają najnowocześniejsze pojazdy o napędzie czysto elektrycznym, takie jak zero emisji zanieczyszczeń z rury wydechowej oraz dynamiczne osiągi. Innowacyjny Opel Ampera nie jest w efekcie narażony na typowe niedogodności pojazdów elektrycznych, takie jak ograniczony zasięg czy wielogodzinne unieruchomienie na czas ładowania wielkiego akumulatora.

Sprawia to, że pięciodrzwiowa i czteromiejscowa Ampera jest pierwszym elektrycznym samochodem w Europie, gwarantującym kierowcy wolność podróży w dowolne miejsce i w dowolnym czasie, bez żadnych obaw dotyczących problemów wynikających z rozładowania akumulatora.

Opel Ampera jest pięknym samochodem, który daje taką przyjemność z jazdy, jak auto z wyposażeniem premium.

 

 

 

 

Uwaga KONKURS zakończył się!
Do wygrania 3x zestaw upominków firmowych (mini apteczka, etui na dokumenty samochodu, portfelik do kluczyków, breloczek) - regulamin poniżej ...

Akumulator Opel Ampera

Pytanie konkursowe: W którym miejscu podłączamy do Ampery przewód ładujący akumulatory?

Podpowiedź: dokładnie obejrzyj wszystkie zdjęcia na tej stronie.

 

Twoja odpowiedź
Poprawna odpowiedź Na błotniku lewym przednim, pod lusterkiem

 

 

Zasady konkursu Opla Ampera:

 • Aby wziąć udział w losowaniu trzeba poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe
 • Nagrody trzy zestawy upominków firmowych (mini apteczka, etui na dokumenty samochodu, portfelik do kluczyków, breloczek)
  • I nagroda - losowanie wśród osób, które nadeślą poprawną odpowiedź do 28.02.2011. Losowanie odbyło się - nagrodę wygrał Roman Piątek.
  • II nagroda - losowanie wśród osób, które nadeślą poprawną odpowiedź od 1.03 do 31.05.2011. Losowanie odbyło się - nagrodę wygrał Tomasz Lipczyński.
  • III nagroda - losowanie wśród osób, które nadeślą poprawną odpowiedź od 1.06 do 31.08.2011. Wygrała Iwona Gluba.
 • Jedna osoba może wysłać maks. 1 zgłoszenie do konkursu na dzień
 • Zwycięzców powiadomimy telefonicznie lub e-mailem. Nagrody wyślemy pocztą lub zaprosimy po odbiór osobisty.
 • Nazwiska zwycięzców będziemy też publikować na tej stronie w miarę kolejnych losowań.

 

 

Nowa Ampera B nadjeźdża - zobacz

 

 

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka Automatu. Mamy to!

02.2023

Lewarek zmiany biegów automatu, podgrzewane fotele, usb, start stop, ładowarka indukcyjna

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka auta z automatyczną skrzynią biegów. Mamy to! SsangYong to producent SUV‑ów i crossoverów z Korei. Każdy z modeli jest dostępny z automatem. Na wyprzedaży rocznika 2023 rabat do 20 000 zł.

I mamy te samochody - są w salonie Dixi-Car od ręki. SsangYong odnotował w Polsce w 2022 roku 400-procentowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, premiera 2023 - nowy Torres - został pokazany w Polsce jako pierwszym kraju w Europie.

Duża marka koreańska w Polsce. Na dodatek specjalizująca się w samochodach z automatycznymi skrzyniami biegów. Zgodnie z preferencjami kupujących nakreślonymi przez Otomoto na podstawie wyszukiwań w tym portalu.

SsangYong to najstarszy producent SUV-ów i crossoverów z Korei, a samochody nowe mają korzystne ceny i 5 lat gwarancji (na Torresa - 10 Lat Gwarancji). Dodatkowo opcje 4WD, Automatyczna skrzynia, LPG (instalacja dedykowana do samochodu przez importera).

Źródło: Szukamy tanich, używanych samochodów i marzymy o nowych SUVach - OTOMOTO prezentuje motoryzacyjne trendy z 2022 roku. Otomoto.plWięcej o Amperze

Ampera A
Nowa Ampera B 2017

 

pdf Katalog Ampera A

 

Konsultant sprzedaży nowych samochodów:
Raszyn - 22 716 30 20
Radom - 48 360 98 26

Ocenili nas

"

Jestem bardzo zadowolony z zakupu samochodu u Państwa. Pan Marcin Hoffman jest doskonałym sprzedawcą. Z pewnością polecę Państwa salon innym osobom. Pozdrawiam, :)

"

Więcej opinii 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Premiery SsangYonga 2023