Święto Papryki Klwów

 

 

Klwów, powiat Przysucha, województwo mazowieckie, 15 sierpnia 2010

 

- Rąbnęło i dach spadł na głowę - tak będzie wspominało ten dzień wielu klwowian i mieszkańców powiatu przysuskiego. Bo niezaplanowanym gościem Święta Papryki była chmura z rodzaju stratusów, która pojawiła się nad Klwowem ok. godz. 17. A że namiot Dixi-Car wyglądał solidnie, to i wiele osób uznało go za idealne schronienie przed deszczem. Rozwój wydarzeń mogli przewidzieć tylko prawdziwi ludzie renesansu: uderzenie pioruna -> wyłączenie prądu -> zatrzymanie pompy podtrzymującej ciśnienie w powłoce namiotu -> upadek stropu na głowy. Niektórzy goście opuszczali więc teren klwowskiego stadionu ze słowami "A weź rzesz" na ustach. Oj, złośliwości językowa...
Plakat Święto Papryki Klwów

 

 

 

 

Opel Astra IV Ze służbowego obowiązku - Dixi-Car wystawiał Ople: Astrę IV ...

 

 

Opel Meriva II ... Merivę II (otwierane w odwrotnym kierunku tylne drzwi budziły u starszych gości Święta Papryki wspomnienia pewnego samochodu, którego produkcja zakończyła się w 1972 r.) ...

 

 

Opel Insignia i chodząca papryka ... i Opla Insignię. Tym ostatnim samochodem zainteresowała się nawet istota przypominająca paprykę obficie odżywioną siarczanem potasu.

 

 

Wójt Piotr Papis Porządek imprezy przewidywał wystąpienia VIP-ów i LIP-ów (niniejszym ogłaszamy konkurs na najciekawsze rozwinięcie tego drugiego skrótowca). Jednym z przemawiających był wójt gminy Klwów - Piotr Papis.

 

 

Bochen chleba - dekoracja Dożynki Klwów Ale zanim przemówił wójt, odbyła się msza święta w klwowskim kościele. Towarzyszyły jej dożynkowe dekoracje. Dożynki - święto plonów - tradycyjnie odbywa się w pierwszy dzień jesieni. Ale widocznie dojrzewająca papryka nie mogła tak długo czekać. Skoro już organizatorzy, przez wzgląd na paprykę, poszli na tak duży kompromis, czemu na stole dziękczynnym znalazły się... winogrona?

 

 

Papryka Ale i papryki nie brakowało. Tyle, że na zewnątrz. Dopiero odwiedzając Święto Papryki, człowiek wywodzący się spoza zagłębia paprykowego w Klwowie jest świadom, ileż to gatunków ma roślina z rodzaju Capsicum.

 

 

Wysoka temperatura - Opel Meriva II Dojrzałe i dorodne okazy papryki w Klwowie nie powinny nikogo dziwić. Wszak roślina wywodzi się z Ameryki Łacińskiej, gdzie panują tropikalne upały. A 15 sierpnia w Klwowie temperatura dochodziła do 36 stopni C. O czym świadczy fason niektórych gości święta.

 

 

Rising Stars Revue Od nieziemskiego upału uwagę miała być może odwrócić Rewia Taneczna "Rising Stars Revue" Konrada Bikowskiego. Trudno jednak przypuszczać, że organizatorzy Święta Papryki przewidywali pogodę z tak dużym wyprzedzeniem. Być może był więc też inny powód...

 

 

Banner gminy Klwów Smaczne warzywo zostało niestety wciągnięte w kampanię wyborczą.

 

 

Osoby zainteresowane samochodami prezentowanymi przez Dixi-Car Występy występami, ale mieszkańcy Klwowa (i okolicznych gmin Potworów, Przytyk, Radzanów i Wyśmierzyce) nie próżnowali. Samochody prezentowane przez pracowników salonu Dixi-Car wzbudziły też zainteresowanie u innych ekspozytorów, co zaowocowało...

 

 

Wizytówka - Nunhems Poland - Jakub Wrona ... wymianą wizytówek. Obsługa stoiska Nunhems próbowała przełamać lokalną paprykową monokulturę na rzecz dyniowatych i selerowatych.

 

 

Ciągnik - traktor Polmot H Ale wystawiali się nie tylko producenci nasion. Pojazdy silnikowe (oprócz samochodów z Dixi-Car), miały reprezentację w postaci polsko-chińskich ciągników Polmot H.

 

 

Krzysztof Krawczyk Od spraw technicznych gości próbował odciągnąć baryton Krzysztof Krawczyk ...

 

 

Tadeusz Drozda ... i konferansjer Tadeusz Drozda. Niejeden gość Święta Papryki żałowałby zapewne, że Drozda zajął się kabaretem zamiast realizować się w swoim wyuczonym zawodzie.

 

 

Chmura - stratus Wkrótce bowiem nad Klwowem pojawił się wspomniany we wstępie stratus i...

 

 

Ludzie chroniący się pod namiotem Dixi-Car ... potrzebny był szybko inżynier elektryk (o specjalizacji wysokie napięcia). Na zdjęciu namiot na chwilę przed katastrofą budowlaną.

 

 

Kombii W końcu jednak prąd włączono. Zabłysły światła i pojawił się zespół Kombii.

 

 

Fajerwerki, sztuczne ognie Święto Papryki zakończyło się erupcją sztucznych ogni i fajerwerków. Ludzie rozeszli się ok. godz. 23.

 

 

Kram z nasionami papryki, ogórków Do zobaczenia w czasie Święta Papryki Klwów 2011.

 

 

 

Inne relacje z imprez

 

 

 

 

Czy braki półprzewodników spowodują wzrost cen samochodów?

02.2021

Linia produkcyjna Opel Insignia po liftingu

"Citroën, Opel, Peugeot oraz Renault zatrzymują produkcję nowych samochodów. Powodem brak komponentów" – piszą portale motoryzacyjne. Po chwili dodają "na kilka dni". A my pytamy: czy braki na rynku półprzewodników wywrą presję na ceny samochodów?

Oto cytaty z tekstu Tomasza Nowickiego z 6 lutego 2021, na francuskie.pl:

  • Wszystko z powodu niedoboru półprzewodników na całym świecie. Są one niezbędne m.in. w układach sterowania silnikiem i systemach wspomagania kierownicy.
  • Pandemia COVID-19 spowodowała gwałtowny wzrost popytu na podzespoły elektroniczne używane w laptopach, telefonach komórkowych oraz w samochodach.
  • sytuację utrudniają również amerykański sankcje, nałożone na Chiny
  • Brak półprzewodników dotyka cały przemysł samochodowy.
  • Przestój będzie trwał co najmniej kilka dni.

Niedługo.

Ale - jak niedobory półprzewodników wpłyną na ceny samochodów?

Przypominamy: w Dixi-Car są jeszcze samochody od ręki w "starych cenach".

Zobacz

Fotoreportaże z życia firmy
Fotoreportaże z życia firmy

Zobacz fotoreportaże
Blog
Blog menedżerów Dixi-Car

co słychać na blogu
Linki
Linki do stron partnerskich

linki
Media
Dla mediów

Informacje prasowe


 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Nowy Opel Grandland PHEV dostępny od ręki