Cesja w Opel Free2Move

Logo Free 2 Move

Cesja umowy Opel Free2Move Lease - o co chodzi? Chodzi o sytuację, gdy chcemy przedwcześnie zakończyć umowę najmu długoterminowego samochodu. Jak to zrobić?

 

Czy klienci pytają o cesję praw?

mówi ekspert ds. Free2Move z Dixi-Car

Tak, klienci pytają. Powiedziałabym wręcz że 99% klientów zainteresowanych leasingiem bądź abonamentem Free2Move Lease upewnia się, jakie mają możliwości w przypadku "braku wypłacalności" ich firmy, chęci przedterminowego zamknięcia umowy.

Moja odpowiedź: jak najbardziej jest to korzystne finansowo rozwiązanie dla klienta w przypadku, gdy musi pozbyć się auta w trakcie trwania leasingu lub wynajmu długoterminowego. Niezależnie czy to Free2Move, czy leasing operacyjny, procedura jest taka sama. Jest to bezpieczne rozwiązanie dla klienta w przypadku, gdy upłynął co najmniej jeden rok od zawarcia umowy. Kwestia odstępnego indywiudalnie ustalana między użytkownikami (dotychczasowym a przyszłym nabywcą).

Natomiast jeśli chodzi o koszty związane z obsługą cesji przez firmę leasingową, to w momencie pisania artykułu jest to kilkaset złotych.

Cesji może dokonać każdy klient, natomiast nowy oczywiście przechodzi standardową procedurę analizy na podstawie złożonego wniosku.

Pytania?

 

Łukasz Sosiński

Samochody osobowe   Samochody dostawcze

Menedżer ds. sprzedaży. Samochody nowe osobowe i dostawcze.

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 601 340 336  WhatsApp

Formularz 24h

Łukasz Kozioł

Samochody dostawcze

Specjalista ds. sprzedaży. Samochody dostawcze (użytkowe) i zabudowy specjalistyczne.

Salon Raszyn

tel. 605 900 089  WhatsApp

Formularz 24h

Krzysztof Chołuj

Samochody osobowe   Samochody dostawcze

Flota / b2b - Radom i okolice. Samochody osobowe i dostawcze.

Salon Radom

tel. 603 750 325  WhatsApp

Formularz 24h

Dlaczego klienci pytają o cesję w Opel Free2Move?

Strzeżonego Pan Bóg strzeże / It's better to be safe than sorry.

Firma - może nadejść kryzys na rynku albo kryzys w firmie, skutkujący "brakiem wypłacalności".

Klienci indywidualni - utrata pracy, choroba.

Nie ma potrzeby tłumaczenia się z przyczyn. Chcesz zakończyć przed terminem - masz taką możliwość.

Czy cesja jest możliwa?

Tak, w Dixi-Car jak najbardziej klient ma możliwość przerwać umowę Opel Free2Move, czy zwykłego leasingu.

Natomiast warto wziąć pod uwagę, że we Free2Move mamy umowy na (tylko) 24, 36 lub 48 miesięcy, po czym dealer i tak ma obowiązek odebrać od nas samochód za zagwarantowaną cenę. Więc kombinując z cesją, pozbawiamy się niejako jednej z korzyści programu, czyli "braku zabawy w odsprzedaż samochodu", bowiem musimy sami znaleźć klienta na nasz pojazd.

Jak policzyć odstępne?

Odstępne, czyli to co ma nam zapłacić nowy użytkownik naszego samochodu. Odstępne to wg nas z grubsza ułamek wpłaty wstępnej wynikający z liczby pozostających do końca umowy miesięcy.

Przykład 1: Klient wziął w programie Free2Move na 36 miesięcy Astrę o wartości 60 tys. zł. Wersja z full-serwisem, oponami, ubezpieczniem wliczonym do miesięcznego abonamentu. Przed odbiorem nowego samochodu klient wpłacił 5 tys. zł tytułem wpłaty wstępnej. Po 18 miesiąch klient chce zrezygnować, bo np. zmienił plany i postanowił resztę życia spędzić w Kopenhadze poruszając się rowerem ;) Może zażądać odstępnego w wysokości ok. 2,5 tys. zł, bo do końca umowy została jeszcze połowa miesięcy.

Przykład 2: Klient wziął Astrę o wartości 60 tys. zł, również na 36 miesięcy, z pełnym serwisem, ale tym razem w wersji bez wpłaty wstępnej. I podobnie jak w pierwszym przykładzie klient chce zrezygnować po 18 miesiącach. Odstępne w zasadzie powinno wynieść zero, a wręcz można by mówić o symbolicznej dopłacie dla nowego użytkownika, za to, że ten nowy będzie jeździł samochodem półtorarocznym, a my jeździliśmy fabrycznie nowym (biorąc pod uwagę, że abonament miesięczny we Free2Move Lease jest stały przez cały okres umowy).

Przykład 3: Klient wziął Astrę o wartości 60 tys. zł, również na 36 miesięcy, z wpłatą wstępną 5 tys. zł, ale bez opon (wliczony do abonamentu jest kompletny serwis - przeglądy i oczywiście naprawy gwarancyjne przez 2 lata, ale bez opon). I podobnie jak w poprzednich przykładach klient chce zrezygnować po 18 miesiącach. Z prostego rachunku wynikałoby odstępne 2,5 tys. zł, ale trzeba uwzględnić, że nowy użytkownik może zmierzyć się z wymianą opon w trzecim roku eksploatacji. Czyli odstępne może wynieść minimalnie mniej niż 2,5 tys. zł. O ile mniej? To muszą uzgodnić między sobą dotychczasowy i nowy użytkownik.

 

 

Zobacz także

 

 

Opel samochód dla przedsiębiorcy, nagrody

 

 

Wypełnij formularz, a dostaniesz ofertę na nowy samochód z dobrą ceną! Lub zadzwoń!

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Mam już Opla (lub ma ktoś z rodziny, lub ma moja firma)
Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, taksówkarz, niepełnosprawny - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfra lub słownie. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych. 

 

Podziel się:
Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Wyprzedaż Opel Grandland X