Warszawa (22) 716 30 20

Radom (48) 360 98 26

Jakie dokumenty potrzebne do Free2Move?

Opel Free 2 Move dokumenty

Większości klientów do zawarcia umowy leasingu Opel Free2Move wystarczy NIP + dowód osobisty. Wzorcowi małżonkowie z middle class ze zdjęcia (ze wspólnotą majątkową) stawili się w salonie razem - w praktyce obecność współmałżonka jest konieczna tylko przy samochodach powyżej 100 tys. zł netto.

Czy dealer prosi o wiele, gdy przekazuje Ci samochód warty kilkadziesiąt tysięcy złotych? Dokumenty potrzebne do zawarcia umowy leasingu Opel Free2Move z niską ratą. Na jednoosobową działalność i na spółkę.

W 90% przypadków do zawarcia umowy Opel Free2Move wystarcza dowód osobisty i numer NIP. Poniżej omawiamy nietypowe sytuacje - przy spółce jawnej, drogim leasingu (100 tys. zł+), złej historii kredytowej, rozdzielności majątkowej - do zawarcia umowy Opel Free2Move Lease mogą być potrzebne inne dokumenty. Są to sporadyczne przypadki.

 

Dokumenty potrzebne zawsze

Numer NIP. Przedstawiciel firmy leasingowej pobierze sobie wypis z on-line'owych rejestrów CEIDG (działalność gospodarcza, spółka cywilna) albo KRS (przy spółce prawa handlowego). Jeśli masz papierową wersję, to musi być aktualna, czyli wydana do 3 m-cy temu. W praktyce - papieru nie trzeba mieć ze sobą.

Papierowy wpis to test na Twoją determinację - wystarałeś się o papierek - znaczy naprawdę chcesz się z nami związać ;) Drugi powód: my - dealer Dixi-Car - jesteśmy tylko przedstawicielem większego organizmu - korporacji (brr) leasingowej - a korporacje lubią papier. Szczególnie przy zakupach powyżej 100 000 zł netto. W korporacjach bowiem zdarzają się audyty.

Niemniej, w większości przypadków papierowy wypis z KRS/CEiDG nie jest potrzebny. Wystarczy znać swój NIP.

 

Czy oprócz wypisu z CEIDG musi być oddzielne zaświadczenie NIP z US i REGON z GUS? Nie, nie musi. Wystarczy znać swój NIP.

 

Kserokopia dowodu osobistego i prawa jazdy. Przedsiębiorcy lub reprezentanta spółki. Wystarczy mieć te dwa dokumenty ze sobą, służymy naszą dixicarową kserokopiarką.

W przypadku, gdy legitymujesz się dowodem osobistym bez adresu zameldowania (czyli wydanym od 1 marca 2015 r.) i dodatkowo w prawie jazdy masz inny adres niż faktyczny (np. stary, poprzedni adres), poprosimy Cię jeszcze o podpisanie oświadczenia o aktualnym adresie zameldowania. Druk u nas.

Umowa spółki - tylko w przypadku spółek cywilnych, regulowanych kodeksem cywilnym. Umowa spółki nie jest potrzebna przy spółkach regulowanych Kodeksem spółek handlowych (spółka jawna, partnerska, komandytowa, sp. z o.o., akcyjna). Ani przy jednoosobowej działalności gospodarczej.

 

Informacje "na oświadczenie" - papier potwierdzający nie jest potrzebny (ale czytaj do końca)

 

Rozwodnik, wdowiec, osoba z intercyzą majątkową

Pewne dokumenty są wymagane tylko w sytuacji gdy kwota leasingu przekracza 100 000 zł netto. Czyli przy marce Opel - w praktyce tylko przy bogatszych Insigniach i Grandlandach. Chodzi o wykluczenie sytuacji, że ktoś jest w związku małżeńskim i zaciągnie zobowiązania wspólnie z nic nie wiedzącym małżonkiem.

Dokumentem potwierdzającym rozdzielność majątkową jest umowa majątkowa małżeńska sporządzona w formie aktu notarialnego. W przypadku wdowca - akt zgonu małżonka, natomiast rozwodnika - akt rozwodu.

Kawaler, panna - wystarczy, że oświadczą, że są w danym stanie cywilnym.

 

Czy małżonkowie muszą się stawić wspólnie?

Jeżeli kwota leasingu nie przekracza 100 000 zł netto, nie jest wymagana zgoda współmałżonka. Jeżeli zgoda współmałżonka jest wymagana (samochody powyżej 100 tys. zł netto) - potrzebna będzie obecność i dowód osobisty małżonka.

 

Spółka z o.o. - zestaw MAX dokumentów

Jeśli chcesz nam ułatwić pracę i być "on the safe side" reprezentując spółkę z o.o. przygotuj:

  • KRS spółki
  • umowę spółki
  • dowód osobisty + adres zameldowania reprezentanta spółki - oświadczenie (lub reprezentantów zgodnie z KRS, lub pełnomocnika wraz z notarialnym pełnomocnictwem - jeżeli brak informacji w KRS)
  • nr konta firmowego
  • dane osobowe beneficjentów rzeczywistych + dokument potwierdzający, kto jest beneficjentem rzeczywistym1
  • informacyjnie - e-mail, numer telefonu na potrzeby umowy, ilu pracowników zatrudnia firma

Jeżeli udziałowcem jest firma zagraniczna to dodatkowe dokumenty np. paszport, karta pobytu, dokumenty potwierdzające zagranicznego beneficjenta.

1 z reguły osoba, która ma więcej niż 25% akcji/udziałów/głosów. Kto to jest beneficjent rzeczywisty?

Dokumenty wymagane "czasem"

Niekiedy analityk Opel Free2Move (firmy leasingowej Arval zawiadującej tym programem) poprosi o dodatkowe dokumenty, ale to dopiero po wstępnej analizie. Zależnie od indywidualnej Twojej sytuacji. Szczególnie przy droższych samochodach, słabej historii kredytowej. Przykładowe dokumenty, o które może poprosić leasingodawca:

 

 

Pytania w/s dokumentów do umowy Free2Move?

Piotr Damaziak

Samochody osobowe   Samochody użytkowe

Menedżer ds. sprzedaży. Samochody nowe osobowe i użytkowe

Salon Raszyn k. Warszawy

tel. 609 822 122  WhatsApp

Formularz 24h

Agnieszka Rospędowska [Flota]

Samochody osobowe   Samochody użytkowe

Menedżer ds. sprzedaży flotowej. Samochody nowe osobowe i użytkowe

Salon Raszyn / Warszawa

tel. 605 990 531  WhatsApp

Formularz 24h

Przemysław Zimnicki

Samochody osobowe   Samochody użytkowe

Menedżer ds. sprzedaży. Samochody nowe osobowe i użytkowe

Salon Raszyn / Warszawa

tel. 605 900 633  WhatsApp

Formularz 24h

 

 

Zmiany podatkowe od 2022 - Wykup w Leasingu - Polski Ład / Nowy Ład

1 stycznia 2022 zmienią się zasady wykupu leasingowanego auta do majątku prywatnego. Przedsiębiorca chcący wykupić samochód, a następnie przenieść go do majątku prywatnego, zobowiązany będzie do zapłaty zarówno podatku dochodowego jak i podatku VAT (do tej pory przedsiębiorca mógł wykupić pojazd na siebie jako osobę prywatną i nie płacił podatku, jeśli przetrzymał auto co najmniej 6 miesięcy).

Ponadto:

  1. Nowe przepisy wydłużają dotychczas obowiązujący okres, w którym sprzedaż auta jest obciążona podatkami – z 6 miesięcy do aż 5 lat - licząc od roku, po którym została opłacona ostatnia rata leasingowa.
  2. Nowe zasady leasingu będą miały zastosowanie do rzeczy nabytych dopiero od 1 stycznia 2022 r. Przedsiębiorca, który zdąży z wykupem samochodu z leasingu do majątku prywatnego do 31.12.2021, a następnie sprzeda go po sześciu miesiącach – uniknie konieczności zapłaty podatku. Należy pamiętać, że wykup jest możliwy dopiero, gdy zostanie przekroczony minimalny okres trwania umowy leasingu – 24 miesiące. Klienci dzwonią teraz (jesień 2021) w sprawie wcześniejszego zakończenia umowy leasingu. Leasingodawcy uruchamiają nawet w tym celu nowy produkt „zamień leasing na pożyczkę” – klient wykupuje samochód, a leasingodawca dalej go refinansuje w ramach umowy pożyczki.
  3. Nowy Ład zakłada, że VAT będzie płacony od wartości pojazdu a nie od ostatniej raty wykupu, czyli w większości przypadków od symbolicznego 1%. Część klientów już podwyższa sobie wykup.
  4. Zapewne większym zainteresowaniem będzie cieszył się teraz wynajem długoterminowy. Polski Ład zniechęca przedsiębiorców do włączania samochodu firmowego do majątku prywatnego.

Informacje nie są doradztwem podatkowym. Opracowano na podstawie informacji z PKO Leasing.

 

 

Zobacz także

 

 

Masz pytanie?
Potrzebujesz ofertę?
Prosimy - Wypełnij formularz!
Czekamy niecierpliwie!


Jeśli odpowiesz na poniższe pytania, otrzymasz bardziej precyzyjną odpowiedź lub korzystniejszą ofertę:

Prowadzę działalność gospodarczą
Czy należysz do jednej z preferowanych grup (np. lekarz, policjant, wojskowy, nauczyciel, taksówkarz - lista)?
Czy chcesz pozostawić używany samochód w rozliczeniu?
Czy chciałbyś odbyć jazdę testową?
Czy planujesz skorzystać z kredytu/leasingu?
 
Cyfrą. Pole obowiązkowe.

Naciskając przycisk "Wyślij" potwierdzasz zapoznanie się z treścią Informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

 

 

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka Automatu. Mamy to!

02.2023

Lewarek zmiany biegów automatu, podgrzewane fotele, usb, start stop, ładowarka indukcyjna

78% Kupujących nowe auto wg Otomoto szuka auta z automatyczną skrzynią biegów. Mamy to! SsangYong to producent SUV‑ów i crossoverów z Korei. Każdy z modeli jest dostępny z automatem. Na wyprzedaży rocznika 2023 rabat do 20 000 zł.

I mamy te samochody - są w salonie Dixi-Car od ręki. SsangYong odnotował w Polsce w 2022 roku 400-procentowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, premiera 2023 - nowy Torres - został pokazany w Polsce jako pierwszym kraju w Europie.

Duża marka koreańska w Polsce. Na dodatek specjalizująca się w samochodach z automatycznymi skrzyniami biegów. Zgodnie z preferencjami kupujących nakreślonymi przez Otomoto na podstawie wyszukiwań w tym portalu.

SsangYong to najstarszy producent SUV-ów i crossoverów z Korei, a samochody nowe mają korzystne ceny i 5 lat gwarancji (na Torresa - 10 Lat Gwarancji). Dodatkowo opcje 4WD, Automatyczna skrzynia, LPG (instalacja dedykowana do samochodu przez importera).

Źródło: Szukamy tanich, używanych samochodów i marzymy o nowych SUVach - OTOMOTO prezentuje motoryzacyjne trendy z 2022 roku. Otomoto.pl 

 

Przejdź na górę strony Powrót do góry

 

 

Wyprzedaż rocznika 2023 SsangYong