Opel Vivaro dla firm w programie Free2Move Lease. Ile wynosi miesięczny koszt? Co mieści się w abonamencie? Czy są pełne korzyści podatkowe (koszty, vat)? Komu Free2Move się opłaca?
Zanim odpowiemy na wszystkie pytania, przedstawmy miesięczne kwoty "od" za Vivaro w wersjach dostawczej i osobowej w Opel Free2Move Lease.
Prawie wszystko jest wliczone, jedynie opony są opcjonalne.
Co zawiera Opel Free2Move?
Finansowanie (raty stałe)
Zryczałtowany serwis w ASO Opel w okresie trwania umowy (przeglądy okresowe, naprawy eksploatacyjne i pogwarancyjne)
Pakiet ubezpieczeń PZU OC/AC/Auto Zastępcze
Polisa assistance na cały okres umowy
Likwidacja szkód w ASO Opel
Samochód zastępczy na czas napraw blacharsko-lakierniczych oraz mechanicznych
Opony wraz ze składowaniem i wymianą
opcja
Gwarantowana wartość na koniec umowy, czyli dealer przyjmie po umowie twój samochód i nie zażąda dopłaty za np. 3 stłuczki, które się wydarzyły po drodze. Alternatywnie, możesz wykupić samochód po kontrakcie.
Czy Free2Move jest dla mnie? Odpowiedz na te 4 pytania
Czy najem samochodu jest dla ciebie? Czy utożsamiasz się z tymi stwierdzeniami?
Zamierzam użytkować samochód przez uzgodniony w umowie okres bez obowiązku jego wykupienia. Po umowie zwracam pojazd dealerowi.
Po zakończeniu umowy najmu jestem zainteresowany wzięciem kolejnego samochodu w abonamencie.
Zmieniłem sposób postrzegania samochodu - jako dobra do użytkowania, a nie posiadania (własność), co umożliwia mi korzystanie z aut z wyższego segmentu i o lepszym standardzie wyposażenia.
Chcę w dniu zawarcia umowy wiedzieć, jakiej wysokości opłaty będę ponosił w trakcie trwania umowy najmu.
Zainteresowany?
Piotr Damaziak
Menedżer ds. sprzedaży. Samochody nowe osobowe i dostawcze.
Zmiany podatkowe od 2022 - Wykup w Leasingu - Polski Ład / Nowy Ład
1 stycznia 2022 zmienią się zasady wykupu leasingowanego auta do majątku prywatnego. Przedsiębiorca chcący wykupić samochód, a następnie przenieść go do majątku prywatnego, zobowiązany będzie do zapłaty zarówno podatku dochodowego jak i podatku VAT (do tej pory przedsiębiorca mógł wykupić pojazd na siebie jako osobę prywatną i nie płacił podatku, jeśli przetrzymał auto co najmniej 6 miesięcy).
Ponadto:
Nowe przepisy wydłużają dotychczas obowiązujący okres, w którym sprzedaż auta jest obciążona podatkami – z 6 miesięcy do aż 5 lat - licząc od roku, po którym została opłacona ostatnia rata leasingowa.
Nowe zasady leasingu będą miały zastosowanie do rzeczy nabytych dopiero od 1 stycznia 2022 r. Przedsiębiorca, który zdąży z wykupem samochodu z leasingu do majątku prywatnego do 31.12.2021, a następnie sprzeda go po sześciu miesiącach – uniknie konieczności zapłaty podatku. Należy pamiętać, że wykup jest możliwy dopiero, gdy zostanie przekroczony minimalny okres trwania umowy leasingu – 24 miesiące. Klienci dzwonią teraz (jesień 2021) w sprawie wcześniejszego zakończenia umowy leasingu. Leasingodawcy uruchamiają nawet w tym celu nowy produkt „zamień leasing na pożyczkę” – klient wykupuje samochód, a leasingodawca dalej go refinansuje w ramach umowy pożyczki.
Nowy Ład zakłada, że VAT będzie płacony od wartości pojazdu a nie od ostatniej raty wykupu, czyli w większości przypadków od symbolicznego 1%. Część klientów już podwyższa sobie wykup.
Zapewne większym zainteresowaniem będzie cieszył się teraz wynajem długoterminowy. Polski Ład zniechęca przedsiębiorców do włączania samochodu firmowego do majątku prywatnego.
Informacje nie są doradztwem podatkowym. Opracowano na podstawie informacji z PKO Leasing.